reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Dziub przykro mi :-(
aniolkowa powodzenia z tym zabiegiem :tak:
pam, kurcze ty to masz przejscia :-( jak dla mnie lekarze tutaj tez lecza tylko objawy, a malo ich obchodzi co bylo powodem. ja mam pokrzywke od roku, i gdyby nie moje naciski, to moja GP wogole by mi nie zlecila zadnych badan, tylko leczyla mi objawy :wściekła/y: dopiero jak sie postawilam, to dala mi skierowanie do immunologa :wściekła/y:
Suzanne dasz rade w pracy, a kocyk i herbatka wieczorem ;-)
ja od poniedzialku biore Duphaston, i przez pierwsze dwa dni czulam sie dobrze, ale od wczoraj masakra jakas :-( mdli mnie, bola mnie piersi i bola mnie plecy jak na okres :wściekła/y: Dupka mam brac jeszcze przez tydzien, do srody, i jak tak sie dalej bede czula, to mnie szlak trafi :-( pozdrawiam ;-)
 
reklama
miska dzięki, u mnie wporządku, tylko wydaje mi się, że mnie znów przestymulowali, coś dziwnie się czuję:sorry:wczoraj miałam tylko lekko wzdęty brzuszek, a dziś jest już znacznie większy, ciągle czuję taki dziwny ucisk i dyskomfort jakbym zjadła konia z kopytami, a od rana do teraz zjadłam tylko jedną kanapkę. W gole nie czuje się za dobrze, taka cięzka i jeszcze plecy mnie napierniczaja nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego, ale to taki dziwny ból na samym dole, ehh mówię Wam czuje się jak stara babka:baffled: Wizyta jutro rano, zobaczymy czy wszystko jest ok;-)
loczkis masz pokrzywkę??? a powiedz mi kochana jak Ci sie to objawia??? i kto Ci postawił taką diagnoze??? Bo wiesz ja nie jestem pewna, ale chyba tez mam, tzn nie wiem czy to to, ale tak podejrzewam, byłam juz u dwóch róznych lekarzy-prywantie w Polsce i tu u GP, ale ani jeden ani drugi mnie nie wyleczył:sorry: Jak nie chcesz pisać tu, to mozesz odpisac na priv;-)
Dziub baaardzo mi przykro kochana:-:)-( tulam Cie mocno, nie poddawaj się, kiesyś napewno się uda...
Aniolkowa ja po laparoskopii to ledwo się ruszałam, fakt ze miałam wtedy usuwany jajowód, wiec mogło mnie bardziej boleć niż po samej laparo, ale jednak to jest zabieg. Mam nadzieję, że Ty będziesz się dobrze czuła i bedziesz wstanie działać:-p Ja zaniedługo będę się widziała z kuzynką mojego M, ona miała niedawno laparo w Pl zapytam się jej jak się po tym czuła i czy od razu była sprawna:tak:
 
Roxii co do mojej pokrzywki to zdiagnozowal mi ja GP tutaj. tzn nie robil mi zadnych testow, tylko po objawach stwierdzil, ze to to :eek: powiedzial, ze bardzo ciezko jest ustalic od czego to sie pojawia, najprawdopodobniej od jakiejs alergii. ja juz to mam okolo roku. objawia mi sie roznie, tzn co jakis czas pojawiaja mi sie takie male wybrzuszenia i skora robi sie w tym miejscu czerwona, ale doslownie na 2-3 minuty, i za chwile to znika :eek: nie mam tego ciagle, moge np miec kilka dni z rzedu, a potem nie miec przez miesiac. najgorzej jest, jak mi sie zaostrza, to wtedy zaczynam puchnac :-( ogolnie moja skora zrobila sie bardzo wrazliwa, i kazdy ucisk, np nowe buty czy za ciasny stanik powoduja, ze robia mi sie obrzeki. ostatnio np spuchla mi powieka, i wtedy nie na zarty sie przestraszylam, bo nie moglam oka otworzyc :no: poszlam znowu do GP i ona przepisala mi leki na alergie, i nic wiecej :wściekła/y: powiedziala, ze to powinno pomoc i kazala isc do domu. wogole ja nie interesowalo skad to mam :wściekła/y: a jak ja zapytalam skad to moge miec, i co moge zrobic, zeby sie dowiedziec, to ona wtedy zaczela sie zastanawiac. zrobila mi jakies badania krwi, ale wszystko wyszlo ok. i jak znowu ja zapytalam co dalej, to ona mowi: ewentualnie moge pani dac skierowanie do immunologa, ale na wizyte dlugo sie czeka i nie wiem czy warto :eek: no to jej powiedzialam, ze dla mnie warto :-p i teraz czekam na kontakt od tego faceta :tak:
 
loczkis dzięki za odpowiedź. Bo wiesz ja mam coś podobnego i męczę się z tym od ponad roku. Tylko u mnie wygląda to tak, ze mi tez pojawiaja się takie obrzęki na skórze ale tylko wtedy jak się podrapie. Najpierw robi się czerwone i gorące, a potem wychodzi mi obrzęk jak by ktoś mi biczem przywalił, no i tak jak u Ciebie znika to po paru mintuach. Teraz mam bardzo wrażlwą skórę, gdzie się nie dotknę, drapne nawet na twarzy to zaraz własnie mi to wyskakuje. Teraz i tak jest w miarę ok, bo ciągle biorę tabletki przeciwalergiczne, ale na początku było tak że miałam normalnie takie napady że skóra mnie strasznie swędziała i bardzo się drapałam po czym wyskakiwały mi takie pręgi jakby ktoś mnie zlinczował. Mam nawet parę fotek porobionych jak to wyglądało. Od kąd biorę te tabletki to nie mam tych napadów i się nie drapię tak, ale tak jak wspomniałam jak się gdzies dotkne czy drapnę to te pręgi wciąż się pojawiają:sorry: I tak, lekarz dermatolog w Polsce powiedział mi, że to zatoksykowanie organizmu, czyli że mam zaduzo toksyn i muszę zastosowac dietę oczyszczającą. I teraz uwaga! przez 3 tygodnie miałam jeść tylko i wyłacznie ryż i ziemniaki, bez żadnych dodatków, ugotowane w bardzo małej ilosci soli i pić tylko wode mineralną:szok: rozumiecie przez 3 tyg nic tylko ryz albo ziemniaki, byłam tak zdesperowana, że zastosowałm tą dietę cud. Wytrzymłam na niej 10 dni i schudłam przez ten czas 5 kg(jak ktoś chce szybko schudnąc to polecam :-p) nie dałam rady dłuzej tego ciągnąc, bo chyba bym wykitowała, byłam strasznie słaba no i ta waga mnie przeraziła, takze postanowiłam to przerwac. Oczywiscie dieta nie przyniosła oczekiwanego rezultatu i alergia jakbyła tak jest:baffled: Natomiast mój tutejszy GP wymyślił ze to jest alergia, na jakis kosmetyk który używam. Kazał mi zmienić wszystko, proszki do prania, płyny do płukania, żele do kąpieli, balsamy itd. czyli wszystkie kosmetyki które mają kontak z moją skórą. Zrobiłam tak jak kazał, pozmieniałam wszystko, kupywałam proszki do prania te non-bio dla dzieci itd. ale niestety i to nie przyniosło rezultatu. Juz nie wiem do kogo mam z tym iść i tak w sumie sie do tego przyzwyczaiłam, dobrze że chociaż te tabletki przeciwalergiczne mi trochę pomagą, próbowałam je odstawić, ale jak tylko przez 2-3 ich nie biorę to wszystko się nasila.
Nie wiem loczkis czy to jest to samo co Ty masz, Tobie też po podrapaniu robią się takie obrzęki??? czy to Ci się tak samo pojawia???
 
Roxii z tego co wiem, to pokrzywka moze miec rozne objawy. normalnie jak czytam co piszesz to jakbym czytala o sobie :tak: mi moj pierwszy GP polecil zrobic testy alergiczne, ale kazal mi jechac do Polski, bo u nich sa do dupy :eek: jak bylam w Polsce u alergologa, to mi powiedzial, ze testow skornych mi nie zrobi, bo mam tak wrazliwa skore, ze wszystko mi wyjdzie pozytywne :-( i mam poszukac jakies miejsce gdzie robia testy z krwi. tylko ze alergia to tylko jedna z przyczyn pokrzywki, dlatego bardzo ciezko jest stwierdzic co ja powoduje :-(
 
Dziewczyny, podpisuje sie pod tym co napisala Satchkat, moja kolezanka na to cierpi i ma wlasnie takie objawy, chwilowe czerwone swedzace obrzeki i przede wszystkim kiedy podrapie sie zaraz puchnie i czerwienieje jej skora w tych miejscach..

Bylam z mezem u lekarza, wysmial mnie za obserwowanie cyklu z pomiarami temperatury mowiac, ze to zbedne extremum, nawet nie chcial spojrzec! Powiedzial tez, ze 15 nieudanych cykli to nic, to praktycznie tylko rok! Powiedzial, ze zdrowe pary w ciagu 2 lat uprawiania sexu zajda w ciaze, a ze nie pijemy i nie palimy to na pewno wkrotce sie uda. Potem zamilkl.. Spojrzal na mnie, potem na meza (musielismy miec genialne wyrazy twarzy!) i zanim otworzylam usta powiedzial, ze oczywiscie istnieje taka zasada, ze po roku robia 'jakies' badania, tarczyca i 'cos jeszcze' u mnie a u mezczyzny sperme, ale sam nie byl pewien jakie, wiec skonsultuje sie z innym lekarzem i mam jutro przyjsc i odebrac skierowania. Chryste... Zaczelam jednak ciagnac go za jezyk i jak jutro nie dostane tego co powinnam to chyba pozabijam!!!

Poza tym jestem w stosunkowo pozytywnym nastroju :) nienawidze niepewnosci, wiec ciesze sie, ze juz wiem, w ciazy nie jestem. Przestaje tez mierzyc tempke, nie wiem jak, ale sprobuje sie wylaczyc. Milego wieczorku zycze!
 
Dziub nie ma u was czegos takiego jak family planning? mnie stamtad skierowali do kliniki i nie musialam sie bawic z gp. podstawa to powinni ci zrobic badania czy masz owulacje - z krwi jak regularne okresy masz a z moczu jak nieregularne i zapisac na droznosc jajowodow i zrobic skan narzadow. a meza wiadomo na badanie nasienia. umow sie jeszcze raz najlepiej do innego lekarza w przychodni i powiedz ze chcesz takie badania. z doswiadczenia u gp wiem ze jak nie nalegarz i ich nie nachodzisz to nie dostaniesz jak trafisz na jakiegos glupka. ale ta family planning wspominam dobrze wiec moze cos takiego poszukaj i sie umow.
ja tez nie nawidze tej niepewnosci przez 2 tyg do okresu bo zawsze jest nadzieje ze moze jednak i nie moge sie doczekac wtorku zeby sytacja moja tez byla jasna.

Roxii jeszcze raz sie trzymaj mocno!!
 
matko... co za idioci... :szok: a ja mam zamiar isc do GP jak sie w tym cyklu nie uda... chyba od razu pognam do planning family centre... albo zapisze sie wprzychodni do nurse... ona wyglada na kompetentna.... bo nie chce znowu poklocic sie z moim GP :laugh2: zawsze tocze z nim boje o wszystko...
 
reklama
Yas GP przy mnie rozmawial przez telefon z pielegniarka i dwoma lekarzami, bo powiedzialam, ze oczekuje potwierdzenia tego czy owuluje i oczywiscie badania spermy. Nie mogli ustalic czy maja na stanie odpowiednie pojemniczki i papiery do wypelnienia, i jakie skierowania maja wypisac i czy na pobranie krwi przyjsc tu czy do szpitala! Przysiagam, banda idiotow! I to nowiutkie i nowoczesne centrum medyczne! W koncu powiedzial zeby wrocic jutro i pielegniarka wszystko bedzie dla mnie miala i mi wytlumaczy co, gdzie i kiedy. Pare miesiecy temu zadzwonilam do naszej cotygodniowej Family Planning Clinic zeby umowic sie na wizyte, a oni do mnie, ze do nich to tylko w sprawach antykoncepcji, jak problemy z zajsciem w ciaze to do GP po skierowania na badania! Przysiagam, w takich sytuacjach chce wracac do kraju!
W zeszlym miesiacu poszlam do lekarza z bolem kolana (dluga hostoria, haha widze ze nie ja jedna mam wykonczony staw!) ktory trwal wtedy juz z 5 tygodni. Lekarz zapytal pare pytan i stwierdzil, ze skoro kolano trzyma sie kupy kiedy stoje to nie ma sie o co martwic!!!!!!!!!!!!! Kiedy powiedzialam, ze chce wiedziec co jest z nim nie tak, dotknal mnie leciutko pare razy i zapytal czy boli. Mowie, ze nie boli przy dotykaniu, tylko przy zginaniu, chodzeniu itp. A on ze to nie mozliwe i zazartowal, ze to mu wyglada jak oszustwo!!!!! Powiedzial, ze na skan nie wysle, bo jest taki system, ze ma okreslony budzet na wysylanie pacjentow na badania i nie moze ich marnowac na tych, ktorym nic nie jest. A w jego opini, nie ma sie o co martwic! Przejdzie mi na pewno samo, a jak nie zeby wrocic. Kolano boli mnie do dzis, ale ja nie mam sily uzerac sie z systemem........
 
Do góry