reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

HEJ dziewczyny:)ja wam nie moge pomoc odnosnie tego stanika ale mam pytanko te majteczki siateczkowe czy tez jednorazowe muszą byc poniewaz ja rodziłam 3 lata temu i z tego co pamietam raczej używało sie zwykłych bawełnianych ale od tego czasu napewno duzo sie zmieniło:)
NIKOLCIA11 ja mam termin na 24 lutego ale juz czuje ze wczesniej bende rodzic widac jak brzuszek mi sie obniżył na dól:)
 
reklama
Sunia2009 ja tez bym chciała wcześniej urodzić bardzo mnie moja córcia już meczy bardzo mnie wszystko boli i chciała bym ostatnimi dniami lutego już urodzić. Wczoraj kupiłam gazetę krakowską i były tam zdięcia dzieciaczków urodzonych w styczniu w szpitalu olkuskim i chrzanowskim i zastanawiam sie na jakiej zasadzie umieszczają i czy nasze dzieciaczki tez będą miały taki publiczny start... widać ze w gazecie tylko wybrane zdjęcia są bo jest tylko jedna strona a na pewno jak by miały być wszystkie to by całą gazetę zajęły te przeurocze buziunie :-). Powiedzcie mi czy orientujecie się ile teraz bo normalnym porodzie bez żadnych komplikacji (bo taki przewiduję u siebie nie dopuszczam innej myśli:-p) jest sie w szpitalu?
 
NIKOLCIA ja mam termin na 2 marca ale jak to będzie to zobaczymy:-) i też chciałabym tulić moje maleństwo końcem lutego. A co do pobytu w szpitalu po porodzie to mogę powiedzieć, że koleżanka rodziła w sobotę wieczorem a w domu już była w poniedziałek czyli całkiem szybciutko wyszli ale mały podobno nie miał żółtaczki i to dlatego ale świeżo upieczone mamusie pewnie wypowiedzą się bardziej precyzyjnie. :tak:
 
Wiec po kolei :))) bo ja z tych na świeżo ;-)

Rodziłam w sobote rano - wyszłam w poniedziałek - muszą minąć dwie pełne doby żeby pobrali fenyloketonurie wiec na pewno wczesniej niz po upływie 48 h nie wypuszczą

Majtki siatkowe - dla mnie rewelacja kupowałam na allegro a rozmiar był podany tak : 36-40, lub 40-44 itp. takze łatwo dobrać

Stanik mam rozmiar teraz D wiec nie miałam raczej problemów i chyba nie pomoge :zawstydzona/y:

A szpital polecam bo ja jestem bardzo zadowolona

Co do trolli:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: - jest na nich jeden sposób - trolli się nie karmi tylko ignoruje - wiec tak tez nalezy zrobić z naszym trollem ;-):-D
 
Kurcze, ja już jestem 5 dni po terminie i nic...:dry: Ile bym dała żeby było już po, albo chociaż żeby się zaczęło bo najgorsze jest to czekanie :shocked2:
Ja biustonosz kupiłam w Wolbromiu w Jasu i Małgosi na rynku, mają duże rozmiary i ceny nawet nie takie straszne za 40 zł to już kupi się taki full:-) wypas.
Pozdrawiam ;-)
 
:tak: masz racje to czekanie jest najgorsze bo niewiadomo kiedy cie złapie:) ja tez juz tak czekam i nie moge sie doczekac:)ale powiem tyle ze dobrze z tym ze juz bliżej niż dalej:)
pozdrawiam i życze szybkiego i wmiare bezbolesnego porodu:-)
 
Dziewczyny zastawiałam się dziś nad kupnem kosmetyków dla malutkiej bo jeszcze nic nie kupiłam a to najwyższa pora i nie wiem co trzeba kupić, co mi będzie niezbędne na pierwszy rzut i kompletnie nie wiem jaką firmę wybrać, doświadczone mamusie powiedzcie mi proszę bo normalnie zawrót głowy zastanawiam się nad oilatum oilan emolium a może zwykłe Nivea baby ale ale nie wiem co kupić oliwkę, emulsję, balsam, szampon, mydełko? błagam pomóżcie mi....:-(
 
Ostatnia edycja:
Na sam początek Oilatum będzie świetnym rozwiązaniem, ja ponadto kupiłam:
- oliwkę Hipp (najbardziej naturalne składniki),
-krem Nivea Baby na każda pogodę (smaruję buźkę małemu jak trzeba wyjść na spacer), -krem nawilżający (raczej mało go używam),
-Sudocrem na odparzenia, mam jeszcze puder Nivea Baby bo najlepiej radził sobie z odparzeniami ale jeśli kupisz Sudocrem to pudru nie potrzebujesz.
Natomiast przyda ci się jeszcze:
- woda morsa do noska,
- aspirator najlepiej kupić Fride (gruszki są fatalne:no:),
-sól fizjologiczna do czyszczenia oczek,
- gaziki jałowe, waciki,
- spirytus do czyszczenia pępka + patyczki do uszu (też do czyszczenia pępka).
Miałam jeszcze płyn 2w1 Nivea baby do kąpieli ale strasznie wysuszał skórę Krzysia więc kupiłam mydełko Babydream.
Nie zapomnij o szczotce do włosów bo jeśli będziesz miała dziecko z bujną fryzurką to napewno ci się przyda :tak:Ale w sumie możesz dokupić po porodzie ;-)
Hmmm to chyba wszystko, jak sobie coś przypomnę to napiszę a jak czegoś nie wiesz to pisz - z chęcią pomogę;-)


Dziewczyny Mika już pisała ale ja równiez chciałabym Was zaprosic na forum Olkusza i okolic:
https://www.babyboom.pl/forum/fora-regionalne-f86/olkusz-i-okolice-39449/index108.html


Libra a skąd jesteś jeśli można wiedzieć? Ja jestem z Załęża a z tego co pisałaś to jesteś z okolic Wolbromia :)
 
Ostatnia edycja:
co do kosmetyków dla dzieci to każde dziecko jest inne i dla każdego inny kosmetyk będzie super działał :tak:

u nas np. obydwoje dzieci oliwka nie wchodziła w grę bo tak wysuszała :no:
więc Dominika była kąpana w Emolium i smarowała balsamem Emolium,
a Wojtek kąpany w Nivea Baby, a smarowany Cetaphilem :tak:

żadne oilatum nie mogło ;-)
więc wszystko zależy od dziecka i jego skóry :tak:

-----
dziewczyny, jak już was tak prosimy, to bście dołączyły na wątek olkuski no :-D
 
reklama
mika a cetaphil można stosować u noworodków? ja sama używam tego dermoprotektora i zastanawiałam się nad cetaphilem bo skoro na mnie działa rewelacyjnie a jestem dużym alergikiem to może i na dzidziusia też by był dobry tylko tam nić nie wyczytałam ze można stosować u noworodków. ?
 
Do góry