reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital olkusz!!!

Kenza on mi powiedział że w szpitalu mi powiedzą czy wszystko ok......pytała położna do kogo chodzę i jak usłyszały że T to kierowały albo same pytały lekarza dyżurującego.
Ale teraz mówił żeby przyjechać jak on będzie to mi powie co i jak dalej ale z tego co Ty piszesz to już sama nie wiem........Tobie też kazał przyjechać jak będzie a potem powiedział że wydruk pokażesz mu na wizycie ???????


spojrzal na wydruk ale pow. abym z nim przyszla do niego na wizyte- napisal na KTG ze "do badania" czy cos takiego-bo ciezko rozczyrac... i date wizyty u niego w gabinecie. Nawet swiatla nie zaswiecil w gabinecie tylko w drzwiach mnie przyjal w pokoju w szpitalu.....:wściekła/y: Ciekawa jestem jak bedzie u Ciebie- a ty kiedy masz isc na to KTG?


dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie- czy te rodzace dotychczas braly znieczulenie? bo mi dr. Niewiara pow, ze w Olkuszu jest generalnie problem ze znieczuleniem i anestezjologami w naszym szpitalu. ze podobno ostatnio dr. Krzysztoforski ledwo co uprosil aby szedl do znieczulenia anest. Jak to wyglada w praktyce?
 
reklama
Wiolcia gratulacje! Strasznie się cieszę, że masz już poród za sobą i tulisz swoje maleństwo!:-)

Dziewczyny ja też chodziłam do Tylnickiego, pod koniec jeździłam na KTG, ale zawsze je oglądał on lub inny lekarz. W przewidywanym dniu porodu miałam dobre KTG, ale wtedy kazał częściej na KTG jeździć, a żę mam daleko do szpitala to zostałam od razu przyjęta na oddział, więc obyło się bez kolejnych wizyt po 100 zł:-)
 
Wiola jeszcze raz gratuluje synka:):)i zazdroszcze ze maszjuz za sobawszystko.....a powiedz czemu cesarka???same Ci se skurcze zaczely czy Ci pomogli???
Trafiłam do szpitala z zatruciem ciążowym i zaczęły się straszne skoki ciśnienia więc lekarze mówili, że jeśli nic się nie zmieni to trzeba zakończyć ciąże przez cesarkę ale dostałam skurczy (hehe pewnie z tego wszystkiego) i tak męczyłam się ze skurczami tylko szyjka dalej była długa, twarda i zero rozwarcia do tego zaczęło szaleć ciśnienie i trzeba było ciąć. A w tym czasie kiedy ja byłam na porodówce ogólnej, na porodówce rodzinnej rodziła czekolada25.

Dziewczynki napiszcie co było potrzebne dla dzidziusia tylko pampersy i chusteczki ??? a co z kremem do pupci ?
Wiola też mnie czeka cc ........mogłaś wstać po 24h tak ??? a czemu w sumie tak długo miałaś ten dren ????? i jak się czułaś po cc długo boli ???????
Wystarczy mieć tylko pampersy i chusteczki nawilżające. Ewentualnie możesz wziąśc ze sobą ze 2 pieluchy tetrowe. W szpitalu dają do rożka małemu ale no mój ciągle ulewal po jedzeniu więc się przydała swoja. do tego KONIECZNIE rękawiczki dla małego bo nie obcinaja paznokci i dziecko się drapie po twarzy.
Nie bój się cesarki, ja jestem ogromnie zadowolona. Cięzko się wraca do siebie ale 4 dni po porodzie nie czuję kompletnie zebym kiedykolwiek rodziła. Ja miałam cesarkę o 19, dziecko pokazali od razu mężowi a mnie przewieźli do sali pooperacyjnej gdzie przywieźli zaraz dziecko i mąz mógł ze mną siedzieć. Głowa ne możesz ruszać ani na boki ani podnosic-nie miałam żadnych bóli głowy. Po ok 2h zaczyna mijać znieczulenie i czujesz ból więc dostajesz leki przeciwbólowe i ogromnie dużo kroplówek. Po obchodzie lekarzy pomagają ci wstać i to jest zdecydowanie najgorsza chwila, powolutku wstajesz, pomagają ci dojść do umywalki 2 kroki dalej żeby się umyć a potem na sale. Od tej pory radzisz sobie sama więc dobrze mieć męża przy sobie żeby pomógł wstać z łózka czy pochodzić z tobą po korytarzu. im szybciej wstaniesz i będziesz chodzić tym lepiej. Tego dnia od razu wyciągają ci cewnik na drugi dzień dren, który najbardziej przeszkadza i boli potem jest ogromna ulga i od tej pory czujesz sie o wiele lepiej i dostajesz dziecko, którym masz się już zajmować. Ogólnie jeśli chodzi o ból najgorsze jest pierwsze wstanie z łóżka, i pamiętaj że jak cię w następne dni boli to się nie męcz tylko idź po coś przeciwbólowego. Ja jestem zadowolona z cesarki, minęło 5 dni od porodu a ja robię wszystko i nie czuję żebym kiedykolwiek była operowana :tak: Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie- czy te rodzace dotychczas braly znieczulenie? bo mi dr. Niewiara pow, ze w Olkuszu jest generalnie problem ze znieczuleniem i anestezjologami w naszym szpitalu. ze podobno ostatnio dr. Krzysztoforski ledwo co uprosil aby szedl do znieczulenia anest. Jak to wyglada w praktyce?
I miała rację - jest problem dostać znieczulenie bo no jest jeden anestezjolog a wypada nagła cesarka czy operacja wtedy nie masz szans na zo a później jest już za późno.
 
Wiolcia dziękuje za info......tak wszyscy straszą tym cc a myślę że wcale tak źle nie jest.......miałam laparoskopię także troszku wydaje mi się że jest podobnie ........
chciałam jeszcze zapytać ile dni byłaś w szpitalu i czy położne pokazują na początku jak karmić czy przewijać czy w ogóle nic ani razu ??????
aha i jeszcze kwestia dźwigania bo jak jest mąż to super ale nie wiem czy u mnie to będzie możliwe przez cały dzień .........mieszkam daleko od Olkusza.....jak już dadzą dziecko to się nim zajmujemy same i teraz można dźwigać dzieciątko czy raczej mieć na 100% kogoś obok siebie przez cały dzień ???? bo z tego co piszesz w domku już jest o wiele lepiej najgorsze są te dni zaraz po cc........
 
Hej dziewczyny! Gratuluję synka Wiolcia. No widzisz tyle obaw a nie było tak źle.
Ale ten czas leci - my kończymy już prawie miesiąc.
Eldcia Mleko odciągam do butelki i dopiero podaję bo nie chce dzidzi cycka. Troche kłopotliwe (czasochłonne) ale się juz przyzwyczaiłam.
Zrobię trochę reklamy - używam laktatora Lacto Plus (rewelacja), butelek Medela do przechowywania pokarmu po odciągnięciu (także nadmiaru) i sterylnych pojemników do mrożenia. Dobrze sprawdza się też podgrzewacz Awentu. To niezbędnik dla tych które niestety nie karmią piersia, ale nie tylko.
Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące - będzie dobrze!
Pozdrawiam
 
monia ja wyszłam ze szpitala w 4 dobie po porodzie i tak się przeważnie wychodzi. Dzień, w którym masz cesarkę liczy się jako doba zerowa, kolejny dzień to pierwsza itp. Jeśli chodzi o dźwiganie to wszystko robisz sama - dostajesz na salę dziecko i musisz się nim zająć, zmienić pieluchę, nakarmić a gdybyś sobie nie radziła to odwozisz go do pielęgniarek z noworodków. Mnie przyszła się zapytać pielęgniarka czy mam pokarm i pokazała jak karmić na leżąco - ja z tego nie skorzystałam. Niestety może byc tak że nikt ci nic nie pokaże więc najlepiej sama zapytaj to wtedy uzyskasz informacje. Zawsze możesz do nich iść i pytać o wszystko. Dziewczyna, która leżała ze mną na sali zapytała lekarza o dźwiganie po cc to powiedział, że nic się nie ma prawa stać więc można spokojnie dźwigać.
 
Wiolcia a co zostawia się w szpitalu ??

Dziewczyny a pampersy warto kupowac "1" 2-5 kg czy od razu lepiej "2" 3-6 kg
 
Tzn w jakim sensie zostawia??:)
ja kupowałam pampersy 1 i bardzo dobrze bo 2 byłyby stanowczo za wielkie. Na mojego Krzysia i jedynki sa za wielkie ;)
 
Wiolcia a co zostawia się w szpitalu ??

Dziewczyny a pampersy warto kupowac "1" 2-5 kg czy od razu lepiej "2" 3-6 kg

Ja słyszałam ze zostawia sie jakis kaftanik- niby za to ze dziecko w szpitalu jest ubierane w ich ubranka- ale nie wiem czy to prawda. \
A rozek bierzecie-czy szpital daje?
 
reklama
Do góry