reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

agaagaaga spokojnie i Julce bezsennosc minie :) a co do charczenia u Nas też sie zdarza i katar u Olka jest od urodzenia, dzis byla polozna i powiedziała ze mógł wodami się zaciągnąć i do 3msc powinno mu minąć :) profilaktycznie psikamy wodą morską i odciągamy fridą.

ala1911 super, że Twoja druga połówka częściej bywa w domku!

Afja-Anetka no coraz większa z niego klucha. Dzisiaj go położna ważyła i już prawie 5kg waży, w ogóle jak go zobaczyła powiedziała, że bardzo się zmienił, że jak nie on :) heh najlepszy był tekst "O Oluś Ty to chyba przed chwilką jadłeś, że masz taki brzusio okrąglutki" a on po prostu się taki pulpeciasty zrobił, nic dziwnego jak co chwila głodny :)
a co do ćwiczeń w 100% Cie rozumiem przez kilka dni mi się udawało a później albo Olek marudził, albo w ogole cos innego trzeba bylo zrobic. Jednak jak z domu trzeba wyjsc to co innego.
Ja od jutra zamierzam na siłownie się wybrać, bo to coraz bliżej wiosna :) trzeba popracować nad formą :)


januarka u Nas tez z tym ulewaniem tak bywa, czasem po jedzeniu odbije raz a za drugim razem az mu sie ulewa! Dzisiaj całą koszulke mi obrzygał a nie przekładałam go jakoś duzo, tylko do odbicia go wzielam. Sama juz nie wiem o co chodzi, bo czasem nie odbije w ogole i spi bez ulewania. Taki juz chyba urok tych naszych niedojrzałych brzuszków! :) co do suchej buzi położna kazała mi zmienić płyn do kąpieli na emolium, choc ja go kapie w oilatum wiec to chyba raczej podobne. Zobaczymy jak nie minie to wybiore sie z młodym do pediatry..

czarni ja tez juz czasem glupieje jesli chodzi o te opinie, polozna mowi jedno, lekarz mowi drugie a rehabilitantka jeszcze co innego i bądz tu człowieku mądry!


my po wizycie poloznej o ktorej całkiem zapomniałam :) na szczescie na dworze śnieżyca więc mnie na spacer z młodym nie poniosło bo by sie babka zdziwiła ze nas nie ma.. Klusek waży już prawie 5kg! Zdenerwował się troszke bo go z hustawki musiałam wyjac a on już tam prawie kimał. A i moje spostrzezenie jak hustal sie na boki to sie strasznie denerwowal, teraz przepiełam mu siedzisko i huśta się w przód i tył i rewelacja! Chwila i dziecka nie ma w sekunde dosłownie odpływa! :-)
 
reklama
Moja slodzinka spi wiec i ja cos skubne;)
Polozna dzisiaj byla powiedziala ze smialo mozna zaczac chodzic na spacery z tym ze jest tam tak zimno ze sie boje i chyba wstrzymam sie z wizyta u pediatry jeszcze tydz ;) Pepuszek ladny ale zaczela miec uczulenie na bepanthen bo okolice intymne ma czerwone i troche spuchly a to napewno od tego bo codziennie nim smaruje . Dzisiaj pierwszy raz cyckala smoczka i lezala i patrzala na mnie tymi pieknymi oczkami i do tego wlaczalam jej z telefonu spokojna muzyczke ;) Powoli normuja sie noce zobaczymy jak bedzie dalej ;)

pattinka ale slodziaczek z twojego synusia i jaki smieszek malutki ;)A rosnie bardzo ladnie ;)

agaagaaga moja tez ma taki czasem ciezki oddech raz na jakis czas ale to pewnie wody jeszcze zalegaja ;)

milusia dobrze wiedziec z ta chusta bo chcialam w nia zainwestowac bo moja mala przyzwyczaila sie do raczek ;) Mnie jak w ciazy plecy nie bolaly tak teraz troche zaczynaja ja sie zdecyduje na rowerek stacjonarny ktory za jakis miesiac zakupie bo minie wtedy polog ;)

Afja jasne my mamusie musimy miec choc troche relaxu i czasu wolnego;) Ja to nieraz nie wiem w co rece wlozyc ;)

czarni to niefajnie z tym mieszkanie troche nieoplacalna sprawa i do tego ciagle palic trzeba by cieplo bylo. I badz tu teraz czlowieku madry jak kazdy ma inne zdanie ale mam nadzieje ze pepuszek twojej coreczki szybko sie zagoi ;)

martinek no to corcia pieknie przesypia noce sama sie juz tego doczekac nie umiem bo jak narazie moj maly ssak co chwile glodny ;D I jest przesliczna laleczka ;)

januarka to maly glodomorek sie robi ;) Wiesz ja chyba zly zakup zrobilam z lezaczkiem bo on jest bardziej na prosto i ona jest na niego za mala a nie da sie go w dol dac;/
 
Cześć , bardzo dawno nie pisałam ale często podczytuje co u Was i Waszych maluchów:) Widziałam , że sporo maluszków ma problem z zaparciami, mój też miał ... Nie mam dużo czasu więc tylko napisze jak my sobie z tym poradziliśmy.
Pierwsze popołudnie kiedy miał zaparcia był istny armagedon prężył się , buźka czerwona jak burak i płacz. Zrobiłam mu napar z majeranku (takiego zwykłego co do gotowania używam) 1 łyżeczka na ok. 200 ml wody 5 minut. Po niecałej godzinie była i kupa i bąki ... :) Wypił może 30 -40 ml. Na drugi dzień też mu podałam to wypił 50 ml i na tym koniec . Karmie piersią więc teraz ja pije dwa razy dziennie napar z majeranku i tymianku (można jeszcze kminek ale ja go nie znoszę) i tak samo po 1 łyżeczce na ok. 200 ml z tym że parze 15 minut , czasem nawet dłużej jak mi się zapomni :p .

aa i bym zapomniała , odstawiłam herbatke koperkową zarówno dla Kacperka i dla siebie tą na laktacje.
Bardzo dużo mam mówiło mi że po tym właśnie miały problemy z kupką i bąkami a czasem to jak dziecko kolki miało to sie okazało ze one je powodowały...

Całuje wszystkie mamusie i mam nadzieje że nasz sposób pomoże też Waszym pociechom :*
 
Ostatnia edycja:
czarni -moze zglos sie do poradni chirurgicznej -lepiej jak specjalista to zobaczy,przynajmniej bedzie wiadomo co sie dzieje i bedziesz spokojniejsza,u mojaj natalki pepuszek juz wyglada calkiem niezle,w czwartek na kontrol wiec sie okaze czy wsio ok

januarka-wspolczuje przebojow z siostra,my z bratem jak juz nie mieszkamy razem to jakos sie dogadujemy a wczesniej to masakra byla,a za dzieciakow to bilismy sie non stop,a on tylko rok mlodszy

martinek-mojej natalce tez oczka ropialy i doktor zalecila delikatnie opuszkiem palca uciskac wewnetrzna czesc oka,sam kacik,delikatny masaz pomogl,no i sol

a u mnie zima na dobre wrocila,sniegu nasypalo a na ogrodku juz krokuski sie z ziemi wynurzaja.nawet dzis na spacerku nie bylysmy,bo zawierucha sniezna za szok.ja che juz wiosne:-)
 
hej dziewczeta
Witam sie i ja dopoki Klusek spi ;)
Juz rano produkowalam tego posta, ale cos nacisnelam i zniknal;/a teraz weny brak wiec tak ogolnikowo...
My zmagamy sie od wczoraj z zaparciami i twarda kupka. Masakra jak to takie malenstwo musi sie nameczyc zeby cos tak wielkiego naprodukowac ;/
Jutro wybieramy sie na zakupy, bo Jan juz jest taki dlugi, ze spiochy wszystkie zamale :) A dzis spodziewamy sie gosci- moje siostry o dziwo wpadaja.. zobaczymy co to bedzie...
Poza tym mnie tak wysypalo na szyji, ze juz nie wiem co to moze byc.. w pon mamy wizyte u lekarza wiec musze poczekac. Ale wyglada to okropnie i nosze apaszki i husty.



Januarka
- bardzo, ale to bardzo wspolczuje przezyc z siostra. Ja to znam bardzo dobrze ze swojego zycia, a ja mam tak razy dwa- ale na szczescie mieszkaja ode mnie 1,5h drogi, wiec zostaje tylko tel a tel nie musze odbierac :) Dzis przyjezdzaja, wiec zobacze co to bedzie-czy ich z domu nie pogonie :D A Ty sie trzymaj i badz twarda! p.s. Mam nadzieje, ze malutkiemu bieguna przeszla !

Patinka
- Ale slodziakten Twoj Olek! Poranne wygibaski! Gimnastyka buzi i jezyka:D
Oj mam nadzieje, ze szybko minie Wam ten skok rozwojowy, bo slyszalam ze to nie jest za mile i dla Malucha i dla nas- my mamy to przed soba. A co do jedzenia mojego Brzdaca to powiem Ci ze w dzien ja go przetrzymuje do 4h ale w nocy nie bardzo sie da. I tez wlasnie jak sie juz uspokoi to biore go do pionu i odbijam, ale po nastepnych 40ml jest znowu to samo placz i nerwy, wiec nie wiem co to moze byc. A co do rutyny to my tez zaczelismy MAlego kompac codziennie medzy 19-20 i poprostu inne dziecko- je i zasypia bez marudzenia. Takze utrzymamy to:) A co do hustawki to moglabys podac firme i nazwe jaka masz?

Martinek- Slodka Niunia! Az by sie schrupalo!!! Ah i zazdroszcze tych przespanych godzinek w nocy!!!

Czarni-
Staram sie i walcze, co by go nie bujac i nie trzymac, bo na serio moj kregoslup wieczorami wyje o pomoc;/ Wiec robimy rundki lozeczko wozek lezaczek i nie jest zle :) Choc w wozku jeszcze sie kaze bujac, ale to juz lepsze niz na rekach- biceps cwicze:D
Co do wyjazdu Twojego M to glowa do gory dacie rade :) Wiele rodzinek tak zaczyna i wszystko konczy sie dobrze :)

Milusia
- ja tez zakupilam huste, ale jeszcze nie uzylam-boje sie ze juz w ogole Maly nie bedzie chcial sie ode mnie odczepic:p A na razie walczymy zeby wszedzie tylko nie na raczkach :)

Olciaa- kurcze mi tez jedna mama mowila, ze jej maly mial jeszcze gorzej po wodzie koperkowej;/ i teraz mam do myslenia czy odstawic czy nie;/


Pozdrawiam babeczki ;*
 
witajcie
dawno nie pisałam.. ale poczytuję was w wolnej chwili :tak:

muum to be a karmisz piersią czy mm? bo jeżeli piersią to polecam zjeść kilka jabłek.. powinno pomóc troszkę maluszkowi.. a super świetny niezawodny sposób żeby moja mała się 'odblokowała' to rosołek.. chyba dlatego że tłusty.. bo jak zjem troszkę to od razu kupkę rzadką zrobi i dziecku lżej..

alicja32 to tak jak u mnie.. też śnieżyca taka że nic za oknem nie widać:tak: dawno takiej zimy nie było :tak: najgorsze że z domku nawet wyjść na spacer się nie da :-(

gosia0811 super że noce już coraz lepsze :-)

patiinka każdy sposób dobry żeby maleństwo uśpić :-) chyba w huśtawkę muszę się zaopatrzyć :-)

u nas pomalutku.. w nocy moja mała pięknie spała.. obudziła się tylko raz.. za to w dzień spała tylko 1 godzinkę.. teraz jej się przysnęło ale też tylko pewnie na chwilkę..
mojej Alusi też coś charczy w nosku.. nie wiem czy to katar czy nie..

ooo właśnie się budzi.. pospała całe 30 minut..
buziaki dziewczyny :-)
 
Alicja akurat nie mam takiej potrzeby bo mój pediatra jest chirurgiem dzieciecym i jeszcze coś tam ma wiec mu ufam bede psikac oktaniseptem i potem na kontrole
 
mum_to_be my mamy fisher price'a dokładnie taką:
FISHER PRICE HUŚTAWKA RAINFOREST K6077 P (3020686854) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. sprawdza się rewelacyjnie. Olek uwielbia w niej siedzieć nawet nie musze jej włączać wystarczy że włącze tą karuzelke a on siedzi i obserwuje jak to moja mama mówi "swoje robaki" :) ta huśtawka ma wiele funkcji buja sie na boki, w przod i tył, jakies 3 melodyjki (wesoła, spokojna i odgłosy natury) no i karuzelka. My z melodyjek jeszcze nie korzystalismy ale bujanko i karuzelka jak najbardziej :)

caroline huśtawke jak najbardziej polecam :) super, że malutka normuje sobie spanie w nocy oby tak dalej!

Olek mi całe mleko chyba zwymiotował jakie zjadł a teraz śpi.. nie wiem czy już za duzo bylo, ale to dziwne bo przerwa miedzy karmieniami byla ponad 4 godziny.. poczekam az sie teraz obudzi i zobacze co bedzie.. biedactwo moje :(
 
Zglaszam ze wyladowalismy z Hania w szpitalu. Przez poprzednia noc z kataru zrobił sie brzydki mokry duszacy kaszel z wyciekajaca z buzi gęsta robiącą sie w bomble wydzieliną. Tutaj małą odessali podlaczyli pod kroplowki. Na razie mamy zaleconą inhalacje przez cała noc bo inaczej ta wydzieliną małej gestnieje i znów ten sam problem. Podlaczyli ja tez pod monitor funkcji życiowych bo traciła chwilami oddech. Ja od wczoraj od rana nie śpię także sobie wyobraźcie cały dzień noc i kolejny dzień bez snu i non stop w stresie. Juz wysiadam a mimo to nie moge usnąć bo cały czas patrzę na ten monitor i na nią w obawie ze coś znów będzie nie tak :/

na razie to tyle... Nie za bardzo moge was teraz poczytać ale mam nadzieje ze chociaż u Was wszystko z maluszkami w porządku bo nikomu nie życzę taki wrażeń jak my mamy.
 
reklama
Caroline-mm niestety karmie wiec niewiele juz sposobow mi zostalo do wykorzystania.

Patinka- dziekuje, bujaweczka juz obczajona i bede czaic sie na ebauy na uzywana ;)

My dalej bez kupy :( Siostry pojechaly- jezzzu ile to jest wrzasku ruchu i w ogole przy 4ce dzieci w domu w tym dwojka jest 3 i 5 letnie! Chyba bym tak dlugo nie wytrzymala, ale w sumie to bardzo sie ciesze ze przyjechaly bo starszaki sa rozkoszne i tak slodko do mnie mowili @ciociuniu@ :D
 
Do góry