reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Dziewczyny pytanko o owulacje mam 🤔 najpierw ciaza potem porod i kp i nie pamietam jak to bylo prze 1 ciąża z owulacja 🤨 mialam jakies 3/4 dni plodny sluz. Nie mierze temp bo nie mam takiej mozliwosci (wstaje czesto w nocy i o roznych porach wstaje rano wiec nir ma szans na regularne badanie) testow tez nie zdążyłam kupic. Mialam dostac 12 sierpnia @. Nie przyszla byl to 21dc za to dostalam sluz plodny 3dni i kochalismy sie w ostatni dzien ( 23dc) bo meza wczesniej nie bylo w domy... ewidentnie przesunela mi sie owulacja (!) Testowac bede za 14dni od sexu ale teraz moje pytanie:
1. Ktory dzien sluzu to jest owulacja? Uslyszalam od poloznej przez tel. Ze ostatni dzien lub nawet dzien po tym jak sluz sie konczy?!
2. Czy te 14 dni od sexu bedzie wiarygodna beta?
W tym cykl mialam 2 owulacje... pierwsza byla w 7dc i teraz w 21dc. Jezeli doszlo by do zaplodnienia z 1 owulacji to czy nastapila by druga ?? Do lekarza mam termin i tak dopiero za 3 tyg bo covid i terminy bardzo okrojone. ... prosze babki wypowiedzcie sie 😉
 
reklama
Kobietki, któraś z Was jest na diecie o niskim IG? Jutro idę powtarzać krzywą cukrową i insulinową, trochę się boję bo podobno powinno się ją robić z dostępem 6 miesięcy😣 a ja robiłam ppoprzedni test obciążenia glukoza zaledwie miesiąc temu 😞 muszę powtórzyć ponieważ ostatnio lekarz zlecił mi oznaczenie dwupunktowe i wynik nie był miarodajnely. Endokrynolog powiedział że ten wynik już wskazuje na jakąś nieprawidłowość ale powinnam oznaczyć na czczo, po godzinie i po dwóch 😖 no i wybieram się jutro ale coś czuję że ta dieta z niskim IG będzie teraz dla mnie dobrym rozwiązaniem. Dzisiaj jem jeszcze normalnie żeby wynik nie wyszedł zafałszowany
 
@Upadła zazdroszczę nadmiaru czasu ;) u mnie jest wieczny niedoczas ;)

Ja za to latam jak głupia co chwilę do wc, bo mam wrażenie, że mnie zalało i że @ się powoli rozkręca, a tam susza i nie wiem o co chodzi [emoji23] do jutrzejszego testu zmarnuję tonę papieru toaletowego ;)
Przez ostatni rok wychodziłam z domu o 7, a nie wracałam przed 20... W soboty z domu raporty i inne bzdury. Już się tak przyzwyczaiłam do tych wysokich obrotów, że teraz nawet 30min wolnego czasu mnie przeraża... Oczywiście pierwszy miesiąc się cieszyłam - spałam do 11 i leniłam 3/4 dnia, ale już mi się znudziło [emoji16] już nawet remont sypialni zaplanowałam, ale rozmowy o kolorach ścian są jeszcze cięższe niż o dziecku [emoji1787]
 
Dziewczyny pytanko o owulacje mam [emoji848] najpierw ciaza potem porod i kp i nie pamietam jak to bylo prze 1 ciąża z owulacja [emoji2955] mialam jakies 3/4 dni plodny sluz. Nie mierze temp bo nie mam takiej mozliwosci (wstaje czesto w nocy i o roznych porach wstaje rano wiec nir ma szans na regularne badanie) testow tez nie zdążyłam kupic. Mialam dostac 12 sierpnia @. Nie przyszla byl to 21dc za to dostalam sluz plodny 3dni i kochalismy sie w ostatni dzien ( 23dc) bo meza wczesniej nie bylo w domy... ewidentnie przesunela mi sie owulacja (!) Testowac bede za 14dni od sexu ale teraz moje pytanie:
1. Ktory dzien sluzu to jest owulacja? Uslyszalam od poloznej przez tel. Ze ostatni dzien lub nawet dzien po tym jak sluz sie konczy?!
2. Czy te 14 dni od sexu bedzie wiarygodna beta?
W tym cykl mialam 2 owulacje... pierwsza byla w 7dc i teraz w 21dc. Jezeli doszlo by do zaplodnienia z 1 owulacji to czy nastapila by druga ?? Do lekarza mam termin i tak dopiero za 3 tyg bo covid i terminy bardzo okrojone. ... prosze babki wypowiedzcie sie [emoji6]

Hej hej [emoji4]
1. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ile dni po płodnym śluzie następuje owu... Może być w ostatni dzień, a może być dzień po. Największą skuteczność na zajscie w ciążę (właśnie z powodu śluzu) jest 1 dzień przed owu, ale jedynie podgląd jajnikow odpowie ci na Twoje pytanie niestety.
2. Powinna być wiarygodna... Ale jeśli owulacja się przesunęła,a seksy byly przez cały cykl to już nie wiadomo, jeśli jesteś pewna kiedy miałaś owu, to po 14 dniach od owu beta będzie wiarygodna.
3. Z tymi dwoma owulacjami to nie byłabym taka pewna. To zjawisko baaaaaaaaaardzo rzadkie, aczkolwiek się zdarza. Ja też mam śluz płodny przed okresem i nie mam owulacji w tym czasie. Fajnie by było, jakbyś miała potwierdzenie tej owu, byłaś na monitoringu? Może robiłaś testy owu? Raczej na podstawie obserwacji śluzu nie można do konca określić, kiedy była owu... To mogła być lekka infekcja, albo zwiekszone wydzielanie śluzu np poprzez podniecenie seksualne. Robiłaś testy owu?
 
Kobietki, któraś z Was jest na diecie o niskim IG? Jutro idę powtarzać krzywą cukrową i insulinową, trochę się boję bo podobno powinno się ją robić z dostępem 6 miesięcy😣 a ja robiłam ppoprzedni test obciążenia glukoza zaledwie miesiąc temu 😞 muszę powtórzyć ponieważ ostatnio lekarz zlecił mi oznaczenie dwupunktowe i wynik nie był miarodajnely. Endokrynolog powiedział że ten wynik już wskazuje na jakąś nieprawidłowość ale powinnam oznaczyć na czczo, po godzinie i po dwóch 😖 no i wybieram się jutro ale coś czuję że ta dieta z niskim IG będzie teraz dla mnie dobrym rozwiązaniem. Dzisiaj jem jeszcze normalnie żeby wynik nie wyszedł zafałszowany

Ja jestem, nic strasznego 😉
 
reklama
Kobietki, któraś z Was jest na diecie o niskim IG? Jutro idę powtarzać krzywą cukrową i insulinową, trochę się boję bo podobno powinno się ją robić z dostępem 6 miesięcy[emoji21] a ja robiłam ppoprzedni test obciążenia glukoza zaledwie miesiąc temu [emoji20] muszę powtórzyć ponieważ ostatnio lekarz zlecił mi oznaczenie dwupunktowe i wynik nie był miarodajnely. Endokrynolog powiedział że ten wynik już wskazuje na jakąś nieprawidłowość ale powinnam oznaczyć na czczo, po godzinie i po dwóch [emoji37] no i wybieram się jutro ale coś czuję że ta dieta z niskim IG będzie teraz dla mnie dobrym rozwiązaniem. Dzisiaj jem jeszcze normalnie żeby wynik nie wyszedł zafałszowany
Ja jestem na takiej diecie, od psychodietetyka. I ona chyba nikomu nie moze zaszkodzic. Ja jestem glownie z powodu kilogramów do zrzucenia, przed ciążą mialam tez io no i w ciąży cukrzyca, ale po 2 h mialam wynik przekroczony o 3 jednostki, a tak to spoko, wiec nie jakas poważna. O co chcesz zapytac?
 
Do góry