reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Nie wiem czy duża dawka ale jak ginekolog kazał to nie zadawałam zbędnych pytań 🤪😉 ovarin + pregna start 🤷‍♀️
Nie wiem czy duża dawka ale jak ginekolog kazał to nie zadawałam zbędnych pytań 🤪😉 ovarin + pregna start 🤷‍♀️
Zgadzam się - lekarz kazał więc tak bierz 😊 Mnie chodziło o to, że Upadła sama chciała tak dobrać tabletki a wydaje mi się, że taka dawka kwasu foliowego to za dużo. Z ciekawości sprawdziłam, bo nawet nie wiem na co jest Ovarin 😜 i on ma małą dawkę kwasu bo tylko 200.
 
reklama
@Zazuzazaza , jak ma Ci to nie dać spać kolejne dni i stresować, to siknij rano na kolejny test i tyle. 🤪 Ale jeśli nie było cienia w ciągu 5 min, to szanse są bardzo nikłe i to wynik fałszywie dodatni... Chyba, że dziś negatywny, bo jeszcze za wcześnie, a jutro akurat coś wyjdzie. 🙃
 
Może być za wcześnie faktycznie, więc tylko się nie zestresuj jeśli nie będzie jeszcze nic widać! Mam przeczucie, że wszystko będzie dobrze ✊❤ Ano widzisz, testy negatywne a Jaśnie Pani nie przychodzi 😁 czekam sobie z nadzieją a jutro rano jadę na betę 😊
Trzymam kciuki za betę !:D 😘😘😘☺️☺️☺️ ja tam też myślę że będzie dobrze ,staram się nie zakładać złych scenariuszy a co ma być to będzie i tak trzeba wziąć na klatę co by nie było :)
 
Wg wytycznych z 2013, 2017 i poprawione ostatnio w lipcu 2020:
- u wszystkich kobiet w wieku rozrodczym zaleca się suplementację preparatami kwasu foliowego w dawce 0,4 mg/dobę
- jeśli w poprzedniej ciąży wywiad w kierunku wad cewy nerwowej był dodatni (istnieje duże ryzyko wystąpienia wady również w aktualnej ciąży) zaleca się stosowanie 4 mg kwasu foliowego na dobę minimum 4 tygodnie przed planowaną ciążą oraz w I trymestrze ciąży. Po tym okresie dawka powinna zostać zmniejszona do ilości rekomendowanej dla ogółu pacjentek (0,6-0,8 mg/dobę);
- kobiety należące do grup podwyższonego ryzyka powinny stosować 0,8 mg folianów na dobę minimum 3 miesiące przed planowaną ciążą, w trakcie jej trwania oraz podczas karmienia piersią.
Grupy podwyższonego ryzyka niedoboru folianów oraz wad cewy nerwowej, to kobiety:
- chorujące na cukrzycę I lub II typu,
- zażywające leki przeciwpadaczkowe, metforminę, cholestyraminę, metotreksat, sulfadiazynę,
- stosujące różnego rodzaju używki,
- cierpiące na niewydolność wątroby lub nerek,
- z BMI>30,
- po operacjach bariatrycznych,
- z chorobami przewodu pokarmowego objawiającymi się zaburzeniami procesu wchłaniania (np. choroba Leśniowskiego-Crohna, celiakia).

Ja biorę Mama DHA Premium (bo normy te same co do starania się, a lepiej kosztowo mi wychodzi) + kwas foliowy, czyli łącznie 0,8 mg, bo:
- mam już niepełnosprawne dziecko,
- mam problemy z jelitami od urodzenia oraz z przewodem pokarmowym,
- BMI mam 29, więc na granicy.

Nie wiem, czy wiecie, w lipcu 2020 np. wycofano profilaktyczną suplementację żelazem. Żelazo należy suplementować podczas starań się i w ciąży, o ile jest jego niedobór (w badaniach krwi). Jeśli nie ma, nie należy go suplementować. M.in. dlatego biorę Mama DHA Premium, bo ma wszystko co trzeba zgodnie z najnowszymi wytycznymi i nie ma żelaza (nie mam niedoboru).
O! Dzięki za obszerne wyjasnienia 😊😊😊
 
Zgadzam się - lekarz kazał więc tak bierz 😊 Mnie chodziło o to, że Upadła sama chciała tak dobrać tabletki a wydaje mi się, że taka dawka kwasu foliowego to za dużo. Z ciekawości sprawdziłam, bo nawet nie wiem na co jest Ovarin 😜 i on ma małą dawkę kwasu bo tylko 200.
W jednej tabletce 200 a bierze się 2 dziennie, czyli wychodzi standardowa zalecana dawka
 
Nie do końca... Ja też byłam dwa razy w ciąży i urodziłam 2 synów, a teraz mój ma 2% plemników o prawidłowej budowie🤷‍♀️także to czy było się już w ciąży nie zależy tylko od jednej strony. Poronienie nie musi być przez Ciebie a może być przez "wadliwe" plemniki tak myślę
Tak wiem, że to plemniki też mają duży wpływ na poczęcie dziecka ale dopóki ich nie zbada to nie będziemy tego wiedzieć czy to one czy coś innego. Najpierw ja zbadam siebie a jak będzie wszystko ok to będziemy szukać dalej co może być nie tak
 
Pokaż nam, chociaż taki bo dawno nic nie było
On jest tak blady że w aparacie praktycznie nic nie widać [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Muszę chyba po prostu się wyspać i przestać nakręcać, ale ta spóźniająca się @ mi wcale nie ułatwia.
Co 5 minut łażę i sprawdzam
IMG_20201118_185404.jpeg
 
reklama
Tak wiem, że to plemniki też mają duży wpływ na poczęcie dziecka ale dopóki ich nie zbada to nie będziemy tego wiedzieć czy to one czy coś innego. Najpierw ja zbadam siebie a jak będzie wszystko ok to będziemy szukać dalej co może być nie tak

Badanie nasienia jest dużo tańsze niż badania kobiet, ekonomiczniej by było zbadać go wcześniej lub rownolegle z Twoimi podstawami [emoji6]
 
Do góry