reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Rozmawiałam z mamą i chce wziasc we wtorek naszego Huberta do końca wakacji do siebie (ma domek z podwórkiem i basenikiem, pieski, na przeciwko mieszka ciotkaz wujkiem która ma kurki, ciągnik itp więc młody ma radochę a tak by chodził na dyżur do p-la i końcówka wakacji w bloku) a my będziemy mieć chatę wolną i akurat pod koniec sierpnia plodniaki i możemy majstrować dziewczynkę bez skrupułów [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Hej dziewczyny. Czy takie % ft3 i ft4 można uznać za prawidłowe?
Screenshot_2018-08-18-13-36-07.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-08-18-13-36-07.jpg
    Screenshot_2018-08-18-13-36-07.jpg
    72,6 KB · Wyświetleń: 268
I ja się witam w 24dc - dziś czuję piersi znów, więc czekam na @. Byłam dziś na spotkaniu z koleżanką i jej półtoraroczną córeczką, poszłyśmy na plac zabaw i dół mnie dopadł wśród tych wózków.
 
No to przeliczone mam. I jest odpowiednio 70pare% i 46%. I co te procenty oznaczają?
5. Interpretacja procentowych FT4 i FT3 – reguły
Wcześniej wspomniane reguły brzmią następująco:


  1. Hormony tarczycy (oba: FT4 i FT3) powinny mieć zbliżoną wartość procentową (np. oba na poziomie 40%)
    oraz powinny znajdować się przynajmniej w połowie normy
  2. Jeśli poziom % FT3 > FT4 i oba hormony są w normie → za mało T4
  3. Jeśli poziom % FT4 > FT3 i oba hormony są w normie → za mało T3
Ad 2: taki stosunek hormonów (% FT3 > FT4) oznacza zazwyczaj konieczność zwiększenia dawki hormonów.

Ad 3: taki stosunek hormonów (% FT4 > FT3) oznacza zazwyczaj problem z "przemianą" T4 (prohormon) w T3 (aktywna postać hormonu tarczycy); słaba "przemiana" może być spowodowana przez niedobór żelaza lub selenu.
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest na okresie próbnym żeby przedłużyli mi umowę do dnia porodu wiem, że muszę mieć ukończony 12 tc, a jeśli np mam umowę roczną i z jakiś przyczyn wypowiadają mi umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia, a ja po tym fakcie dowiaduje się, że jestem w ciąży to czy mają obowiązek mnie przywrócić do pracy ?
I jeszcze jedno czy mając umowę na czas określony, a jestem np w 5 czy 8 tc pracodawca może mnie zwolnić jeżeli nie wie o ciąży ?
Znalazlam cos takiego:

Zajście w ciążę na wypowiedzeniu umowy o pracę
Zakaz rozwiązywania umowy o pracę z pracownicą w okresie ciąży obowiązuje również w sytuacji, gdy zaszła ona w ciążę w okresie wypowiedzenia (potwierdza to SN w wyroku z 2 czerwca 1995 r., I PRN 23/95).

Źródło
Link do: Umowa na czas określony a ciąża i urlop macierzyński - Strona: 1 - Rodzice - m.mjakmama.pl
 
reklama
5. Interpretacja procentowych FT4 i FT3 – reguły
Wcześniej wspomniane reguły brzmią następująco:


  1. Hormony tarczycy (oba: FT4 i FT3) powinny mieć zbliżoną wartość procentową (np. oba na poziomie 40%)
    oraz powinny znajdować się przynajmniej w połowie normy
  2. Jeśli poziom % FT3 > FT4 i oba hormony są w normie → za mało T4
  3. Jeśli poziom % FT4 > FT3 i oba hormony są w normie → za mało T3
Ad 2: taki stosunek hormonów (% FT3 > FT4) oznacza zazwyczaj konieczność zwiększenia dawki hormonów.

Ad 3: taki stosunek hormonów (% FT4 > FT3) oznacza zazwyczaj problem z "przemianą" T4 (prohormon) w T3 (aktywna postać hormonu tarczycy); słaba "przemiana" może być spowodowana przez niedobór żelaza lub selenu.
No to doopka blada. Ft4 zdecydowanie za dużo :-(
 
Do góry