reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Miałaś robiony?
Nie ale dużo o tym czytałam, bo po ciąży pozamacicznej jajowodowej ponoć się robi HSG.
Badanie HSG a ciąża: jak przebiega badanie HSG?
Bardzo istotne dla prawidłowego badania jest odpowiednie przygotowanie. W dzień tuż przed badaniem i w dzień badania, kobieta powinna jeść nieduże ilości lekkostrawnych posiłków, a przed samym badaniem musi opróżnić pęcherz i poddać się lewatywie. Na 20 minut przed wykonaniem badania pacjentce podaje się czopek rozkurczowy.

Samo badanie nie jest długie - trwa maksymalnie kwadrans. Wykonuje się je, gdy kobieta jest w pozycji ginekologicznej. Lekarz wsuwa do jej pochwy wziernik, by uwidocznić szyjkę macicy. Następnie wkłada cewnik i przez niego wstrzykuje kontrast, w tym samym czasie wykonując zdjęcia rentgenowskie lub nagrywając cały film dokumentujący rozchodzenie się środka cieniującego po drogach rodnych. Jeśli kontrast bez przeszkód przedostanie się do jamy brzusznej, nie stwierdza się żadnych nieprawidłowości w obrębie jajowodów. Jednym słowem - są drożne. Jeśli zaś płyn ma problem z równomiernym rozprzestrzenieniem się - może to świadczyć o jakichś nieprawidłowościach.
 
Chyba odpuszczam z testami i z oczekiwaniem na owulację. Mam dość liczenia i męczenia M bo musimy. Czasem myślę że psychiczna jestem pod kontem ciąży :( ostatnio M tak do żartów powiedział " to kiedy w końcu zajdziesz w ciążę " śmialiśmy się że trzeba więcej i nas znajdą martwych w łóżku. Ale w środku jednak zabolaly jego słowa... I jak się patrzy znowu na test który znowu może być fałszywy to się przykro robi.
IMG_20180822_210206.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180822_210206.jpg
    IMG_20180822_210206.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 261
Chyba odpuszczam z testami i z oczekiwaniem na owulację. Mam dość liczenia i męczenia M bo musimy. Czasem myślę że psychiczna jestem pod kontem ciąży :( ostatnio M tak do żartów powiedział " to kiedy w końcu zajdziesz w ciążę " śmialiśmy się że trzeba więcej i nas znajdą martwych w łóżku. Ale w środku jednak zabolaly jego słowa... I jak się patrzy znowu na test który znowu może być fałszywy to się przykro robi.Zobacz załącznik 890830
Ja tam widzę cień :) / Chyba,że to owulacyjny.
 
Chyba odpuszczam z testami i z oczekiwaniem na owulację. Mam dość liczenia i męczenia M bo musimy. Czasem myślę że psychiczna jestem pod kontem ciąży :( ostatnio M tak do żartów powiedział " to kiedy w końcu zajdziesz w ciążę " śmialiśmy się że trzeba więcej i nas znajdą martwych w łóżku. Ale w środku jednak zabolaly jego słowa... I jak się patrzy znowu na test który znowu może być fałszywy to się przykro robi.Zobacz załącznik 890830
Trzymam kciuki, żeby to nie był fałszywy wynik. :*
 
reklama
Do góry