reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

A ja byłam dziś na kontrolnej wizycie, nadal mam brać kaprogest, już wzięłam 6 ampułek, jeszcze 4 mi zostały, dupę po nich mam fioletowo-czerwoną, porobiły mi się zrosty- muszę to masować i smarować altacetem. Szyjka o.k, nie skraca się, nie rozwiera, nie miałam usg, słuchałam tylko serduszka- ładnie bije. Mały ciągle kopie i się wierci, aż pępek mnie piecze. No i chorobowe mam nadal, na razie do 21 września, ale czuję, że już tak na L4 do końca mnie zostawi- a ja zaczęłam za pracą tęsknić, jutro tam jadę na ploty:tak:
 
reklama
madziek - szkoda gadać a propos tego braku zorganizowania...
mamulica - podrzuć jakieś wieści na sms'a ie jak czegoś się dowiesz, to podam dalej, bo dziewczyny pewnie też będą się martwiły...
Ale widzę że nie ty pierwsza, nie ostatnia więc pewnie nie ma się czym martwić tylko grzecznie słuchac lekarzy.. ;-)
 
Ja mialam usg w Polsce w 25 tyg. i polozenie dziecka bylo podluzne miednicowe, czyli glowka do gory, pupcia do dolu. Dzis (27 tyg.) mialam brzuszek badany przez polozna (bez USG) i powiedziano mi ze dzidzia ulozyla sie poprzecznie czyli glowka i nozki po bokach. Oznacza to w ciagu 2 tyg. przyjela calkiem inna pozycje. Polozna powiedziala mi ze pozycja moze sie teraz zmieniac nawet kilka razy dziennie.
Jesli jest w polozeniu poprzecznym (jak u mnie teraz) ruchy czuje sie po obu stronach pepka, ale nie pod zebrami. Mnie sie czesto robi wzgorek z jednej strony, a potem jak sie wierci to zaczyna falowac caly brzuszek po obu stronach pepka.

Tutaj jest fajny link gdzie jest wszystko krotko i na temat:)
Położenie dziecka w macicy | Porady Położnej
 
U mnie na ostatnim usg dzidzia była ułożona podłużnie miednicowo. Mam nadzieję, ze już zacznie się odwracac bo to 31 tydz się zacznie,a bardzo chcę rodzic naturalnie. Czytałam w "M jak mama" o ręcznym odwracaniu położenia dziecka, ale raz że nie znam takiego specjalisty, który by to robił w okolicy, a dwa, że bym się na to nie zdecydowała.
 
reklama
Do góry