reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Suseł toksoplazmozę robią wszyscy teraz, bo od kota to tak trudno się zarazić, łatwiej jedząc nieumyte owoce czy surowe mięso. Od toxo gorsza jest cytomegalia.
Też mam z mężem konflikt serologiczny, ja już przeciwciała miałam też robione, ale w zeszłym roku, gdyż jestem po jednej stracie. A teraz będę miała robione u lekarza pierwszy raz w tej ciąży.
A usg połówkowe mam 1 października. I usg też nie mam często wcześnie miałam 3. Ostanie w 14 tc.
 
reklama
Halo dziewczynki
Jakis czas temu byl poruszony watek siary.Chcialam sie zapytac ile z Was ''przecieka"?
Ja juz tez zaczelam i znowu trzeba spac w staniku z wkladkami bo pizamka mokra po kilku minutkach spania na boku :(
 
Halo dziewczynki
Jakis czas temu byl poruszony watek siary.Chcialam sie zapytac ile z Was ''przecieka"?
Ja juz tez zaczelam i znowu trzeba spac w staniku z wkladkami bo pizamka mokra po kilku minutkach spania na boku :(

Ja mam od jakiegoś czasu, ale tylko pojedyncze kropelki po ściśnięciu brodawki. Samo nic mi nie wypływa jeszcze na szczęście :)
 
Suseł jak nei masz przeciwciał na tokso, to uważaj. Ja też nie mam, a do czynienia mam nie tylko z moimi piecuchami domowymi. A przeciwciała to teraz robią nawet przy takiej samiej grupie. Tak tłumaczyła mi to moja lekarka, bo kiedyś miała pacjentkę, która miła jakies kompklikacje, pomimo takiej samiej grupy krwii co ojciec dziecka.

Crazy mama ja miała na smaym początku ciąży, jak piersi swędziały, to samo leciało. A tak w ogłe, to co jakiś czas samo też leciało jeszcze przed ciążą- zostało mi tak po poprzednim karmieniu, chociaż karmiłam tylko 6 miesięcy.
Ale już teraz zaczynam hartować brodawki, bo nie chcę przeżywać koszmarów pierwszych tygodni karmienia z popękanymi i krwawiącymi brodawkami.
 
Keyko
W jaki sposob hartujesz?? Ja nie karmilam chlopcow.Dla jednego odciagalam ale po niedlugim czasie przestalam.Teraz chcialabym sprobowac jeszcze raz.Czekam na porady jak sie przygotowac.Dzieki
 
reklama
Hartuję poprzez znieczulanie je na bół, tzn. przy prysznicu same brodawki pocieram szorstka gąbką, stosuje naprzemienne prysznice i zakupiłam krem maltan, który mialam dopiero jak już popękały mi brodawki ostatnim razem. Mam nadzieję, ze to pomoże i będę lepiej znosić karminie dziecka.
 
Do góry