reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Witam :)
Powiedzcie, jak robilyscie USG miedzy 11 a 13 tyg, to mierzylyscie przeziernosc karkowa? I jakie duze bylo dzidzi wtedy?
U mnie bylo NT 1,7 mm przy wielkosci 5,6 cm. Lekarz powiedzial ze ok, norma do 2,5 lub 3 (rożne zrodla roznie podaja), ale jak czytalam w necie inne fora to zdecydowana wiekszosc miala ponizej 1mm.
Kurde, mnie to powinno sie zabrac ten internet i oddac jak dziecko 2 lata skonczy ;(

mysia, ja miałam 1,1 przy 6,5 cm, ale jesteś w normie!! nie stresuj siebie i niepotrzebnie dziecka!! :angry:
 
reklama
Nie wiem na jakim sprzęcie mieli to poniżej 1 mm. Wielkość NT zależy od wielkości maluszka ale nie jest wyrocznią. To jest tylko wskazówka, że istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia jakiejś wady, ale tylko wtedy gdy są przekroczone normy. W Twoim wypadku nic takiego nie miało miejsca, więc nie martw się na zapas ;-)
 
u nas na usg NT wyszło niecałe 2, ale dzidzia była duża już, prawie 8 cm, to byl ostatani dzień wg pomiaru w jakim się załapaliśmy na zmierzenie ;-) ta norma jest podana od do, bo im mniejsze ( krótsze) dzieciątko, tym NT jest proporcjonalnie niższe, jeśli w tym okresie w jakim podałaś NT wyszło wg normy, to nie masz sie co martwić, u nas dla uzupełnienia badania i rozwiania wątpliwości kazała zrobić test PAPA o którym ostatanio rozmawiałam tu na forum z Ivonką, wiec możesz sobie poczytać :-)
 
Ja już też jestem po usg i wszystko jest ok:) Nt miałam 1.9mm przy wzroście 7,15 dzidzia ma wszystko na miejscu i jestem szczęśliwa:) Fotki nie wklejam bo mimio że obraz był dobrze widoczny wydruk wyszedł jasny i niezawiele widać.
Lekarka powiedziała zę NT do 2,9 norma więc te co maja pow. 1 to bez strachu:)
 
Gdy masz skończone 35 lat to badania prenatalne masz w ramach NFZ. Tak samo jeśli są obawy chorób genetycznych (np chorował ktoś w rodzinie). Do tego jest potrzebne skierowanie od Twojego gina. Musisz wtedy znaleźć klinikę, która ma podpisany kontrakt z NFZ i robi te badania. Wtedy za to nie płacisz, w innym wypadku są to badania płatne.

Ps. Dziewczyny gratuluję i cieszę się z dobrych wyników Waszych badań :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny a jak jest w Anglii z tym badaniem NT? bo ja jstem w 15 tc i nie mialam go jeszcze. Czy ja musze sama sie zglosic na to badanie czy polozna to zalatwi? Jesli sie ktoras orientuje, prosilabym o informacje bo sie teraz bede martwic.
 
Do góry