reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Hej hej [emoji4]
1. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ile dni po płodnym śluzie następuje owu... Może być w ostatni dzień, a może być dzień po. Największą skuteczność na zajscie w ciążę (właśnie z powodu śluzu) jest 1 dzień przed owu, ale jedynie podgląd jajnikow odpowie ci na Twoje pytanie niestety.
2. Powinna być wiarygodna... Ale jeśli owulacja się przesunęła,a seksy byly przez cały cykl to już nie wiadomo, jeśli jesteś pewna kiedy miałaś owu, to po 14 dniach od owu beta będzie wiarygodna.
3. Z tymi dwoma owulacjami to nie byłabym taka pewna. To zjawisko baaaaaaaaaardzo rzadkie, aczkolwiek się zdarza. Ja też mam śluz płodny przed okresem i nie mam owulacji w tym czasie. Fajnie by było, jakbyś miała potwierdzenie tej owu, byłaś na monitoringu? Może robiłaś testy owu? Raczej na podstawie obserwacji śluzu nie można do konca określić, kiedy była owu... To mogła być lekka infekcja, albo zwiekszone wydzielanie śluzu np poprzez podniecenie seksualne. Robiłaś testy owu?
Nie testow nie robilqm bo nie kupilam jeszcze a na monitoring nie zapisuja u mnie z powodu korony... takze mam obserowac cykl. I 7dc i 21dc kuly jajniki i bol jak na owulacje wlasnie... zobaczymy na koniec miesiąca bd testowac o ile nie przyjdzie @ wczesniej 😉 dziekuje
 
reklama
Przez ostatni rok wychodziłam z domu o 7, a nie wracałam przed 20... W soboty z domu raporty i inne bzdury. Już się tak przyzwyczaiłam do tych wysokich obrotów, że teraz nawet 30min wolnego czasu mnie przeraża... Oczywiście pierwszy miesiąc się cieszyłam - spałam do 11 i leniłam 3/4 dnia, ale już mi się znudziło [emoji16] już nawet remont sypialni zaplanowałam, ale rozmowy o kolorach ścian są jeszcze cięższe niż o dziecku [emoji1787]
Podziwiam, ja się chyba nigdy nie przestawię... Dzisiaj zaczęłam drugi tydzień urlopu. Ostatnio byliśmy nad morzem kilka dni, później weekend że znajomymi w górach. Dzisiaj wstałam dopiero o 11, puściłam pranie i odpoczywam znów na kanapie 🤦‍♀️ im więcej mam czasu tym mniej energii do Czegokolwiek. A dzisiaj idę jeszcze na wizytę do jakiegoś gina z NFZ. Mam w związku z tym pytanie - zapomniałam o tej wizycie i wczoraj były dwa razy przytulanki, ale że względu że po zabiegu musimy uważać to korzystamy z prezerwatyw. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na dzisiejsze badanie? Kiedyś gdzieś czytałam że na dzień przed wizytą nie powinno się współżyć 🙄
 
Podziwiam, ja się chyba nigdy nie przestawię... Dzisiaj zaczęłam drugi tydzień urlopu. Ostatnio byliśmy nad morzem kilka dni, później weekend że znajomymi w górach. Dzisiaj wstałam dopiero o 11, puściłam pranie i odpoczywam znów na kanapie 🤦‍♀️ im więcej mam czasu tym mniej energii do Czegokolwiek. A dzisiaj idę jeszcze na wizytę do jakiegoś gina z NFZ. Mam w związku z tym pytanie - zapomniałam o tej wizycie i wczoraj były dwa razy przytulanki, ale że względu że po zabiegu musimy uważać to korzystamy z prezerwatyw. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na dzisiejsze badanie? Kiedyś gdzieś czytałam że na dzień przed wizytą nie powinno się współżyć 🙄
Moj gin mowil ze dobrze nie sexic sie przed bo zmienia sie zasadowosc pochwy po orgazmie i moze byc inne ph i jeszcze cos o cytologi ze zaklucic wynik ale nie drazylam dalej
 
Podziwiam, ja się chyba nigdy nie przestawię... Dzisiaj zaczęłam drugi tydzień urlopu. Ostatnio byliśmy nad morzem kilka dni, później weekend że znajomymi w górach. Dzisiaj wstałam dopiero o 11, puściłam pranie i odpoczywam znów na kanapie 🤦‍♀️ im więcej mam czasu tym mniej energii do Czegokolwiek. A dzisiaj idę jeszcze na wizytę do jakiegoś gina z NFZ. Mam w związku z tym pytanie - zapomniałam o tej wizycie i wczoraj były dwa razy przytulanki, ale że względu że po zabiegu musimy uważać to korzystamy z prezerwatyw. Czy to w jakiś sposób może wpłynąć na dzisiejsze badanie? Kiedyś gdzieś czytałam że na dzień przed wizytą nie powinno się współżyć 🙄

Jeśli nie będziesz robiła cytologii to chyba nie, na pewno może zaburzyć wynik cytologii.
 
Kobietki, któraś z Was jest na diecie o niskim IG? Jutro idę powtarzać krzywą cukrową i insulinową, trochę się boję bo podobno powinno się ją robić z dostępem 6 miesięcy[emoji21] a ja robiłam ppoprzedni test obciążenia glukoza zaledwie miesiąc temu [emoji20] muszę powtórzyć ponieważ ostatnio lekarz zlecił mi oznaczenie dwupunktowe i wynik nie był miarodajnely. Endokrynolog powiedział że ten wynik już wskazuje na jakąś nieprawidłowość ale powinnam oznaczyć na czczo, po godzinie i po dwóch [emoji37] no i wybieram się jutro ale coś czuję że ta dieta z niskim IG będzie teraz dla mnie dobrym rozwiązaniem. Dzisiaj jem jeszcze normalnie żeby wynik nie wyszedł zafałszowany

Jedz normalnie, a kolację węglowodanową. Ja będę na diecie z niskim IG. Mam termin do lekarza-dietetyka na 31.08.
Mam krzywa cukrową nieprawidlowa.
Już zaczęłam na to uważać i nie tykam cukru i produktów z wysokim IG. Można to łatwo w necie sprawdzić. Z cukru nie da się do końca zrezygnować, bo wszędzie siedzi. Ale odstawiłam słodycze, a chleb piekę sama z maki pełnoziarnistej bez cukru - dodaje odrobinkę ksylitolu (ten chleb to naprawdę 5 min roboty, kto by się spodziewał!!!).
Weekend wyjęty z życia, bo mialam okropne bóle głowy po odstawieniu słodyczy i produktów z wysokim IG, ale już jest lepiej [emoji106][emoji106][emoji106]
Na wadze w tydzień spadło 1,5 kg!!!!!! Ale biorę metformine od tygodnia.
 
Ja jestem, nic strasznego [emoji6]
A jak radzisz sobie z produktami z ukrytymi cukrami? Np jogurt naturalny albo, ser półtłusty? Tam jest wszędzie cukier, a nie ma zamienników bez (stalam godzinę pod lodówka w sklepie i czytałam wszystkie etykiety[emoji2356][emoji2356][emoji2356]). Jesz to normalnie czy też odstawiasz?
 
Nie testow nie robilqm bo nie kupilam jeszcze a na monitoring nie zapisuja u mnie z powodu korony... takze mam obserowac cykl. I 7dc i 21dc kuly jajniki i bol jak na owulacje wlasnie... zobaczymy na koniec miesiąca bd testowac o ile nie przyjdzie @ wczesniej [emoji6] dziekuje
Polecam testy owu w takiej sytuacji. Jeśli nie masz problemów z cyklami to powinny wyjść miarodajne [emoji4][emoji4][emoji4] i wtedy wiesz z dokładnością do 48 godzin kiedy powinna wyjść domniemana owu.
 
A jak radzisz sobie z produktami z ukrytymi cukrami? Np jogurt naturalny albo, ser półtłusty? Tam jest wszędzie cukier, a nie ma zamienników bez (stalam godzinę pod lodówka w sklepie i czytałam wszystkie etykiety[emoji2356][emoji2356][emoji2356]). Jesz to normalnie czy też odstawiasz?

A to w sumie różnie, zależy do czego dokładnie mi te produkty czy chodzi o 2 łyżki czy całe opakowanie. Z reguły raczej odstawiam jeśli nie mogę znaleźć zamienników.
 
Dziewczyny tak bardzo się stresuje, o 14 jadę na betę, pewnie będzie malutka. Umrę ze strachu.. Zrobiłam głupia jeszcze jeden test, bo znalazłam w torebce, dobrze, że to ostatni i już więcej nie mam, bo wariuje. Chyba się czymś zatrułam, bo niemożliwe żeby mnie cofało tak wcześnie od wszystkiego. Od jedzenia fuj. I cały czas chce mi sie spać! Matko marzę o spaniu 🙏🙏
Dawno się tak nie stresowałam... Rzygać mi się chce ze stresu 🙄🙄
 

Załączniki

  • IMG_20200817_125634.jpg
    IMG_20200817_125634.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 147
reklama
Dziewczyny tak bardzo się stresuje, o 14 jadę na betę, pewnie będzie malutka. Umrę ze strachu.. Zrobiłam głupia jeszcze jeden test, bo znalazłam w torebce, dobrze, że to ostatni i już więcej nie mam, bo wariuje. Chyba się czymś zatrułam, bo niemożliwe żeby mnie cofało tak wcześnie od wszystkiego. Od jedzenia fuj. I cały czas chce mi sie spać! Matko marzę o spaniu 🙏🙏
Dawno się tak nie stresowałam... Rzygać mi się chce ze stresu 🙄🙄

Toz to porządna Krecha jest 💪
 
Do góry