reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
Hejka dziewczybki!
Wróciłam od gina. Dzidzia ma 6,5 cm, NT 1.1 mm, nie wiadomo czy cipeczka czy pisiorek, nie widoczne to jeszcze było. Widoczny żołądek, kość nosowa, szkielet płodu prawidłowy, kosmówka na tylnej ścianie. Powiedział, że nie ma powodu do zmartwień i obaw. Tylko kurde .....
według naszych wyliczen to 12 tydz i 4 dzień, ale USG pokazało dziś 13 week i 1 day. Problem tkwi w tym ,że za tydzień umówiłam się na USG genetyczne (robia je do 13,6). Wedle naszych wyliczeń bym się załapała, byłoby 13,4 no ale teraz wedle USG to będzie w piątek za tydzień 13,8 no i masz babo placek :( Ale coś pokombinuje! Ciesze się, że te pomiary ok wyszły. Ale jestem szczęśliwa !
 
Kasiutka też się bardzo cieszę, że masz rewelacyjne wyniki :-)
Do usg genetycznego ważny jest nie tylko wiek ciąży ale i wielkość maluszka. Granicą jest 8,4 cm.

ps. Ivonka napisz mi proszę jeszcze tylko, jak długo czekałaś na wyniki z testu PAPA?
Z testem Pappa to miałam farta. Wszędzie trzeba czekać 7-10 dni ja miałam zrobiony w 2 :-D
Byłam umówiona prywatnie, ale dowiedziałam się, że inna klinika ma podpisaną umowę z NFZ i robią je bezpłatnie jeśli ma się skierowanie od lekarza. Poprosili abym wcześniej podjechała na pobranie krwi, więc byłam na dwa dni przed usg genetycznym. Na usg już były wyniki z krwi :szok:

Z badania wyszłam już z pełnymi wynikami :-)
 
Poziomkowa ja na wyniki swojego testu papa czekałam 6 dni.
Zadzwonili do mnie z lecznicy że wszystko jest ok wynik negatywny.A na następny dzień pocztą,poleconym cały test przysłano mi do domu nie z lecznicy a z tego laboratorium analitycznego.
 
dzieki dziewczyny za info, niby dla nas to tylko poparcie wyników z usg, ale pani doktor chciała mieć wszystkie badania btw ja nie wiem dokładnie, jak to jest bo miałam napisane PAPA, prisca i wolną bete chyba na skierowaniu, nie wiecie może czy są tam jakieś normy w których wynik powinien sie mieścić, czy po prostu wychodzi negatywny wynik?)
 
W wynikach masz podane wielkości wolne beta hcg oraz białko PAPP-a. Normy są chyba zależne od wieku ciężarnej i dnia ciąży.
Później podają szacowane wyniki ryzyka dla trisomii 21, 18 i 13 (trisomia 21 to Dawn). Mi z racji wieku wychodziło ryzyko dla 21 - 1:176 a z testu podają nowe wyliczone ryzyko i wyniosło one dla jednego maluszka 1:1000 a dla drugiego 1:2000. Na koniec są uwagi lekarza i w uwagach mam napisane - niskie ryzyko aberracji chromosomowych.
 
Śliczne dzieciaczki, ja mam zdjęcie ale kiepskiej jakości i chyba dopiero wkleję z kolejnej wizyty 3 września tam jest lepsze USG więc foty będą wyraźniejsze.

Fajnie, że badania dobrze wychodzą oby tak już zostało do lutego
 
reklama
Witam :)
Powiedzcie, jak robilyscie USG miedzy 11 a 13 tyg, to mierzylyscie przeziernosc karkowa? I jakie duze bylo dzidzi wtedy?
U mnie bylo NT 1,7 mm przy wielkosci 5,6 cm. Lekarz powiedzial ze ok, norma do 2,5 lub 3 (rożne zrodla roznie podaja), ale jak czytalam w necie inne fora to zdecydowana wiekszosc miala ponizej 1mm.
Kurde, mnie to powinno sie zabrac ten internet i oddac jak dziecko 2 lata skonczy ;(
 
Do góry