reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2013 :))

HEllo kobietki:)

Borysek pięknie przesypia nocki, za to starszak zrobił się buntownik numer1 - ogólnie ma bardzo dobre serduszko, ale czasem po prostu też potrzebuje uwagi...

Wypróbowałam chustę i tu do dziewczyn, które kręcą się koło cudeńka, sprawdźcie czy Wasze dzieciaczki tolerują...mój okruszek raczek się pręży i nie odpływa wewnątrz jest i jemu i mnie duszno, podziwiam kobietki, które w chustach non stop biegają....
Jutro będę nadal próbować, ale hmmm ciekawie nie jest....

Mój M wyjechał na dwa dni do Poznania, więc całe dwa dni sami, będzie ciężko, ale damy radę, mam nadzieję...

Gosiu ja też tam na dole byłam szyta, zobaczysz, że jeszcze parenaście dni i nie będziesz pamiętała o szyciu:) LEżaczek od razu, ale lepiej w pozycji takiej płaskiej całkowicie...

Indziorka ja też ostatnio byłam u okulisty i po prostu babki w rejestracji mnie dobijają, masakra i komuna w naszym kraju...

Ala1911 no ja już szukam proktologa, żeby pomógł w likwidacji pupowego problemu:)

Agaaga14 to normalne - pępuszek może podkrwawiać jeszcze kilkanaście dni, pilnuj tylko, czy nie robi się przepuklina...

Januarko skoro Twoja siostra sprawia, że jesteś kłębkiem nerwów to porozmawiajcie z Twoją drugą połówką o mieszkaniu bo się wykończysz, a dziecko to niestety odczuwa...z tatusiami tak jest, że na początku fascynacja, a później często trzeba im przypominać o pomocy:) Mój mały jak nie odbije to mu się ulewa na leżąco i często niestety czkawka...
Kochana opóźnij to drugie szczepienie bo po nim często są mega akcje, po pierwszym raczej nie ma gorączki itp., a drugie już niestety często hardcore i marudzenia przez kilka dni....


Magdus30 mój ssie dużo smoka, właściwie smok nas ratuje od wiecznego kwękania, a pierś pięknie chwyta jak tylko powącha zasysa jak odkurzacz więc nie martw się kochana...ODnośnie siusiaka - nie odciąga się, ale dokładnie myje okolice...


PAtinko no ja dostałam mega bóli kręgosłupa i to mnie zmusiło do odwiedzenia siłownie, żeby wzmocnić trochę grzbiet....ja też mieszkam wysoko - na trzecim piętrze bez windy, ale wózek zostawiam na samym parterze i modlę się, żeby nikt nie ukradł...

Czarni gdyby mój M miał wyjechać sam to chyba bym się zapłakała, ale czasem takka niestety trudna wizja jest nieunikniona...a czemu w zimie macie trudno z mieszkankiem?


Afja trzymaj się dzielnie

Sylvanas niby tydzień to norma..., ale to strasznie męczące, u mnie ostatnio mały miał katar i jechałam z marimerem - bardzo pomógł no i frida..

Alicja32 postarajcie się bliżej wieczora wybudzać maleństwo i męczyć - u nas dzięki temu ustawiłam malucha kiedy się śpi, chociaż było ciężko bo płakał itp..

Asiorekk no właśnie nasz maluch też nie lubi leżeć od razu ryyyyk:D:D:D, a ja nie mogę za bardzo go dzwigać bo mam sporo rzeczy przy drugim dzieciaczku do zrobienia...

Marinek pozazdrościć takiego dzieciaczka...
 
reklama
magdus30 - ja karmie piersia i smoka moja mała dostaje tylko wtedy kiedy chcemy zeby przestala plakac..jak np. krzyczy w czasie przewijania ze juz jest straszny głodek:) ale ona generalnie nieprzepada za smokiem- wypluwa...no i zasypia sama , bez smoczka. Smoczka chce w sumie tylko wtedy jak jest glodna.

milusia - dobrze wiedziec z ta chusta, bo ja sie zastanawialam nad tym...ale kurcze moja mała jest dziwna.nie lubi zbytnio byc na raczkach..wiec mysle ze takie ograniczenie w postaci chusty by ja wkurzalo..pozycze najpierw od kolezanki i sprawdze

U nas dzisiaj rekord spanka - 7,5h...czyli w sumie przespalismy cala noc:) mamy tylko problem z oczkiem...ropieje i łezki leca..cos oprocz soli fizjologicznej polecacie? kiedy isc z tym do lekarza?
 
magdus30 widziałam te ćwiczonka na youtube bardzo fajne, moze znajde chwilke dzisiaj to poćwicze :) co do siusiaka skórki nie odciągamy.. tak przynajmniej moja polozna mowila, myjemy okolice intymne dokladnie i to tyle..

milusia83 ja kochana też się na siłownie od przyszlego tygodnia wybiore bo to juz nie przelewki z tymi bólami. A co do wózka ja swojego niestety na klatce trzymać nie moge, bo moi powaleni sąsiedzi swojego kota wypuszczają na klatke i zdarza się ze ten kot na klatce sie załatwia. A co ja zrobie jak mi do wózka narobi? Wiec na klatce stoją tylko kółka, a gondolke mam w domu :)

martinek zazdraszczam tak ładnie przespanej nocki. Mój słodziak coś dziś marudny strasznie, a wył jak syrena jak mu pampersa w nocy zmieniałam,nie wiem juz o co chodzi :eek:
 
Przedstawiam Wam poranne szaleństwo Olka :-)

14022013139.jpg14022013140.jpg
 
Witam

martinek zazdroszcze tego rekordu spania Moja w nocy co ok.2- 2,5 h glodna Juz sie nie moge doczekac kiedy jej sie to unormuje

milusia83 super ze u Was sprawy intymne sie powiodly My z M mielismy baaardzo dluga przerwe Moj M sie bal ze zrobi cos dziecince takze sexu bylo brak Juz pod koniec ciazy nie moglam sie doczekac kiedy urodze i minie polog bo tak mnie ciaglo do tego A teraz to az sie tego obawiam a wrecz boje Kurcze chyba spadlo mi libido :angry:Wszystko przez to ze bylam szyta i nadal czuje tam taka dziwna gorke Pocieszam sie tylko tym ze kolezanka mi mowila ze ona tez czula tam taka gorke a pozniej juz nie

czarni a jak ten ziarniak wyglada My mamy jutro wizyte u pediatry to zobacze co mi powie na temat tego pepka Ale ja widze ze u mojej jest tylko taki malenki strupek

Zauwazylam ze moja nieraz roznie oddycha ,i nieraz slysze takie cos jak by miala gardlo zapchane ,tak charczy Kurcze nie wiem czy to normalne Co Wy o tym sadzicie

Pozdrawiam
 
Hej Mamuśki:)

Patiinka - ale wesoły ten Twój Oluś:) sama radość:) Uśmiech dziecka naprawdę sprawia, że ,my-mamy, zapominamy o nieprzespanych nocach itd:)

Magdus30 - a ten duphalac jest bezpieczny przy karmieniu piersią? trochę się uspokoiło, ale cudownie nie jest. Dziś znowu była krew, ale juz w mniejszej ilości i nie musiałam przeć. Bolało jednak trochę...Muszę jeszcze więcej płynów pić..może odpuści to cholerstwo

Dzis bardzo ładna noc za nami:) Poranek też niczego sobie:) Później odwiedzi nas koleżanka, mężulek wróci i kolejny dzień za nami:)

Powiem Wam, że te zmiany w testach na prawo jazdy poniekąd dobrze wpłynęły na naszą rodzinę. Mało kto się zgłasza na kurs, więc i mój prawie nie jeździ. cały zeszły tydzień był w domu, nawet w weekend. Ostatni taki tydzień był chyba w lipcu lub w sierpniu:) Fakt, jak tylu kursantów bylo, to i dodatkowe pieniażki były. Zły czas to jest dla szkół jazdy, no ale ludzie w końcu zaczną znowu chodzić na kursy, przecież będą chcieli mieć to prawko. Ale ja się cieszę, że jesteśmy częściej we trójkę:) I teraz to jest dla mnie najważniejsze, o!:)

Zbliża się 11, więc Mały się budzi:) idę wszystko przygotować:)
 
Witam się dziś sennie!

Już za chwilę 11… mały śpi a ja śniadanie sobie będę robiła.
Planuję się zapisać na jakieś ćwiczonka, tak żeby wyjść z mieszkanka iodpocząć. Jak chcę poćwiczyć w mieszkaniu to zawsze coś… ;/

Patiinka poobserwowałam jak się budzi i płacze, ale suchutkoma, zobaczymy może minie – jak jestem blisko i do niego mówię to tylko stęka …otwiera oczka i ok.
Szaleństwa małego genialne, w ogóle dużychłopak już
J

Gosia fajnie, że z pepuszkiem wszystko ok!
Martinek ależ słodziutka ta Wasza Helenka ;)
Magds30 no u mnie to tendencja spadkowa, co do nastroju.Staram się „bawić” z małym, mówić do niego dużo … ale w tym wszystkim brakujemojej radości. Z pieluszką super polecam, wiadomo jak dzidzi nie chce spać topieluszka nie pomaga, ale jak czas na sen to z pieluszką dwa razy szybciej.
Agaagaaga14 u Nas też czasem taki charczący oddech, niezawsze. Nosek ma czysty… nie wiem, o co chodzi… będziemy niedługo u pediatry tozapytam – może taki urok hehe.
Milusia83 podziwiam, że sobie tak świetnie radzisz mimo wszystko.A i mnie zaczyna kręgosłup pobolewać…
 
Witajcie u nas dzisiaj noska troche marudna tzn p okapieli jak zawsze kolacyjka i spal 6godzin, ale potem tylko godzinke i caly czas sie wiercil myslalam ze za malo odbil, ale nie i tak go kladlam i podnosilam choc nie plakal ale wiercil sie strasznie i dwie godz sie meczylismy oboje az wkoncu zrobil kupke, potem zasnol,ale ze zaraz byla jego pora wstawania i zobaczyl bialy swit to pobudka znowu i glodomora chyba znow skok rozwojowy sie odzywa bo wsowa coraz wiecej i w czoraj malo spal a gadula taki sie robi ze hej zwlaszcz a o swicie ja ledwo widze a on usmiechniety od ucha do ucha i coraz to lepsze dzwieki :) A jak ma golo dupke na przewijaku to az spiewa z radosci :)
Wracajac do tego ulewania i czkawki moj maly odbije czasem ze 3 razy pozadnie ponosze go jeszcze z 15a nawet czesto30 minut po tym i klade do lozeczka na boczek tak czy siak jesli idzie spac, ale zdarza sie ze zrobi kupke i wtedy tez te pol godz po jedzeniu i odbiciu klade go na chwilke do przewiniecia na prostym i wtedy dostaje czkawki jakby pokarm jeszcze nie dotarl do brzuszka :/
sylvnas u ns katarku niema ale za to kozice masakra chyba suche powietrze w domu nadal :/ ale jesli chodzi o kaszelek to troche mnie zaczyna niepokoic jakies dwa tyg temu lekko zakaszlal ale myslalam ze suche powietrze wzielam na spacerek kilka dni z rzedu, maz pomogl mi w pokoju odkurzyl dokladnie posprzatal umyl podlogi za wszystkimi meblami nawet i jakby przeszlo a od 2 dni znowu i mam wrazenie ze wiecej kicha ale pozatym zadnych innych objawow,gardelko tez nie wyglada na bolace i tak sie zastanawiam czy moze po szczepieniu, bo to jeden z objawow w ulotce ale zadko wystepujacych, czy suche powietrze, czy moze alergia lub przeziebienie :/ A moze i u was taki kaszelek? tez sie zastanawiam czy nie cofanie sie pokarmu bo casami zaowazylam,ze jak mu sie do gardziolka cofnie zakasla troszke i potem odbija, ale tez czesto po kaslaniu kicha i zglupialam :/ narazie obserwuje i dzisiaj znow pogonie m zeby za meblami porzadnie odkurzyl, dluzej powietrzymy i moze na spacerek pojdziemy jesli bedzie poprawa to chyba bede musiala z pediatra porozmawiac o testach na alergie czy to aby nie czasem to :/
asiorreek mi tez cos po porodzie sie przestawilo chyba hormony,a moze dlatego ze zrobie wszystko by dziecie moje chronic, przed ciaza jeszcze taka bylam,ze nikomu nic nie powiedzialam prosto w twarz by go nie urazic,a dzisiaj wale prosto z mostu i szczerze nie chcialabym aby mi to minelo ;)
czarni
Ja z zagranicy wrocilam w2010,ale gdyby nie moj maz ktoremu sie tutaj podoba(pewnie dlatego ze on jest za granica ;p ) to jestem spakowana w ciagu minuty, wiec doskonale cie rozumiem, niestety w naszym kraju zycie ciezkie :/
ala1911
niestety masz racje z rodzina najlepiej na zdieciach, obcy bardziej zyczliwi niz najblizsi :/
martinek Jaka ślicznotka :)
gosia081145 my lezaczkujemy od 1 tygodnia tyle,ze poczatkowo sie nie podobalo ale teraz juz jest zadowolony i nawet rozmowny w nim chyba dlatego,ze nie zjezdza tylko kuferek juz sie caly miesci tak samo w foteliku bo jest juz wiekszy a tak taki okruszek byl ze nawet polowy lezaczka nie zajmowal i zjezdzal w dol pomimo prawie lezenia ;p
patinka sucha szorstkawa skora na buzi u nas to samo leciutko polozna mowila,ze moze to byc skaza bialkowa taka szorstka buzka,ale zaczelo znikac choc delikatnie jest szorstkawa wiec tez przy nastepnej wizycie bede musiala zapytac o to pediatre.
Widze,ze u was tez rano wesolo, moj smyk najbardziej zadowolony usmiechniety i rozgadany wlasnie rankiem :) A olek jaki juz duzy chlopak,ale nam szybko te smoki rosna :)
magdus30 ja tez juz kilka lat z siostra nie mieszkalam i bylo ok nie rozmawialysmy fakt ale przynajmniej klotni nie bylo,a teraz jestem tylko chwilowo u rodzicow i juz jej przeszkadzam bo sama w domu byla rodzice w pracy,zyla jak krolowa,a teraz trzeba sie podzielic chocby miejscem w kuchni i rodzice nie sa na pstrykniecie palca bo nam tez chca pomoc chocby w budowie albo przy malym,wiec zal dupe sciska jak malej dziewczynce,za prace nalezaloby sie wziasc i ja gryzie bo za te kilka lat wytresowala sobie mamusie bo to na imprezke dala, ciuszki kupowala pracowac nie trzeba,a teraz chca nam pomoc i malemu cos czasem kupic lub do mieszkanka dolozyc, wiec siostrunia mnie za granice spowrotem wygania i z domu stad te klutnie bo do pracy sie nie chce isc niedaleko jej do 30 a jeszcze nigdzie nie pracowala ani up sie nie rejestrowala, malo tego jeszcze ja mialabym ja zywic i do mieszkania sie dokladac ale ona juz nie musi :/ Uwierz choc sie chce niedenerwowac to sie nieda, dlatego robie wszystko zeby stad uciec jak najszybciej i moje dziecko nie mialo znia kontaktu, bo mam obawy ze zacznie brac kiedys z niej przyklad :/
 
reklama
dziewczyny charczenie u naszych maluszków to coś całkiem normalnego możesz obczyszczać nosek a tak i coś i tak bedzie my też to mamy wsystko ok :)
a co do pępka to ona ma nie wygojone w miejscu gdzie odpadł kikut :/ do tego ona ma pępek schowany i wogóle nie dostaje sie do niego powietrze... Chodz była dziś połozna i stwierdziłą że dla niej to nie jest ziarniak... i bedz tu człowieku mądry.... i do tego sączy jak by sie ropa która zasycha na razie octenisept i myć wodą z mydłem i czekać czy sie zagoi....

Patinak super zdjecia :)
 
Do góry