reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
sunshine sliczny Ludzik :)
polis a u mnie powiedzieli jak z Alą byłam w ciązy, ale to było dobrze po połowie ciązy :) i pytałam dwóch róznych lekarzy na dwóch różnych wizytach i obaj potwierdzili, że baboszka bedzie a teraz w Polsce sie dowiem mam nadzieje, jak bede 23 wrzesnia :)
 
polis ja miałam pewność na 100%, że bedzie babeczka bo mi ginekolog zrobił fotke narządów płciowych tak mi sie wystawiła na jednej z ostatnich wizyt hehehe...
 
Dziewczyny gratuluję dobrych wyników. Jak widać nie warto panikować :-p
Teraz wyniki muszą być już tylko rewelacyjne.

Sunshine piękny bobas :-)

Kaasiutka teraz czekamy aż Ty się pochwalisz ;-)
 
Witam dziewczynki :-)
To ja sie pochwale moim malym czlowieczkiem :) dzis mialam robiony scan, przeziernosc karkowa i pobierana krew na syndrom downa. Dzidzia ma sie dobrze, sporo sie ruszala, ze scanu wynika ze jestem w 12 tyg i 6 dniu .....mialam robione usg 22 lipca i wychodzilo ze bylam w 9 tyg i 1 dniu...czyli zgadzalo sie z okresem i dzis mial byc 12 tydzien ale pani doktor stwierdzila ze dziecko jest za duze na 12 tydz (6,5cm). Wiadomo ze plec ciezko rozpoznac w tak wczesnej fazie ale pani doktor stwierdzila ze chyba chlopiec .....mi i chrisowi tez tak sie wydaje :-) zobaczymy za kilka tygodni....choc ja sie juz nastawilam na chlopca :-)

pozdrawiam cieplutko i mam nadzieje ze zobaczymy wiecej bobaskow :)


sunshine cóż za przystojniaczek :-D

Test Pappa zalecił mi mój gin. W jego skład wchodzi badanie krwi i z niego pobierają dwa charakterystyczne białka (już nie pamiętam jakie, ale wyczytasz to w necie) a potem masz usg genetyczne. Przed tym usg lekarz wypytuje się Ciebie o wiek, miesiączkę, czy palisz itp. Wszystkie te informacje wbija w komputer. Potem program wylicza Ci prawdopodobieństwo kilku chorób genetycznych (trisomię 13, 18 i 21 pary chromosomów). Mi z wieku wychodziło prawdopodobieństwo Dawna 1:176 a z badań dla jednego dziecka 1:1000 a dla drugiego 1:2000. Tam jest jeszcze coś takiego jak "wiek ciążowy" czy coś takiego. Z tego wynika, że dla jednego bobasa mam wyniki jak 24 latka a dla drugiego jak 15 latka :-D

Badanie możesz zrobić od 11 tygodnia do 13 tygodnia i 6 dnia.


dzięki ivona, ja własnie dzisiaj byłam zrobić, wyniki mam za tydzień, zastanawiam się tylko, bo gin mi określiła wczoraj wiek jako 13t5d wiec dziś teoretycznie 13t6d, ale co w wypadku, jesli dziś już zacząłby się ten 14t? na ile wiarygodny będzie ten test?



No ja dziś mam usg, o 20.20 mam wizytę :))) trzymajcie kciuki dziewczyny!


dziubasek czekamy na wieści, dobre oczywiście :-)
 
Dziekuje dziewczyny :) wszystke bobaski sa przepiekne :)

Polis mi doktor powiedziala bo bylam z moim chrisem, on sie pytal o plec czy moze cos powiedziec ...babka krecila krecila az w koncu wydukala ze jej sie wydaje ze to chlopiec bedzie. Pewnie gdybym ja sie zapytala to by nie powiedziala :)
Jak robilam sobie test ciazowy (a byl to ranek) chris lezal w lozku i mowil ze mial wizje , ze chlopiec o blond wlosach raczkowal kolo lozka :) wiec moze ta wizja sie sprawdzi ;)
 
dzięki ivona, ja własnie dzisiaj byłam zrobić, wyniki mam za tydzień, zastanawiam się tylko, bo gin mi określiła wczoraj wiek jako 13t5d wiec dziś teoretycznie 13t6d, ale co w wypadku, jesli dziś już zacząłby się ten 14t? na ile wiarygodny będzie ten test?
Nie ma za co. Jak mogę coś jeszcze pomóc to pytaj ;-)
Z tego co wiem to granicą w tych badaniach jest wielkość maluszka. Granica wynosi 8,4 cm później wyniki nie są miarodajne. Badają przezierność karkową a u większego maluszka ciężko ją zmierzyć.
 
reklama
Do góry