reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Nie mówie, że 6600 to mało ale znam bobaski co w tym wieku mają juz po 7300 !!!! Tuśka u was była ładna waga wyjsciowa a my to chudasy (3250). Córcia teraz w górę idzie. Jak sie dobrze rozwija, jest pogodna i wesoła to chyba dobrze. Może niejadek ci rośnie? A jeśli macie dostep do swoich starych książeczek zdrowia z dzieciństwa to może ona tak za któryms z rodziców?
 
reklama
hi hi
A moja Hania ma 4.5 miesiaca i wazy 5500 i wzrost 60cm. Jak sie urodzila to miala zabojcza wage 2300 i 51cm, a spadek wagi do 2150, ale ja juz przestalam sie martwic, bo rozwija sie super :)
 
To ja sie pochwale swoją córeczką: Kalina 15 stycznia skończy 7 miesiący i wazy 7500 g. Ubranka nosi na 74 ale sa juz na styk. Ja mam 178 cm wzrostu a Łukasz 185 wiec mała pewnie wysoka urośnie, fajnie.
 
Hej. Moj Mateuszek jutro konczy rowne 5 miesiecy, waży jakies 7800-8 kg, a mierzy..hmmm... cos ok 65... dokladnie nie jestem pewna, wydaje mi sie ze lekarka go niedokladnie zmierzyla, bo wyglada na wiekszego ;) Ale ciezar jest ... musze przyznac. nie moge sie doczekac az zacznie siadac - licze na to, ze wtedy kregoslup moj odpocznie :) Niestety - Mati zostal przez nas przyzwyczajony do noszenia na rekach. co prawda zajmie sie soba samym,(na krotko...no chyba ze lezy z golym tylkiem, i spiewa sobie ;-) --babababababa...--->zaczal kilka dni temu ;-)) ale ogolnie to zalezy od jego dnia.humoru, itp-hehe,jesli z rana zacznie marudzic, to juz mam przekichane, caly taki dzien... ;)
Wiec dziewczyny mam pytanie - jak skutecznie przyzwyczaic maluszka do zasypiania samemu-kiedys byl taki okres czasu, ze sie bawi, i nagle patrze-a on spi...:-) obecnie jednak trzeba go przytulic mocno, brzuszek do brzuszka, glowka na wysokosci pachy, i klepanie po tylku .. ;) Ogolnie mily sposob, ale czasem uciazliwy ... I jak odzwyczaic dzidzie od noszenia na rekkach.. ? Jestem mloda mama-mam 19 lat- i malutkie doswiadczenie-wiec prosze o rade...moze macie jakies sprawdzone sposoby ;-) (wiem, ze nie na temat troszke napisalam, ale musicie mi wybaczyc-musze juz mykac. :( )

Pozdrawiam serdecznie
 
Moja Karolinka najświezsze dane - ukonczyła 6 stycznia 7 miechów i waży 8,200 a mierzy koło 82/83 cm ::) ubranka na 86 sa akurat ::)- taka malutka ::)
 
reklama
Witam.
Mój Kuba ma już prawie 8-my miesiąc, waży ponad 9 i pół kg mierzy coś koło 85cm.
Teraz już nie przybiera na wadze jak na "początku życia" (około 1kg na miesiąc).
Ale też jest nieźle.
Pozdrawiam

 
Do góry