reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe kreski👑 Nowy Rok, nowe przeboje: każda z nas zagra w hitowe pozytywki na Testowym Stadionie!

reklama
Cześć dziewczyny!
Jestem tu nowa i od paru dni was czytam :)
Może trochę o sobie opowiem
Jestem Ania mam 27 lat i z mężem staramy się o dzieciątko od prawie 2 lat.
Mam już za sobą dwie ciąże zakończone niepowodzeniem. Pierwszą ciążę straciłam w 8 tyg, w styczniu 2023, nie brałam żadnych leków oprócz kwasu foliowego.
Drugą straciłam w 10tyg, był to wrzesień 2023 byłam na duphastonie i acardzie.
Przyznaję że byłam wtedy na koncercie i to bardzo blisko sceny, a tydzień później na wizycie kontrolnej okazało się że ciąża się nie rozwija od tygodnia. I boje się że to było przez to :(
Żadnych badań nie robiłam bo chciałabym spróbować jeszcze raz szczęścia i może akurat za trzecim razem się uda, jeśli znowu się nie powiedzie to przebadamy się z mężem.

Pierwszy test będę robić 21.01 😉
 
Taki osób jest cała masa. Wczoraj usłyszałam historie gdzie para pochodziła do invitro kilkukrotnie, no ale żaden się nie udał. Odpuścili po ostatnim transferze starania i po 2 miesiącach naturalna ciąża. Super, że im się udało ale to nie zasługa odpuszczenia, tylko farta.
po prostu wszystko się zgrało w odpowiednim momencie. Ja się spytałam tej koleżanki, czy myśli, ze jakby nie odpuściła to wtedy by się nie udało? Jakby wszystko było identycznie? No nie odpowiedziała mi.
 
Cześć dziewczyny!
Jestem tu nowa i od paru dni was czytam :)
Może trochę o sobie opowiem
Jestem Ania mam 27 lat i z mężem staramy się o dzieciątko od prawie 2 lat.
Mam już za sobą dwie ciąże zakończone niepowodzeniem. Pierwszą ciążę straciłam w 8 tyg, w styczniu 2023, nie brałam żadnych leków oprócz kwasu foliowego.
Drugą straciłam w 10tyg, był to wrzesień 2023 byłam na duphastonie i acardzie.
Przyznaję że byłam wtedy na koncercie i to bardzo blisko sceny, a tydzień później na wizycie kontrolnej okazało się że ciąża się nie rozwija od tygodnia. I boje się że to było przez to :(
Żadnych badań nie robiłam bo chciałabym spróbować jeszcze raz szczęścia i może akurat za trzecim razem się uda, jeśli znowu się nie powiedzie to przebadamy się z mężem.

Pierwszy test będę robić 21.01 😉
trzymam kciuki 🙏
Ale osobiście uważam, że nie roni się zdrowej ciąży od wizyty na koncercie
 
Hej! Na razie dotrwaliśmy do pierwszych badan prenatalnych i czekam teraz na oszacowanie ryzyk (usg +pappa), a na początku lutego pewnie robimy amniopunkcja- trzymajcie kciuki. Przyznam, że nie sądziłam, że ciaza dotrwa do tego etapu.

A jakbyście miały jakieś pytania o kariotypy, to dawajcie znać, bo miałam już duuuzo konsultacji w tym temacie :)
ja nie mam pytań, bo nie wiem o co pytać. Powiedz mi wszystko co osoba, która zamierza zrobić badanie powinna wiedzieć :D
Ps. trzymam kciuki za amnio ❤️
 
ja nie mam pytań, bo nie wiem o co pytać. Powiedz mi wszystko co osoba, która zamierza zrobić badanie powinna wiedzieć :D
Ps. trzymam kciuki za amnio ❤️
Badania kariotypow sprawdzą, czy zestaw 23 par chromosomow, który ma każdy z nas jest prawidłowy, czyli czy w każdej parze są dwa identyczne chromosomy. To tak ogólnie:) może być jednak tak, ze pomimo bycia zdrowym w kariotypie będą jakieś błędy. Taka osoba może sobie z tego przez całe życie nie zdawać sprawy, bo nie da to objawów, natomiast może to powodować właśnie problemy z prokreacja. Tak było w mojej sytuacji - razem z mężem mieliśmy wszystkie wyniki dobre, a przez 3 lata starań zaszłam w dwie ciążę (biochem i puste jajo). Okazało sie, ze mąż ma nieprawidłowy kariotyp - translokacje zrównoważona wzajemna dwóch chromosomów. Skutkowało to tym, że każda potencjalna ciaza miała 50% powodzenia. Czyli mogłabym równie dobrze siedem razy pod rząd poronić (lub mieć biocham i nawet nie wiedzieć, że byłam w ciazy), albo mieć kilka ciaz pod rząd zdrowych. Każdy przypadek to była ta sama loteria, bo zależy które chromosomy wybierze plemnik, który dotrze do jajeczka. Tych mutacji w kariotypach jest sporo, dlatego naprawdę warto zrobić to badanie - robi się je z krwi :)

Przy nieprawidłowym kariotypoe najskuteczniej jest podejść do ivf i przebadać wcześniej zarodki.

Mam nadzieje, ze zrozumiałe napisałam;)
 
Hej! Na razie dotrwaliśmy do pierwszych badan prenatalnych i czekam teraz na oszacowanie ryzyk (usg +pappa), a na początku lutego pewnie robimy amniopunkcja- trzymajcie kciuki. Przyznam, że nie sądziłam, że ciaza dotrwa do tego etapu.

A jakbyście miały jakieś pytania o kariotypy, to dawajcie znać, bo miałam już duuuzo konsultacji w tym temacie :)
Niezmiennie trzymam kciuki, żeby wszystkie wyniki wyszły dobrze i żebyście spokojnie dotrwali do porodu 🤞
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Jestem tu nowa i od paru dni was czytam :)
Może trochę o sobie opowiem
Jestem Ania mam 27 lat i z mężem staramy się o dzieciątko od prawie 2 lat.
Mam już za sobą dwie ciąże zakończone niepowodzeniem. Pierwszą ciążę straciłam w 8 tyg, w styczniu 2023, nie brałam żadnych leków oprócz kwasu foliowego.
Drugą straciłam w 10tyg, był to wrzesień 2023 byłam na duphastonie i acardzie.
Przyznaję że byłam wtedy na koncercie i to bardzo blisko sceny, a tydzień później na wizycie kontrolnej okazało się że ciąża się nie rozwija od tygodnia. I boje się że to było przez to :(
Żadnych badań nie robiłam bo chciałabym spróbować jeszcze raz szczęścia i może akurat za trzecim razem się uda, jeśli znowu się nie powiedzie to przebadamy się z mężem.

Pierwszy test będę robić 21.01 😉
Hej, na pewno nie przez to, że byłaś na koncercie. Ja też byłam na koncercie, stałam na scenie nawet, bo mam w rodzinie osobę, która zajmuje się zawodowo organizacją takich rzeczy i zawsze dostaję taką możliwość, jak jest jakiś koncert i mój syn ma już 4 lata, więc nie obwiniaj się o to.
 
Do góry