reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Hej. Czy ktoras z Was zazywa od poczatku ciazy Luteine albo Duphaston? Ja od poczatku zazywam, ale bylam pewna ze zazywa sie to mniej wiecej do 20-tego tyg,a lekarka mi mowi, ze conajmniej do 34 tyg! Nie rozumiem nic z tego... Ja nawet nie wiem dlaczego nadal mam zazywac, skoro mi badan nie robila.(mowi do mnie ze profilaktycznie) Na poczatku zazywalam ze wzgledu na moja hiperprolaktynemie sprzed ciazy,ale teraz to ja juz nie wiem, czy moja lekarka jest jakas nie za bardzo, czy ja zbyt wiele wymagam... :(
 
reklama
mysia, ja brałam najpierw duphaston, a potem dowcipnie luteinę, bo wymiotowałam
brałam ze względu na wcześniejsze obumarcia ciąż, ale tylko do jakiegoś 16 tygodnia
 
Mysia
Ja podobnie jak ty też miałam stwierdzoną hiperprolaktynemię i brałam norprolac który odstawiłam zaraz po pozytywnej becie.Duphaston lekarz kazał mi brać do 22tygodnia ciąży i zapowiedział mi to na samym początku ciąży że tak długo będę go brała ale nie wiem czy to przez prolaktynę musiałam go brać tak długo, myślę że raczej nie dlatego a powodem była troska o długo oczekiwaną dzidzie..Na ostatniej wizycie kazał już odstawić i nie biorę już duphastonu.
Myślę że to trochę za długo może porozmawiaj z lekarzem.
 
Wiecie co, ja już nie wiem co myśleć o tej wadze mojego dzidziusia. Może lekarz się pomylił. Poczytałam trochę i rzeczywiście waga 840g w 25 tyg to bardzo dużo. Szczególnie, że w pierwszej ciąży miałam hipotrofię tzn córeczka mało przybierała na wadze, zawsze była o wiele mniejsza ( 2, 3 tyg) niż powinna. W końcu między 7 a 8 miesiącem nie przybrała prawie w cale i wylądowałam w szpitalu. Ale każda ciąża inna. Oby było dobrze.
 
Hej. Czy ktoras z Was zazywa od poczatku ciazy Luteine albo Duphaston? Ja od poczatku zazywam, ale bylam pewna ze zazywa sie to mniej wiecej do 20-tego tyg,a lekarka mi mowi, ze conajmniej do 34 tyg! Nie rozumiem nic z tego... Ja nawet nie wiem dlaczego nadal mam zazywac, skoro mi badan nie robila.(mowi do mnie ze profilaktycznie) Na poczatku zazywalam ze wzgledu na moja hiperprolaktynemie sprzed ciazy,ale teraz to ja juz nie wiem, czy moja lekarka jest jakas nie za bardzo, czy ja zbyt wiele wymagam... :(


mysia ja brałam luteinę do 16 tc, bo przed zajściem w ciążę leczyłam się na niedomogę luteralną. Teraz ponoć już nie potrzebuję, ale znam jeden przyprzypadek dziewczyny, która przyjmowałą lutkę praktycznie do końca ciąży (nie wiem niestety dokładnie do którego tygodnia). Wiem, że ta dziewczyna miała zagrożoną ciążę, i od początku do końca musiałą leżeć.
 
Dziekuje za odpowiedzi :) Ja tez czytalam ze w pozniejszym czasie lozysko przejmuje funkcje produkowania progesteronu i wydziela go tyle ile trzeba. Ja nie mam zadego zagrozenia teraz, nie mam wskazan, zeby lezec ani nic. Ide do lekarza 25.10, wiec zazadam wyjasnien albo badan :-) szczegolnie, ze mam jakies taki wrazenie, ze czego jest w organizmie za duzo. Nie wiem czy znacie takie uczucie, ale mialam tez je jak zazywalam tabletki anty. Takie fizyczne uczucie ciezkosci i bol glowy.
Buziaki :)
nasia: Zapytaj jeszcze raz lekarza przy nastepnej wizycie, bo zawsze moze to byc blad USG. Pozatym jest to zawsze orientacyjna masa, ktora moze duzo odbiegac od rzeczywistej, albo.... rosnie jakis wielki czlowiek :) A Ty i mąż jesteście wysocy, albo przy kosci?
Ale powiem Ci z drugiej strony, ze bardziej bym sie chyba martwila jakby dzidzia byla za mala...
 
hej Dziewczynki
Ja bralam duphaston jakos do 15 tygodnia a potem juz nie, tez czytalam ze progesteron potrzebny jest na poczatku i pod koniec ciazy i czasem od 30 tygodnia znow kobiety biora, ale zeby bez przerwy to jeszcze nie :/
 
Hej. Czy ktoras z Was zazywa od poczatku ciazy Luteine albo Duphaston? Ja od poczatku zazywam, ale bylam pewna ze zazywa sie to mniej wiecej do 20-tego tyg,a lekarka mi mowi, ze conajmniej do 34 tyg! Nie rozumiem nic z tego... Ja nawet nie wiem dlaczego nadal mam zazywac, skoro mi badan nie robila.(mowi do mnie ze profilaktycznie) Na poczatku zazywalam ze wzgledu na moja hiperprolaktynemie sprzed ciazy,ale teraz to ja juz nie wiem, czy moja lekarka jest jakas nie za bardzo, czy ja zbyt wiele wymagam... :(

Hej Mysia
Ja brałam duphaston, od 5 tc do 16. Brałam najpierw po 2 potem nawet po 3. Potem lekarz powiedział, że juz nie trzeba bo ciąża teraz się już sama utrzyma, a bierze się te tabletki po to by zwiększyć produkcję jakiegoś hormonu i zapobiec poronieniom. Nie wiem dlaczego musisz tak długo brać.
 
reklama
Hej. Czy ktoras z Was zazywa od poczatku ciazy Luteine albo Duphaston? Ja od poczatku zazywam, ale bylam pewna ze zazywa sie to mniej wiecej do 20-tego tyg,a lekarka mi mowi, ze conajmniej do 34 tyg! Nie rozumiem nic z tego... Ja nawet nie wiem dlaczego nadal mam zazywac, skoro mi badan nie robila.(mowi do mnie ze profilaktycznie) Na poczatku zazywalam ze wzgledu na moja hiperprolaktynemie sprzed ciazy,ale teraz to ja juz nie wiem, czy moja lekarka jest jakas nie za bardzo, czy ja zbyt wiele wymagam... :(

hej,
nie miałam żadnych badań robionych podobnie jak Ty.
Poszłam na wizytę, zajrzała tu i ówdzie i od tamtej pory biorę Luteinę dopochwowo <od 19tyg. ciąży> i mam brać ją cały czas...
Będę teraz w poniedziałek u ginekologa to zapytam jak długo mam ją brać.

Jak Twoja jest jakaś nie bardzo to moja też :p , ale myślę, że wiedzą co robią ;)
 
Do góry