reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

Wiem, że już padło to pytanie ale nie mogę znalezć tego posta. Dla malucha trzeba mieć pieluszki i chusteczki nawilżone ale jak to było z kremem do pupy, dają, trzeba mieć swój czy poprostu bez kremiku?
 
reklama
ja zabiore, bo przeciez jak bede malej zmieniac pieluszki to watpie zeby mi one krem dawaly, poza tym lepiej miec swoj jednej marki zeby pozniej nie bylo problemu z uczuleniem czy krostkami przez mieszanie roznych rodzai
 
Też właśnie wydaje mi się, że chusteczki do oczyszczenia skóry, a krem żeby zabezpieczyć skórę przed podrażnieniem od pieluszki. Wiem, że w szpitalach mają robiony krem (zresztą bardzo dobry), ale pewnie używają go tylko jak muszą.
 
Sudocrem jest LEKIEM i powinno się go stosować tylko i wyłącznie gdy pojawią się odparzenia. Nie stosuje się zapobiegawczo. Jeśli macie chusteczki nawilżające to one powinny wystarczyć nie trzeba kremu ale oczywiście każdy ma inna technikę ;-) Jeśli wolicie smarować to ok tylko nie polecałabym Sudocremu.
W szpitalu z tego co pamiętam to chyba smarują pupę niemowlęcia przy każdej kąpieli ale mogę się mylić ;-)
 
Jako farmaceuta się nie zgodzę suocrem nie jest lekiem jeśli chodzi o ścisłośc, jest kremem antyseptycznym i faktycznie należy już do bardziej specjalistycznych środków niż np zwykłe Nivea. Zawiera między innymi lanolinę i stosuję się go nie tylko jako środek na istniejące odparzenia bądz inne zmiany skórne ale właśnie w dużej mierze do pielęgnacji w przypadku wrażliwej skóry dziecka (też ochronnie i profilaktycznie). Smaruje się cienką warstwę:tak:. Inna bajka, że faktycznie każda skóra dziecka inaczej reaguje.Sudocrem u niektórych może za bardzo wysuszać. Dużo mam z którymi rozmawiałam używa Alantanu (chyba sama go kupię), jeszcze się na Ziajką do pupy zastanawiałam. No i właśnie bardzo fajne są te robione kremy co maja pielęgniarki one super pielęgnują skórę bobasa. A zadałam pytanie, bo właśnie nie widziałam jak często one ta pupę bobasom smarują.
 
Ostatnia edycja:
Ja tam jeśli nic sie nie będzie z pupą działo to będę smarowała kremem bambino raz na jakiś czas, bo napewno nie przy każdej zmianie pieluchy, po kupie pewnie tak
 
Ja w końcu musze się zabrac za kompletowanie rzeczy do szpitala, jeszcze nie zaczęłam. Na szczęście dla malucha juz mam sporo (no poza kosmetykami i pieluchami, butelką i smoczkiem)
 
reklama
ja kupilam ostatnio smoczek z aventu, masakra jakie to malutkie drobniutkie :)
zastanawiam sie jeszcze nad kupnem takiego smoczka z termometrem, zeby sie nie zadreczac Małej takim zwyklym, tylko nie wiem gdzie taki moge kupic (poza internetem)
 
Do góry