reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

A czy można brać pregna start + dodatkowo kwas foliowy jeśli ona już go zawiera? Do tej pory brałam sam kwas foliowy dawkę 400 ale kupiłam Pregna start która ma dawkę 800 więc jedno z drugim to już chyba za dużo i niepotrzebnie? Czy zle myślę?
Wydaje mi się, że bez skonsultowaniem tego z lekarzem lepiej nie brać, @HeraUnique ma duża dawkę bo tak jej gin zalecił, więc teoretycznie można 😉
 
reklama
Dziewczyny chyba mi już wali na łeb, a przy okazji na oczy.
Poszłam teraz z desperacji wyciągnąć poranny test ciążowy i ja widzę cień drugiej kreski..
Ja wiem ze tyle godzin po czasie to guzik to znaczy, ale ja nigdy tak nie miałam a teraz taki mega jasny cień widzę...
Test po czasie jest nie ważny. Może dawać fałszywie dodatni wynik... 🤦‍♀️
 
Cześć wszystkim! Tak jak pisałam wczoraj byłam dzisiaj u mojej pani ginekolog. Dostałam skierowanie żeby zrobić badania TSH, FSH,LH, testosteron i krzywą cukrową. Nie wiem co to jest FSH i LH. Jak będę miec wyniki to w poniedziałek kolejna wizyta i zrobi mi usg i cytologię. Potem kolejna wizyta przed owulacją i sprawdzenie czy jest pęcherzyk i jakie grube jest endometrium i potem ro owulacji kolejna wizyta żeby sprawdzić czy pęcherzyk pękł. A jak to nie pomoże to mam dostać skierowanie na drożność jajowodów do Malinowskiego do Łodzi. Któraś może z was miała to badanie u Malinowskiego i wie ile to będzie kosztować i na czym polega?
Przyłączam się do pytania. Czytałam opinie tego doktora to same pozytywne komentarze. Ale myśle ze cennik może powalić 😛
 
Dziewczyny chyba mi już wali na łeb, a przy okazji na oczy.
Poszłam teraz z desperacji wyciągnąć poranny test ciążowy i ja widzę cień drugiej kreski..
Ja wiem ze tyle godzin po czasie to guzik to znaczy, ale ja nigdy tak nie miałam a teraz taki mega jasny cień widzę...
Skoro wcześniej był biały to jest negatywny. Po czasie może mieć nawet 10 kresek.
 
Dziewczyny chyba mi już wali na łeb, a przy okazji na oczy.
Poszłam teraz z desperacji wyciągnąć poranny test ciążowy i ja widzę cień drugiej kreski..
Ja wiem ze tyle godzin po czasie to guzik to znaczy, ale ja nigdy tak nie miałam a teraz taki mega jasny cień widzę...
Nie wyciągaj, coś Ty! Będzie co ma być, jeśli jesteś w ciąży na pewno się o tym dowiesz 😘
 
No to dobrze 😉 informuj Nas na bieżąco, a idziesz na betę? 🤔
No właśnie nie mam kiedy 😞 laboratoria mają skrócone godziny i nijak mi się dostać.... Chciałam też umówić wizytę tak żeby wypadł chociaż 6 tydzień to też nie ma chyba że przed samymi świętami... Za to był zwolniony termin na pojutrze do bedOe dopiero 4+3 więc może być nic nie widać ale idę bo niechce pracować u siebie w piekarni ,strasznie dużo klientów i już kilka dziewczyn załapało koronę . Wolę dmuchać na zimne no i wstawienie na 4 rano też mnie nie kreci 😂 ale ja widzę że chociaż mnie posłuchała i zaraz się zobaczymy na lipcowych?😁😁
 
A czy można brać pregna start + dodatkowo kwas foliowy jeśli ona już go zawiera? Do tej pory brałam sam kwas foliowy dawkę 400 ale kupiłam Pregna start która ma dawkę 800 więc jedno z drugim to już chyba za dużo i niepotrzebnie? Czy zle myślę?
Wg wytycznych z 2013, 2017 i poprawione ostatnio w lipcu 2020:
- u wszystkich kobiet w wieku rozrodczym zaleca się suplementację preparatami kwasu foliowego w dawce 0,4 mg/dobę
- jeśli w poprzedniej ciąży wywiad w kierunku wad cewy nerwowej był dodatni (istnieje duże ryzyko wystąpienia wady również w aktualnej ciąży) zaleca się stosowanie 4 mg kwasu foliowego na dobę minimum 4 tygodnie przed planowaną ciążą oraz w I trymestrze ciąży. Po tym okresie dawka powinna zostać zmniejszona do ilości rekomendowanej dla ogółu pacjentek (0,6-0,8 mg/dobę);
- kobiety należące do grup podwyższonego ryzyka powinny stosować 0,8 mg folianów na dobę minimum 3 miesiące przed planowaną ciążą, w trakcie jej trwania oraz podczas karmienia piersią.
Grupy podwyższonego ryzyka niedoboru folianów oraz wad cewy nerwowej, to kobiety:
- chorujące na cukrzycę I lub II typu,
- zażywające leki przeciwpadaczkowe, metforminę, cholestyraminę, metotreksat, sulfadiazynę,
- stosujące różnego rodzaju używki,
- cierpiące na niewydolność wątroby lub nerek,
- z BMI>30,
- po operacjach bariatrycznych,
- z chorobami przewodu pokarmowego objawiającymi się zaburzeniami procesu wchłaniania (np. choroba Leśniowskiego-Crohna, celiakia).

Ja biorę Mama DHA Premium (bo normy te same co do starania się, a lepiej kosztowo mi wychodzi) + kwas foliowy, czyli łącznie 0,8 mg, bo:
- mam już niepełnosprawne dziecko,
- mam problemy z jelitami od urodzenia oraz z przewodem pokarmowym,
- BMI mam 29, więc na granicy.

Nie wiem, czy wiecie, w lipcu 2020 np. wycofano profilaktyczną suplementację żelazem. Żelazo należy suplementować podczas starań się i w ciąży, o ile jest jego niedobór (w badaniach krwi). Jeśli nie ma, nie należy go suplementować. M.in. dlatego biorę Mama DHA Premium, bo ma wszystko co trzeba zgodnie z najnowszymi wytycznymi i nie ma żelaza (nie mam niedoboru).
 
reklama
No właśnie nie mam kiedy 😞 laboratoria mają skrócone godziny i nijak mi się dostać.... Chciałam też umówić wizytę tak żeby wypadł chociaż 6 tydzień to też nie ma chyba że przed samymi świętami... Za to był zwolniony termin na pojutrze do bedOe dopiero 4+3 więc może być nic nie widać ale idę bo niechce pracować u siebie w piekarni ,strasznie dużo klientów i już kilka dziewczyn załapało koronę . Wolę dmuchać na zimne no i wstawienie na 4 rano też mnie nie kreci 😂 ale ja widzę że chociaż mnie posłuchała i zaraz się zobaczymy na lipcowych?😁😁
Może być za wcześnie faktycznie, więc tylko się nie zestresuj jeśli nie będzie jeszcze nic widać! Mam przeczucie, że wszystko będzie dobrze ✊❤️ Ano widzisz, testy negatywne a Jaśnie Pani nie przychodzi 😁 czekam sobie z nadzieją a jutro rano jadę na betę 😊
 
Do góry