reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

To się tak wydaje kochana :) Możesz nawet ich nie czuć. Po prostu brzuszek puchnie, potem znika, potem znów puchnie :)

Wczoraj miałam mały kryzys emocjonalny, bo mama po udarze już mieszka z nami, a była na 4 msc rehabilitacji od razu po chorobie, więc chyba musiałam sobie przepracować w głowie, że jeszcze sporo pracy przed nami.

A tak to czuję się dobrze, tylko biodro dokucza mi od 3 tygodni. Jutro mam wizytę u prowadzącego to mu powiem, ale chyba nie będzie sprawdzał spojenia łonowego tylko wyśle mnie do fizjo, a ja za bardzo kasy teraz nie mam na coś takiego :( A boli już tak, że kuleję :(

Dziś jesteśmy 30+2 :)

A to mój Staś wczoraj :) Waży już 1628 g.

Zobacz załącznik 1162342Zobacz załącznik 1162343
Śliczny chłopczyk i widzę, że też tak się do zdjęcia ręką zasłaniał jak mój syn xD na ostatnich prenatalnych to nawet nam się nie chciał pokazać i dostaliśmy zdjęcie tylko jego stópki xD :p
Z tym biodrem to niestety nie pomogę, ale może boli, bo wiesz, brzuszek już pewnie spory i coraz ciężej utrzymać ten ciężar? Może powinnaś teraz więcej leżeć i się nie forsować?
Mi od 30tc bardzo dokuczały nogi, a w szczególności łydki, miałam opuchnięte i ledwo chodziłam, a do tego były upały i wszystko jeszcze bardziej puchło niż normalnie...butów to nie mogłam założyć na stopy takie miałam wielkie jak słoń...a teraz to mnie z kolei kość ogonowa boli i tak się zastanawiam, z jakiego powodu w ciąży może ta kość boleć? :p
 
reklama
Staś! Jak mój pradziadek, piękne imię :) ja jakoś nie zaskoczyłam, że Ty w ciąży, i to takiej zaawansowanej! Gdzieś mi może mignęło, ale czasem nie łapię, która z Was co pisze ;) skoro pojawiasz się na staraczkach, to znaczy, że dłużej się staraliście?


Trzymam kciuki! [emoji110]
Mój mąż jest Staś, dobre serce chłopak ma [emoji38]
 
Zaczęłam brać metforminę 1 lipca. Biorę codziennie jedną tabletkę razem z kolacją. Nie zauważyłam, żeby w ogóle na mnie jakkolwiek działała... :| aż zaczęłam się teraz zastanawiać.. dlaczego masz tak powoli wprowadzać? jaką masz dawkę?
Jedna tabletka ma dawkę 1000, ale mam docelowo brać dwie tabletki, jedna rano i jedna wieczorem.
Zaczynam od połowy tabletki na wieczór przez tydzień, potem połowa na wieczór, połowa rano następny tydzień. Potem nie pamiętam, ale sukcesywnie zwiększam dawkę do 2 tabletek w 4 tygodnie.
Lekarz mi tak kazał ze względu na możliwe działania niepożądane. Ja miałam już mdłości, biegunkę i bóle brzucha.
 
Jedna tabletka ma dawkę 1000, ale mam docelowo brać dwie tabletki, jedna rano i jedna wieczorem.
Zaczynam od połowy tabletki na wieczór przez tydzień, potem połowa na wieczór, połowa rano następny tydzień. Potem nie pamiętam, ale sukcesywnie zwiększam dawkę do 2 tabletek w 4 tygodnie.
Lekarz mi tak kazał ze względu na możliwe działania niepożądane. Ja miałam już mdłości, biegunkę i bóle brzucha.
Płacisz coś za metę?
 
Podczytuje was juz jakis czas.
Duzo przydatnych informacji [emoji4]
Staramy sie o dziecko teraz bedzie 2 cykl.
Mam 2 dzieci ale z innymi partnerem.
Zawsze zachodzilam w ciaze na zawolanie [emoji28]
A teraz jest troche rozczarowanie ze sie nie udaje. W w przyszlym tyg ma przyjsc @ w sumie to licze ze sie nie pojawi ale mam przeczucie ze ten cykl tez niestety stracony [emoji849]
W zeszlym msc doszukiwalam sie wszystkich objawow ciazowych i w zasadzie wszystkie byly [emoji1787] ale 2 kresek na tescie brak.
Hejka :) ja również w przyszłym tygodniu mam dostać @. Ja oczekuje na czwartek. Możliwe ze razem będziemy testować hehe :D
 
Czy któraś z Was miała zapisany albothyl?
Ja miałam przepisany jakieś dwa lata temu. Okropnie to wspominam 😱
Chyba niemożliwe, żeby dostać kolejny okres po 3 dniach ... Wg mnie to jakieś krwawienie niezwiązane zupełnie z okresem, koniecznie jak najszybciej to sprawdź.
Kurcze, zły cytat zaznaczyłam a nie chce mi się cofać i szukać kogo dotyczył problem 🤦‍♀️ ja na przykład przy tylozgieciu macicy mam co któryś cykl takie dziwne plemienia. Zaczynają się kilka dni po skończonej @. Ginekolog tłumaczył mi że przy takiej budowie macicy czasami nie wszystko wylatuje podczas okresu i stąd takie plemienia w środku cyklu 🤷‍♀️
Powiedzcie mi dziewczyny czy jak nie miałam w tym miesiącu plodnego sluzu tzn że nie było owulacji? Jajnik pobolewal mnie 2 dni ok 16, 17 dc. Martwie sie ze nastepnym cykl bedzie nieudany🙄
Z tą owulacja to różnie bywa, ale ja w cyklu w którym udało się zająć byłam sucha jak wiór 🤦‍♀️
W sumie to teraz mi się pytanie nasunęło - na poprawę sluzu staram się wypijać więcej wody i podczas ostatnich przytulanek zauważyłam ze ten służ też jest dużo bardziej wodnity, zawsze miałam taki hmmm kleisty? Rozciagliwy. Czy taki rozwodniony może w kolejnych cyklach utrudniac zajście? Wkurza mnie to w ogóle że nie czuje tego sluzu w sobie tylko pojawia się dopiero jak mąż mnie trochę nastroi 😩😫
 
reklama
U mnie kolejny dzień śluzu, więc dalej nie wiem o co chodzi ;) Jeszcze 5 dni do testu :D

Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy w 20-21 tygodniu.
@bleucoco to już jest prawdziwy maluszek :D
Hej! Ja jestem właśnie 8dzien po owu i dzisiaj nie dość że czuje jakieś dziwne 'ciepełko' w macicy, jakby była rozpulchniona jak w dzień największego okresu i przepraszam za okreslenie, ale cały dzień dosłownie mi mokro. Mam bardzo dużo śluzu, tak standardowo to nawet nie używam wkładek bo nie ma po co nawet w dni płodne, a tu po prostu potop nie wiem skąd [emoji848] Już nawet się śmiałam do mojego, że chyba znowu mam dni płodne więc znowu trzeba korzystać [emoji23] Cykle mam jak w zegarku 27-28dni, więc dopiero przyszły czwartek/piątek się okaże o co chodzi [emoji16] Trzymam kciuki za Ciebie!
 
Do góry