reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Cześć Dziewczyny,
Jestem Julka zastanawiam się, czy mogę do Was dołączyć? Staramy się z mężem o dziecko już kilka miesięcy. Mam już Synka 2,5 letniego Piotrusia. Dziś robiłam zestaw badań, które zlecił ginekolog. Panel badań tarczycy, które wyszły ok, oraz badanie rezerwy jajnikowej FSH ? Może miałyście robione ? Co to oznacza przekładając na normalny język?? Dostałam również luteinę na wywołanie miesiączki i mam ją brać już teraz, chociaż jeszcze daleko do miesiączki oraz jakiś lek na jajeczkowanie Clostybegyt ? Może macie
jakieś doświadczenie z tym ?? Bo mam zdecydować, czy chce go brać ? Ryzyko ciąży mnogiej ? Kurcze potrzebuje wsparcia trochę psychicznego i rozmowy z kimś, kto wie co mam na myśli :)
Julka

Ja brałam clostibegyht od 2 cykli. Ginekolog zaleciła branie od 3-9 dnia cyklu i później monitoring. Jak pojechałam do niej w 14 dc to akurat dzień wcześniej pękł pęcherzyk. Od 16 dc luteina podjęzykowo przez 11 dni i od razu kazała iść na betę... beta wyszła super bo 529... no ale dwa dni później spadła do zera, a dziś przyszła @ 😞 ( bardzo skąpa no ale jednak jest ) także wydaje mi się ze clostybeghyt dobrze stymuluje pod owu bo w poprzednich cyklach nie było za bardzo widać dominującego pęcherzyka... wiec coś się zadziało.
 
reklama
Ja brałam clostibegyht od 2 cykli. Ginekolog zaleciła branie od 3-9 dnia cyklu i później monitoring. Jak pojechałam do niej w 14 dc to akurat dzień wcześniej pękł pęcherzyk. Od 16 dc luteina podjęzykowo przez 11 dni i od razu kazała iść na betę... beta wyszła super bo 529... no ale dwa dni później spadła do zera, a dziś przyszła @ 😞 ( bardzo skąpa no ale jednak jest ) także wydaje mi się ze clostybeghyt dobrze stymuluje pod owu bo w poprzednich cyklach nie było za bardzo widać dominującego pęcherzyka... wiec coś się zadziało.
A jednak... Przykro mi 😔😔😔
 
Dziewczyny, a gdzie robiliście te badania na mutacje ? I jak one wyglądają muszę sobie zrobic.

ze strony www.testdna.pl dostajesz pocztą patyczki i robisz sobie wymazy z policzka i odsyłasz
można też z krwi,ale ze strony wychodzi korzystniej bo tam jest 6 tych wersji

@Valezi ja przy pai homo też mam miec heparynę.
 
Mam to samo i jeśli zajdę mam heparynę. Każdy lekarz inaczej na to patrzy, ale ja mam za sobą 3 poronienia i wszędzie zatrzymanie akcji serca, wiec prawdopodobnie krzepnięcie ma tu dużo do rzeczy. Pogadaj z lekarzem, żeby może włączyć choć na trochę?
Idę do nowej ,zobaczymy co mi powie . Wezmę te wszystkie papiery niech przejrzy .Mam za sobą dwa poronienia- puste jajo i biochemiczna .
 
Dziewczyny, a gdzie robiliście te badania na mutacje ? I jak one wyglądają muszę sobie zrobic.
Ja robiłam z racji tego, że w rodzinie ktoś miał mutacje heterozygoty MTHFR oraz PAI , w zasadzie oba w układzie heterozygoty. Robi się wymaz. Zamawiałam kuriera z wymazówką, pobierałam sama z jamy ustnej i odsyłałam. Tak robiły wszystkie moje siostry i bracia. Moi rodzice oboje mają te mutację. Ja jako jedyna miałam wynik prawidłowy.
 
Idę do nowej ,zobaczymy co mi powie . Wezmę te wszystkie papiery niech przejrzy .Mam za sobą dwa poronienia- puste jajo i biochemiczna .

To ja bym walczyła o heparynę, dużo lekarzy jednak się skłania ku przepisaniu jej, zwłaszcza przy poronieniach i przy wersji homo pai (bo tu oba geny "zepsute"), ja po jednym jestem, ale bez chyba bym się bała mając już tą wiedzę co mam.
 
reklama
U mnie gdy mloda miała rok to nawet nie chciałam słyszeć o ciąży, jescze pamiętam że mi się okres kilka dni spóźniał gdy miała 8 miesięcy to myślałam że oszaleje na myśl o kolejnej ciąży [emoji28] ale to wszystko przez to że ciąża dla mnie to koszmar, wymioty przez całą ciąża, do 6 miesiąca to dzień w dzień po kilka razy dziennie. Ale dwa lata wystarczyły i już chyba zapomniałam jak to jest ze tak bardzo chce drugie [emoji16]
Mnie w 7 mc opiepszali że mam przestać chodzić po 10'km i np dzielić spacer na 2 po 3'km xd ... poza tym że byłam gruba i.ogromna to nikt by nie powiedział że jestem w ciąży. Gorzej znoszę teraz hormony po... normalnie od końca kwietnia jakieś takie nerwy napadowe.
@Celia89 u mnie też nie, wszystko prywatnie robię, zresztą nawet prywatnie gin mi dawał tylko podstawy.
Też prywatnie latam. Fakt że moja ciąża u pierwszego gina pięknie zakończona bo miałam malowodzie w 35 tc i to hardkorowe, ale na tą ciążę zmieniam lekarza bo ten mój nic nie wyjasnia. Okropnie nastraszy i zostawi... dopiero po 4 kolejnych lekarzach w tym ze specjalizacją onkologiczna śpię spokojnie.
ciekawe dlaczego akurat mi to pozlecał.... sama nie wiem... zestresowałam się tym badaniem rezerwy jajnikowej :D od razu mam wizję menopauzy czy jak?? a mam 30 lat :D
Za każde badanie płacisz :p ... to nie to że x Tobą coś nie tak.
 
Do góry