reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

reklama
Ja juz od ponad miesiaca chodze z rozwarciem, skrocona szyjka i rozpulchniona, ale biore leki i lezec nie musze:tak: . Mialam skurcze. Teraz brzuch nadal mi twardnieje i miewam skurcze ale zadziej...Mysle ze dostaniesz leki i bedzie ok:tak:

Dzis bylam na wizycie. Ja mam termin na 15.11. Dr stwierdzila, ze zwolnienie mi podzieli na 2 czesci, wiec teraz mam sie zglosic za 20dni, tj 29go i wtedy dostane zwolnienie do konca:tak:. Dobrze, ze nie robi z tym problemu.

Odebralam wyniki i chyba sa ok, bo nic nie mowila ze zle(a zawsze mowi) a ja sama jeszcze do nich nie zagladalam.

Zdolowala mnie moja waga.
Stwierdzila: "dziewczyny kochane(pewnie w l.mnogiej, bo przedemna tez byla ciazowka z terminem ok 2-3tyg wczesniejszym niz ja)czy wy poglupialyscie??? Jak Wy chcecie potem to zrzucic! zastanowcie sie jak jecie!" i zalapalam dola...

Obecna waga 75,5kg, waga wyjsciowa 62kg czyli 13.5kg na plus. 3kg/4tyg. 14kg na plus liczac od pierwszego wpisu w karcie ciazy w 11tc.

Cisnienie ok 103/58

serduszko synka ladnie bije :)

Nie chciala mnie zbadac, ale ja poprosilam, powiedzialam, ze sie boje, ze cos sie otwiera itd, to zbadala i stwierdzila zadowolona-wszystko ok! Czyli rozwarcie sie nie powieksza.

Spytalam o te leki na podtrzymanie, bo myslalam, ze mi zmniejszy dawke(mam 4x1/4tabletki), ale powiedziala ze do nastepnej wizyty mam je jeszcze brac jak bralam.
I to chyba tyle.
dobrze ze wszystko oki. Ty masz malutką dawkę a jesteśmy w tym samym mniej więcej tygodniu. Ja biorę 3x1 tabl więc zastanawiam się czy mi gin nie zmniejszy choć troszkę :))
 
dobrze ze wszystko oki. Ty masz malutką dawkę a jesteśmy w tym samym mniej więcej tygodniu. Ja biorę 3x1 tabl więc zastanawiam się czy mi gin nie zmniejszy choć troszkę :))
Mysle, ze na pewno zmniejszy! Mi tez by zmniejszyla gdybym brala wieksza dawke, bo pozniej moglby byc problem. A tak to moj organizm nie odczuje tego za bardzo. Ale pwenie przez ta mniejsza dawke dalej czuje skurcze.
Madzi_pl, lekarz zmniejszyl:tak:
 
Mysle, ze na pewno zmniejszy! Mi tez by zmniejszyla gdybym brala wieksza dawke, bo pozniej moglby byc problem. A tak to moj organizm nie odczuje tego za bardzo. Ale pwenie przez ta mniejsza dawke dalej czuje skurcze.
Madzi_pl, lekarz zmniejszyl:tak:
ja wogóle nie czułam skurczy nawet przed tymi lekami, tylko mi się skracała szyjka i dlatego je dostałam, a teraz czasami brzuszek coś ściśnie albo zabli jak na okres więc nie wiem czy to skurcze czy coś innego :)) zobaczymy następna wizyta za tydzień. A kiedy ty masz następną??
 
ja wogóle nie czułam skurczy nawet przed tymi lekami, tylko mi się skracała szyjka i dlatego je dostałam, a teraz czasami brzuszek coś ściśnie albo zabli jak na okres więc nie wiem czy to skurcze czy coś innego :)) zobaczymy następna wizyta za tydzień. A kiedy ty masz następną??
Ja czulam skurcze, napiecia brzucha i bol jak na @. Teraz tez czasem mnie boli jak na @ i mam skurcze ale mniej bolesne. Wizyte mam 29go, bo stwierdzila, ze do 15go listopada zwolnienia mi nie da. Mam przyjsc 29go a potem dostane nastepne.
 
Ja jestem po wizycie.Zmienilam lekarza na panią doktor i jestem zadowolona. Kobietka jest rzeczowa i konkretna. Moje wysokie cisnienie wymaga obserwacji. Nie jest to na szczęście gastoza. Za tydzien mam kolejna wizyte, muszę podleczyć mój układ moczowy, bo są jakieś bakterie no i nieszczęsna hemoglobina znowu spadła... Dostałam trochę silniejsze żelazo. Teraz mam leżeć przez cały tydzień i oszczędzać się.
 
Ja morfologie mam dobra-ciut na granicy ale dobra. A najdziwniejsze to, ze od 3 tyg nie biore zelaza ani witamin(odwidzialo mi sie;-)), ale codziennie wypijam mnostwo nektaru z czarnej porzeczki. I mi to pomaga. Podobno dzemy tez bardzo podnosza hemoglobine.
 
No dziewczynki jestem
icon_smile.gif


Nasza córa zrobiła nam tylko zmyłkę nogą, dlatego sądziłam, że się odwróciła w poprzek do porodu SN.
To cos w poprzek to noga, a to cos twarde koło pępka raz po jednej raz po drugiej stronie to główka
icon_biggrin.gif

Dokładnie dzisiaj wypytalismy gina , jakie to sa cześci ciała jak najeżdzał aparatem usg na jakieś twarde miejsca
icon_smile.gif

Także nasza akrobatka ma jedną nogę podkurczoną tak w dole, a drugą wygiętą ku górze brzucha.
Szpagaty chyba jakieś ćwiczy, a Piotrek się śmieje, że ona pewnie tańczy i śpiewa jak mamusia
icon_smile.gif


Mam się stawić na wizytę 29.10 i to będzie sądny dzień
icon_smile.gif
(Rok temu to była data mojej obrony ngr )
icon_smile.gif

Jak mała dalej będzie siedziała na pupie to wyznaczymy termin CC.

Lekarz powiedział, że chce ją jak najpóźniej zrobić, ponieważ tak jest lepiej dla dziecka.
Często dzieci urodzone wczesniej niż w 40 tygodniu mają problem z oddychaniem i wg niego jeśli nie będę miała wczesniej żadnych skurczy (które mam kontrolowac przyjeżdzając sobie co jakiś czas do szpitala na ktg) to wyznaczymy tą cesarkę na połowę listopada. A termin mam na 19.11.
Trochę się przestraszyłam , bo myślałam, że po Wszystkich Świętych będzie ją chciał zrobić, a tu będę musiała czekać właściwie do ostatniej chwili.

Także cieszę się, że mała dalej siedzi na dupce i dalej będę żyla w niepewności czy się odwrócila czy nie aż do następnej wizyty 29.10.

Chyba wolałabym tak jak Wy np wiedzieć, że dziecko jest ułozone do porodu SN i byłabym wtedy na to gotowa.
A takto jestem gotowa od 3 miesięcy na CC , a czy mała mi nie wywinie numeru w ostatniej chwili tego nikt nie wie
icon_smile.gif


No nic jak to lekarz mówi "Niech Pani nie skacze zadużo to raczej już niespodzianki nie będzie"
icon_biggrin.gif


- Malwinka waży 2400
- Wód prawidłowa ilość
- Macica miękka
- Szyjka długa 3,5 cm
- Wszystkie organy małej zgodne z tygodniami ciąży.

Tylko płytki krwi mi spadły poniżej normy i muszę powtórzyć badania.
 
reklama
No dziewczynki jestem
icon_smile.gif


Nasza córa zrobiła nam tylko zmyłkę nogą, dlatego sądziłam, że się odwróciła w poprzek do porodu SN.
To cos w poprzek to noga, a to cos twarde koło pępka raz po jednej raz po drugiej stronie to główka
icon_biggrin.gif

Dokładnie dzisiaj wypytalismy gina , jakie to sa cześci ciała jak najeżdzał aparatem usg na jakieś twarde miejsca
icon_smile.gif

Także nasza akrobatka ma jedną nogę podkurczoną tak w dole, a drugą wygiętą ku górze brzucha.
Szpagaty chyba jakieś ćwiczy, a Piotrek się śmieje, że ona pewnie tańczy i śpiewa jak mamusia
icon_smile.gif


Mam się stawić na wizytę 29.10 i to będzie sądny dzień
icon_smile.gif
(Rok temu to była data mojej obrony ngr )
icon_smile.gif

Jak mała dalej będzie siedziała na pupie to wyznaczymy termin CC.

Lekarz powiedział, że chce ją jak najpóźniej zrobić, ponieważ tak jest lepiej dla dziecka.
Często dzieci urodzone wczesniej niż w 40 tygodniu mają problem z oddychaniem i wg niego jeśli nie będę miała wczesniej żadnych skurczy (które mam kontrolowac przyjeżdzając sobie co jakiś czas do szpitala na ktg) to wyznaczymy tą cesarkę na połowę listopada. A termin mam na 19.11.
Trochę się przestraszyłam , bo myślałam, że po Wszystkich Świętych będzie ją chciał zrobić, a tu będę musiała czekać właściwie do ostatniej chwili.

Także cieszę się, że mała dalej siedzi na dupce i dalej będę żyla w niepewności czy się odwrócila czy nie aż do następnej wizyty 29.10.

Chyba wolałabym tak jak Wy np wiedzieć, że dziecko jest ułozone do porodu SN i byłabym wtedy na to gotowa.
A takto jestem gotowa od 3 miesięcy na CC , a czy mała mi nie wywinie numeru w ostatniej chwili tego nikt nie wie
icon_smile.gif


No nic jak to lekarz mówi "Niech Pani nie skacze zadużo to raczej już niespodzianki nie będzie"
icon_biggrin.gif


- Malwinka waży 2400
- Wód prawidłowa ilość
- Macica miękka
- Szyjka długa 3,5 cm
- Wszystkie organy małej zgodne z tygodniami ciąży.

Tylko płytki krwi mi spadły poniżej normy i muszę powtórzyć badania.

gratuluje Olu tak dobrych wiadomości. Jak Malwinke poprosisz to raczej się nie odwróci :))))
 
Do góry