reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

co do kremu do pupy to ja tez uzywam sudocremu i przy Mikolaju tezgo uzywalam i na szczescie bez problemow ale kazda pupa jest inna;-)i nie wsystkie wsystkie kosmetyki toleruja,ale tez uwazam ze powinno sie kremu uzywac a juz na pewmno po kupce,chusteczki nawilzane myja pupe a krem ja chroni ,kupka jest"kwasna" aw moczu sa skladniki ktore tez nie sa dfobre dlategp sudocrem jest taki tlusty zeby ich nie przepuszczxa do skory,ale tak jak napisala Wiola kazdy ma inna technike:-)
 
reklama
Dochodzę do wniosku, że na początek z kosmetyków najlepiej kupić małe opakowania jakby bobas dostał alergii, bo w sumie reguły nie ma jak widać jedo toleruje to, a drugie odwrotnie, a szkoda pieniądze w błoto wyrzucać przy tylu wydatkach. Szamponiku do włosków tez nie będę narazie kupować, ogranicze się emulsji do kąpieli (pewnie na początek bezpiecznie będzie emolium lub oilatum), kupię małą oliwkę (sama jej używam:) ), bo podobno powinno się główkę po kąpieli smarować i czesać miekką szczoteczką dla maluchów (to prawda?),kupię jeszcze kremik do pupy (jak juz wspomniałam chyba alantan) i zastanawiam się nad kremikiem do buzi polecacie jakiś? I jak sądzicie potrzebne jest coś jeszcze z kosmetyków?

A co do bóli, to mimo, że mi lekarz powtarza że to norma i tak mu przypominam na każdej wizycie, że ból dalej jest ;)
 
to prawda,trzeba glowke czesac szczotka dla dzieci,we wszystkie strony,zeby nie mialo ciemieniuchy,zwlaszcza jak dzidzia ma wloski,co do szamponu,na poczatek mozna myc wlosy w tym czym kapiemy dziecie:-) kup jeszcze sol fizjologiczna ,to jest niedrogie a przydaje sie do przemywania oczu
 
aha i polecam termometr do ucha,mam go juz 5 lat i nic sie z nim nie dzieje a wiele razy pomogl przy chorobie Mikolaja,nieraz trzba mierzyc w nocy naprzklad,albo gdy dziecko jest marudne a to zajmuje wtedy 10 sek, sprawdzil sie prz Mikolja i teraz prz Marysi,i jest na dlugo a ze smoczkiem moze byc roznie....mojha Marysia wogole nie m,a smoczka bo sama go nie chciala....
 
Koniczynka ja smaruję główkę małemu oliwką 20 minut przed kąpaniem. W kąpieli ją myję i dopiero potem czeszę. Dzięki temu Krzyś nie ma ciemieniuszki:tak:Na początek używałam płynu emolium,później kupiłam oilatum. U nas zdecydowanie bardziej sprawdził się emolium. Teraz używamy płynu i szmponu do kąpieli 2w1 "Nivea baby" z biedronki:-)
Sól fizjologiczna jest potrzebna tak jak pisze Anusiak do przemywania oczek gdy ropieją. Nam się nie przydała, za to niezbędna jest woda morska-najlepiej "DISNE MAR" dla niemowląt i dzieci. Dzieciom często cofa sie mleczko i niestety przez to robią się kózki w nosku i ciężko je na sucho wyciągnąć. Woda rozrzedza:-)Kup sobie też zamiast zwykłej gruszki "separator frida"
My używamy kremiku do buźki firmy Ziajka.
 
dokladnie tak jak pisze czekoladka,wetrzec oliwke przed kapiela,skora na glowce mieknie i pozniej lepiej sie wszystko wyczesuje i ciemieniuchy nie ma;-)
 
fride juz zakupiłam do noska zamiast gruszki, w takim razie będę smarować główke oliwką przed kąpielą jak radzicie :)
Juz się nie mogę doczekać, oby tylko wszystko było dobrze.
 
cześć dziewczyny a tu znów cisza? byłam wczoraj u Krzysztoforskiego na USG z dzidziusiem wszystko ok zdrowiuśki moje grypy na niego nie wpłynęły:) na całe szczęście. No i dowiedzieliśy się ze będziemy mieli synka. Córka jak zobaczyła zdjęcia stwierdziła: "przystojny ten mój braciszek, zupełnie jak tata" :-D
 
reklama
Do góry