reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Dobra, a teraz powiedźcie mi jak szybko przygotować MM bo myślę, że nikt nie robi jak na opakowaniu 5 min gotować wodę i takie tam [emoji14]
 
reklama
Ja podałam kiedyś Igorowi trzy saszetki zwykłego Hippa tylko to było wtedy kiedy mi tak chlustal tym mlekiem, ale pamiętam że nawet się nie zorientował że to inne, ale też nim chlustal tylko pewnie wtedy chlustal wszystkim co dostał i jeszcze neonatolog mówiła, że HiPP to takie mleko z dolnej półki żebym wybrała pomiędzy bebil*onem, Na*n albo Enf*amil
 
Paulina już całkowicie przechodzisz na mm ?
Nie :) ale zeszłam z sesji trochę więc mleka mam mniej i muszę dokarmiać, a druga sprawa ja już też chciałam wprowadzić MM bo stresowało mnie, że gdzieś jadę i muszę szybko wracać ściągać bo syrena się rozwyje, a ja mleka nie mam, inaczej jak karmisz KP gdziekolwiek pierś wyciągniesz i nakarmisz, z laktatorem jest ciężej niestety
 
Żmijka ty pisałaś że karmiłaś malucha mieszanie a potem przestawiło ci się na cycka całkowicie? Doatawoalas tylko do piersi czy jeszcze w jakiś inny sposób podtrzymywałaś laktację? Pisałaś już kiedyś ale ju nie pamiętam jak to było, wiem że co się udało ;)
Próbowałam dostawiać najpierw na nakładkach bo miałam jednego sutka "wciągniętego" a drugiego normalnego i tak nie łapał. Ale to tak od przypadku do przypadku, nie codziennie. I ściągałam laktatorem, czasem 3x dziennie, czasem raz, czasem w ogóle (dziennie miałam max 100ml - 1 porcję). No i tak się bujałam do 5tż Janka i wtedy gdzieś przeczytałam, że podaje się pierś nie sutek, jak dziecko nie łapie to tak się spłaszcza w palcach brodawkę i otoczkę. No i zawzięłam się, że jeśli nie uda się kp to mam w dupie ten laktator i ściąganie. I ściskałam tego cycka wpychając mu do buzi, zmieniałam tylko strony. W ciągu doby karmiłam po 300 minut. Odstawiałam i dawałam mm jak już myślałam, że mi sutki spłoną ogniem piekielnym bo tak bolało jak ssał na sucho, lub jak się darł z głodu i ze zmęczenia. W 8 dni pobudził mi laktację na tyle, że przestałam dokarmiać mm [emoji14] wypijał wtedy około 650-700ml, więc ze 100ml dziennie musiało mi się zrobić tyle. A potem jak mu zaczęło wystarczać i ssał mniej niż te 300 minut, jednocześnie zaczął przesypiać 6,8,10h ciągiem w nocy, to musiałam odciągnąć bo cycki pełne. Teraz mam do 300ml dziennie nadwyżek i dzielę się z mamą wcześniaka z mojej okolicy :)
Dobra, a teraz powiedźcie mi jak szybko przygotować MM bo myślę, że nikt nie robi jak na opakowaniu 5 min gotować wodę i takie tam [emoji14]
Ja miałam przegotowaną wodę odstawioną w takim plastikowym dzbanku z podziałką do odmierzania mleka czy cukru (miała dziubek więc wygodnie się lało [emoji41][emoji23]). Odlewałam ile trzeba do butelki, do mikro na 10 sekund, kontrolowałam termometrem bezdotykowym, 3 miarki mm, shake it shake it [emoji1787] potem dwa kółka butelką żeby piana zeszła i pakowałam do dziuba :D
 
Dobra, a teraz powiedźcie mi jak szybko przygotować MM bo myślę, że nikt nie robi jak na opakowaniu 5 min gotować wodę i takie tam [emoji14]
jezu nawet nie czytalam. ja mam w domu przegotowana wode w szkalnym szbanku zamykanym i tylko wlewam do butelkii. fifi nie lubi cielego jak wyczuje ze podgrzane to bedzie luł i lakal a nie zje a raz udalo mi sie wmusic to wszystko zwymiotowal.

my na noc szykujemy 2 butelki odmierzone 120ml wody i mam ten ojemnik akuku ktory ma odmierzone porcje mleka i tylko wsypuje i mieszam.
 
reklama
Ja staram się robic zawsze świeże mleko, tj. wodę gorąca przegotowaną mam w termosie, zimna przegotowaną w garnuszku, wlewam gorąca i zimną żeby miała pomiędzy 40-50 stopni potem dodaje mm i studze w garnku z zimna wodą do ok. 37.
Moja lubi ciepłe, ale jak głodna to zje każde :-D Chwilę bawiłam się z podgrzewaczem, ale dla mnie strata czasu i kasy.
 
Do góry