reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Hej dziewczyny. U mnie cuda. Jak zwykle..... Ale tym razem mój organizm przeszedł samego siebie. We wtorek pęcherzyk 16 mm a dziś 33.....😳😳😳

Lekarka nie dowierzala.... Dostałam Pregnyl 5000 żeby pękł a żeby się nie zrobila torbiel. Endo niestety tylko 6.

Po jakim czasie teraz pęknie mi pęcherzyk? Od kiedy się przytulać? Nie przytulalismy się od początku cyklu. Raz tylko mąż oddał nasienie tydzień temu do kubeczka :D
 
reklama
Niestety nie słyszałam. Dziwne że płacisz. Ja dostaje czerwona receptę i za metę nie płacę wogule a za leki na tarczyce też dostaje czerwona receptę i płace za 100 tabletek 5 euro.
Stanow przedcukrzycowych się nie leczy. Nie jestem chora, tylko mogę być w przyszłości. W takiej sytuacji zaleca się zdrowa dietę i sport, inaczej zachoruje na cukrzycę.
Z tego wzgledu, że staram się o dziecko dwa lata i poroniłam 2 razy lekarz zaproponował mi alternatywna terapię, właśnie metforminą. Mówił, że wiele pacjentek na niej zaszlo w ciążę i donosilo.
Ale nie jest to terapia standardowa. W moim przypadku standardem jest nie robienie nic oprócz diety [emoji2368] zdecydowałam się na off label terapię, bo w innych badaniach nic nie wyszło, a i pozytywne działanie mety potwierdza wiele badań naukowych i lekarzy.
Dlatego nie mam refundacji.
Oczywiście uważam, że dieta jest bardzo ważna i zapisałam się dziś do dietetyka klinicznego - lekarza, który opracuje mi dietę. Termin mam 31 sierpnia. Nie mogę się doczekać [emoji3590][emoji3590][emoji3590] na siłkę już chodzę od czerwca. Więc może jak połączę to wszystko do kupy to się uda. [emoji120]


EDIT: dziś miałam kryzys. Odstawiłam całkowicie cukier... Byłam w sklepie kupić sobie coś na obiad. Przeszłam wszystkie półki, czego nie wzięłam do ręki było z cukrem [emoji24] wyszłam z bananem jako kompromisem bo też ma dużo cukru, i ze łzami w oczach. Dlatego potrzebuje kogoś, kto mi doradzi porządnie i na całe życie. Nie tylko na czas ciąży...


EDIT 2: mogłam zdecydować czy chce metę od pozytywnego testu czy od starań, wzięłam od staran, bo też długo się staramy...
 
Ostatnia edycja:
Stanow przedcukrzycowych się nie leczy. Nie jestem chora, tylko mogę być w przyszłości. W takiej sytuacji zaleca się zdrowa dietę i sport, inaczej zachoruje na cukrzycę.
Z tego wzgledu, że staram się o dziecko dwa lata i poroniłam 2 razy lekarz zaproponował mi alternatywna terapię, właśnie metforminą. Mówił, że wiele pacjentek na niej zaszlo w ciążę i donosilo.
Ale nie jest to terapia standardowa. W moim przypadku standardem jest nie robienie nic oprócz diety [emoji2368] zdecydowałam się na off label terapię, bo w innych badaniach nic nie wyszło, a i pozytywne działanie mety potwierdza wiele badań naukowych i lekarzy.
Dlatego nie mam refundacji.
Oczywiście uważam, że dieta jest bardzo ważna i zapisałam się dziś do dietetyka klinicznego - lekarza, który opracuje mi dietę. Termin mam 31 sierpnia. Nie mogę się doczekać [emoji3590][emoji3590][emoji3590] na siłkę już chodzę od czerwca. Więc może jak połączę to wszystko do kupy to się uda. [emoji120]


EDIT: dziś miałam kryzys. Odstawiłam całkowicie cukier... Byłam w sklepie kupić sobie coś na obiad. Przeszłam wszystkie półki, czego nie wzięłam do ręki było z cukrem [emoji24] wyszłam z bananem jako kompromisem bo też ma dużo cukru, i ze łzami w oczach. Dlatego potrzebuje kogoś, kto mi doradzi porządnie i na całe życie. Nie tylko na czas ciąży...
Ja mam trochę utrudniona sytuacja ponieważ choruje na epilepsje i ani jazda na rolkach na rowerze żaden basen jeziora siłka odpada. Spacery tylko z osobą towarzyszącą i nie na długo i tylko w okolicach gdzie są ławki w razie wu żeby sobie usiąść. A spacery w takie upały jakie mamy teraz wogule odpada. Wychodzę z domu jak muszę i tam gdzie się da to korzystam z transportu publicznego. Dlatego lekarze proponują operacje bariatryczna bo wtedy na bank zejdę z wagi trzy cyfrowej. Innego wyjścia dla mnie nie maja. Ale ja się trochę boję ale dla własnego dobra zaryzykuje i co raz bardziej jestem za zwłaszcza że osoby które znam po takiej operacji z pl są zadowoleni i ładnie wyglądają a wyniki jak u noworodka. Mój brat też się na tą operacje zdecydował właśnie czeka na termin bo koronaswirus wszystko komplikuje.
 
Wiem dwóch lekarzy mi potwierdziło że to ruchy bo to moja 3 ciąża a ja znowu chudnę zamiast tyć 🤦 przez to mam częstsze kontrole
Pierwsze słyszę, żeby przy kolejnych ciążach były wyczuwalne ruchy zarodka w 8 tc :) Wcześniejsze odczuwanie w kolejnych ciążach, to np. 14-15 tc zamiast 18-20 tc :) Może trochę wcześniej, ale 8 to pierwsze słyszę a sporo czytałam na ten temat :)
 
Staś! Jak mój pradziadek, piękne imię :) ja jakoś nie zaskoczyłam, że Ty w ciąży, i to takiej zaawansowanej! Gdzieś mi może mignęło, ale czasem nie łapię, która z Was co pisze ;) skoro pojawiasz się na staraczkach, to znaczy, że dłużej się staraliście?


Trzymam kciuki! ✊
Ja sama nie wiem kiedy to zleciało kochana haha :D Tak, staraliśmy się 14 miesięcy i miałam wcześniej wieloletnie problemy hormonalne :) Lubię tu zaglądać i cieszyć się razem z Wami, a czasem mogę też wspomóc swoim doświadczeniem :)
 
Śliczny chłopczyk i widzę, że też tak się do zdjęcia ręką zasłaniał jak mój syn xD na ostatnich prenatalnych to nawet nam się nie chciał pokazać i dostaliśmy zdjęcie tylko jego stópki xD :p
Z tym biodrem to niestety nie pomogę, ale może boli, bo wiesz, brzuszek już pewnie spory i coraz ciężej utrzymać ten ciężar? Może powinnaś teraz więcej leżeć i się nie forsować?
Mi od 30tc bardzo dokuczały nogi, a w szczególności łydki, miałam opuchnięte i ledwo chodziłam, a do tego były upały i wszystko jeszcze bardziej puchło niż normalnie...butów to nie mogłam założyć na stopy takie miałam wielkie jak słoń...a teraz to mnie z kolei kość ogonowa boli i tak się zastanawiam, z jakiego powodu w ciąży może ta kość boleć? :p
Kość ogonowa chyba jest obciążona przez dzidziusia też :) Jutro spytam się o to moje biodro lekarza prowadzącego i coś trzeba będzie pokombinować. Ale brzucha dużego nie mam, nawet mam mniejszy niż wiele kobiet w 7 msc więc chyba nie powinnam tak tego odczuwać, ale każdy organizm ma swoje granice 🤷🏼‍♀️ Chciałabym poleżeć, poodpoczywać, ale niestety z mamą po udarze w domu i jeszcze ogarniając jej mieszkanie na październik na jej samodzielne zamieszkanie po chorobie trudno jest o odpoczynek :( Mam teraz mały kryzys, ale chyba po prostu muszę nauczyć się mówić „stop” i zacząć stawiać siebie i dziecko na 1 miejscu, bo do tej pory przez te wszystkie tragedie byliśmy na ostatnim :(
 
reklama
Hej, witam się w 1dc 😡

Mam zły humor i ogolnie kicha.

Czytam co tu sie wypisuje,ruchy w 8 tyg? Absolutnie niemożliwe, a jesli potwierdził to lekarz, to koniecznie nalezy go zmienić. Mam 4 dzieci, najwcześniej czułam od 15 tyg, jest to delikatne glaskanie od srodka zadne przelewanie 😉 nie da soe tego z niczym pomylić. Czasem czujesie w ciazy takie bulgotanie, tonie ruchy dziecka.

Ide jesc i dalej sie posmucic. Ostatni miesiac na staranie, albo będę majowka, albo musze odpuścić na pare miesiecy.
 
Do góry