reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Brała któraś z Was może myofolic? Na aptece Melissa były 2 opakowania w cenie jednego, w dodatku taniej niż w innych aptekach za jedno to się skusiłam, przyszły i zaczynam mieć wątpliwości czy nie wyrzucone pieniądze w błoto [emoji1787]
Brałam wcześniej ovarin, po 2 opakowaniach chyba ładnie wyrównał mi już cykle, ale PMS 10razy gorszy niż miałam - dzisiaj ryczeć mi się chciało, że jakiś baran na ukraińskich blachach mi pierwszeństwo wymusił... Rano płakałam, bo mój zwierz nie chciał do mnie przyjść tylko obojętnie przeszedł obok.... Masakra jakaś. Ale wracając do ovarinu - boję się go łączyć z pregna start coby z witaminami nie przesadzić, szczególnie, że staram się wszystko też odpowiednio w jedzeniu dostarczyć, więc uznałam, że ten myofolic+pregna start+kwas foliowy będzie odpowiednim zestawem, ale czy faktycznie tak jest?
I jeszcze pytanie o niepokalanka - go można cały cykl czy tylko do owu? [emoji16]
Dzisiaj już spadek temp, jak zawsze 2 dni przed @, więc niechybnie w piątek mnie nawiedzi... I zaczniemy wszystko od nowa...
 
reklama
Brała któraś z Was może myofolic? Na aptece Melissa były 2 opakowania w cenie jednego, w dodatku taniej niż w innych aptekach za jedno to się skusiłam, przyszły i zaczynam mieć wątpliwości czy nie wyrzucone pieniądze w błoto [emoji1787]
Brałam wcześniej ovarin, po 2 opakowaniach chyba ładnie wyrównał mi już cykle, ale PMS 10razy gorszy niż miałam - dzisiaj ryczeć mi się chciało, że jakiś baran na ukraińskich blachach mi pierwszeństwo wymusił... Rano płakałam, bo mój zwierz nie chciał do mnie przyjść tylko obojętnie przeszedł obok.... Masakra jakaś. Ale wracając do ovarinu - boję się go łączyć z pregna start coby z witaminami nie przesadzić, szczególnie, że staram się wszystko też odpowiednio w jedzeniu dostarczyć, więc uznałam, że ten myofolic+pregna start+kwas foliowy będzie odpowiednim zestawem, ale czy faktycznie tak jest?
I jeszcze pytanie o niepokalanka - go można cały cykl czy tylko do owu? [emoji16]
Dzisiaj już spadek temp, jak zawsze 2 dni przed @, więc niechybnie w piątek mnie nawiedzi... I zaczniemy wszystko od nowa...

Tutaj jest fajna tabelka na temat preparatów z inozytolem
 
Brała któraś z Was może myofolic? Na aptece Melissa były 2 opakowania w cenie jednego, w dodatku taniej niż w innych aptekach za jedno to się skusiłam, przyszły i zaczynam mieć wątpliwości czy nie wyrzucone pieniądze w błoto [emoji1787]
Brałam wcześniej ovarin, po 2 opakowaniach chyba ładnie wyrównał mi już cykle, ale PMS 10razy gorszy niż miałam - dzisiaj ryczeć mi się chciało, że jakiś baran na ukraińskich blachach mi pierwszeństwo wymusił... Rano płakałam, bo mój zwierz nie chciał do mnie przyjść tylko obojętnie przeszedł obok.... Masakra jakaś. Ale wracając do ovarinu - boję się go łączyć z pregna start coby z witaminami nie przesadzić, szczególnie, że staram się wszystko też odpowiednio w jedzeniu dostarczyć, więc uznałam, że ten myofolic+pregna start+kwas foliowy będzie odpowiednim zestawem, ale czy faktycznie tak jest?
I jeszcze pytanie o niepokalanka - go można cały cykl czy tylko do owu? [emoji16]
Dzisiaj już spadek temp, jak zawsze 2 dni przed @, więc niechybnie w piątek mnie nawiedzi... I zaczniemy wszystko od nowa...
Mi ginekolog kazała brać ovarin i pregna start razem🤷‍♀️ i też pms mam po nim gorsze tzn mocniejsze w niektórych aspektach 😉🤪
 
Mam pytanie, szczególnie do dziewczyn, które chodziły bądź chodzą na monitoring cyklu. Na ile przed owulacja zaczynacie chodzić do lekarza?
W zeszłym miesiącu miałam wizytę akurat w środku cyklu, a że rozmawiałam z ginem o staraniach to stwierdził, że sprawdzi przy okazji co i jak, no i wg niego byłam już po owulacji ok 2 dni (co dziwne pozytywny test owulacyjny wyszedł mi dzień przed wizytą u lekarza) i stwierdził, żebym podeszła w kolejnym cyklu jak będę w 12dc, a że wypada to w niedzielę to zastanawiam się czy lepiej pójść w piątek-10 dzień czy w poniedziałek- 13 dzień? 🤨
Ja chodzę na monitoring zawsze 7 dnia cyklu, potem jakoś 10-12 i 14-15. Mój lekarz mówił, że musi najpierw zobaczyć czy pecherzyki są, potem czy rosną a na końcu czy jakiś pękł 😉
 
Mój też nie chce nic łykać chociaż witaminy dla niego były w tym samym zestawie z którego ja biorę witaminy. Stwierdził że jak już 2 razy byłam z nim w ciąży( ale niestety poroniłam) to znaczy że nic mu nie brakuje i nic brać nie będzie.
Nie do końca... Ja też byłam dwa razy w ciąży i urodziłam 2 synów, a teraz mój ma 2% plemników o prawidłowej budowie🤷‍♀️także to czy było się już w ciąży nie zależy tylko od jednej strony. Poronienie nie musi być przez Ciebie a może być przez "wadliwe" plemniki tak myślę
 
Brała któraś z Was może myofolic? Na aptece Melissa były 2 opakowania w cenie jednego, w dodatku taniej niż w innych aptekach za jedno to się skusiłam, przyszły i zaczynam mieć wątpliwości czy nie wyrzucone pieniądze w błoto [emoji1787]
Brałam wcześniej ovarin, po 2 opakowaniach chyba ładnie wyrównał mi już cykle, ale PMS 10razy gorszy niż miałam - dzisiaj ryczeć mi się chciało, że jakiś baran na ukraińskich blachach mi pierwszeństwo wymusił... Rano płakałam, bo mój zwierz nie chciał do mnie przyjść tylko obojętnie przeszedł obok.... Masakra jakaś. Ale wracając do ovarinu - boję się go łączyć z pregna start coby z witaminami nie przesadzić, szczególnie, że staram się wszystko też odpowiednio w jedzeniu dostarczyć, więc uznałam, że ten myofolic+pregna start+kwas foliowy będzie odpowiednim zestawem, ale czy faktycznie tak jest?
I jeszcze pytanie o niepokalanka - go można cały cykl czy tylko do owu? [emoji16]
Dzisiaj już spadek temp, jak zawsze 2 dni przed @, więc niechybnie w piątek mnie nawiedzi... I zaczniemy wszystko od nowa...
A czy można brać pregna start + dodatkowo kwas foliowy jeśli ona już go zawiera? Do tej pory brałam sam kwas foliowy dawkę 400 ale kupiłam Pregna start która ma dawkę 800 więc jedno z drugim to już chyba za dużo i niepotrzebnie? Czy zle myślę?
 
reklama
Do góry