reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Sonia to tak jak u mnie;) Pierwszy wnuczek albo wnuczka;) A od strony mojego Ł to bedzie albo drugi wnuczek albo pierwsza wnuczka;) Najlepsze jest to ze do mojego taty jeszcze nie dotarlo ze bedzie dziadkiem hehe:-D Moze dotrze jak zobaczy nastepne zdjecie dzidzi;)
 
reklama
Dziewczyny wiecie może jak to jest z tatusiami naszych maleństw, czy mogą być też w gabinecie i zobaczyć USG? Tyle miłego ich omija :-)
 
sonia jak najbardziej mogą :) mój w pierwszej ciązy zawsze ze mną chodził na USG a teraz jak jest Ala to nie jesteśmy tak dyspozycyjni i jeszcze nie widział drugiego potomka bo Ali musiał pilnować...
 
kochane powiedzcie kiedy można iść na chorobowe żeby to nie weszło na macierzyński, słyszałam że trzeba mieć ileś dni przepracowanych i w jakimś tygodniu ciąży można iść na to L4 żeby nie zabrali macierzyńskiego.

nic nie rozumiem z tego, może któraś mi wytłumaczyć ?
 
Nie, uważam, że nie. Tylko tu w Irlandii oni trochę inaczej podchodzą do usg, nie tak jak w Polsce, często to usg ok 12tc jest pomijane przez ciężarne. Moje koleżanki z pracy np się umawiają na usg właśnie ok 22tc dopiero, które tutaj jest najważniejsze. Ja dziś miałam usg w szpitalu, nie prywatnie.

Witam!
Moim zdaniem usg między 11 a 14 tyg. jest bardzo ważne. Ja byłam w piątek na usg genetycznym (tak dla świętego spokoju) Wszystko jest super oprócz tego że gin zauważył niedomykalność zastawki trójdzielnej :( Odrazu pobrano mi krew do badania (badanie biochemiczne surowicy krwi matki). W czwartek jade do Wrocławia na badanie echa serca płodu... Dziewczyny nie warto oszczędzać kasy na tak ważne badania. Powiem szczerze że spędza mi to sen z powiek, i to czekanie na wyniki, wariacji dostaje ehhhh. Gin stwierdził że ta niedomykalność może ustąpić ale pewności nie ma .... A wybrałam się na to badanie "ot tak" .... i masz ci los.....
 
Dodam jeszcze że mój gin który mnie prowadzi w czwartek robił usg i wszystko było super hiper .... Fakt faktem nie ma tak dobrego sprzętu i certyfikatu do tego typu badań, jednak o tym mnie akurat uprzedził.
 
Dziewczyny jestem już po badaniach genetycznych. Wszystko wyszło dobrze :happy:. Trochę stresu było, ale za to teraz jestem spokojna. Nasze Maleństwo ma już 5,5 cm i tak brykało, że pani doktor musiała je gonić, bo ciągle gdzieś się przemieszczało. Bardzo wyraźnie było wszystko widać, znacznie lepiej niż na zwykłym usg. Pani doktor powiedziała nam jakie ma przypuszczenia co do płci, ale to jest jeszcze tak wcześnie, że nie ma się co nastawiać. Chociaż już chyba mimo wszystko trochę się nastawiam :-). Spijcie dobrze, ja jestem na nocy w pracy więc odeśpię w dzień.
 
Nero, badanie genetyczne jest ważne, tylko za granicą często tego usg przesiewowego się nie robi. W Polsce jest więcej badań, więcej usg. Każdy kraj ma swoje wytyczne co do prowadzenia ciąży.
 
reklama
Do góry