reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

witamy ponownie
- moja Ewunia wazy 7200gram (waga urodzeniowa 4350g) a mierzy 74cm (przy urodzeniu 54)

moja Ewunia to mala szczypaweczka - poprostu jest laka :D - i dba o figure hehehe ;)
 
reklama
anetas dzieki bardzo za pocieche - wiesz ja tez jestem z uroduy drobna a poki nie zaszlam w ciaze to tez nalezalam do chudych - tyle ze mam tendencje do tycia - wiec kiedys musialm zyc ciut regorystycznie
moj maz tez nie nalezy do grubaskow wiec chyba nie moge wymagac aby nasza corka byla grubaskiem


my sie poprostu przyzwyczailismy do tego ze ona jest grubuitka - bo jak sie urodzila to wazyla 4350g i miala 54cm

a o to jej foto po porodzie

1pourodzeniu7xr.jpg


3wobjeciahctaty8ot.jpg


4zmama7gm.jpg


wiec widzosz teraz roznice w jej wygladzie hehehehhe ;)
 
Ja się martwię bo Joasia urodziła się 2900, waga spadła do 2680
dziś mamy 1 miesiąc trzy tygodnie i sześć dni i wagę zaledwie 3900
co oznacza że przez pierwsze dwa miesiące przybraliśmy na wadze ok 1250
 
Almetko nie martw się. Moja córka mając 6 tyg. ważyła 3960 , przy urodzeniu 3050, najnizszy spadek do 3000. Mając 2 mies i 2 dni ważyła 4320. Dużo mniej od twojej córeczki, a lekarz twierdził, że każde dziecko przybiera na wadze indywidualnie. Ważne aby rozwijało się prawidłowo.

Mój synek mając 4 mies i 23 dni ważył 8005 i mierzył 64 cm. Przy urodzeniu 3600/56cm. Z niego to taka mała kluseczka. Córka taką wagę osiągneła dopiero mając rok.
 
Almetko - najwazniejsze ze waga idzie do gory -

ze nie stoi i nie spada - bo to by swiadczylo ze dziecko jest chore ...

nie martw sie moja ewunia tez malutko przybiera na wadze ale najwazniejsze ze cos tam przybiera :D


pozdrawiam WAS PA
 
Almełko nie martw się, moj Macio tez przez pierwszy miesiąc przyprał na wadze ok 600g, a teraz gdy skończył 2 miesiące to waży prawie 4500 ( moze ciut więcej był wazony 2 tyg temu ), gdy urodził się to miał 2550g. Każde dziecko rozwija się indywidualnie, jesli tylko ma apetyt i przybiera na wadze to nie ma się czym przejmować
 
Moja córcia w wieku 5 miesięcy miała bardzo małą wage a w okresie 6 tygodni przybrała tylko 600gr więc poszłam do lekarza i ustaliliśmy że jednak będę dokarmiać moją Emi mlekiem modyfikowanym i od razu dziewczyna zrobiła się spokojniejsza i zaczeła lepiej przybierać na wadze i wtedy się uspokoiłam.Aco na to twój lekarz bo na zdjęciu wygląda nieco szczupło ale silna z niej dziewczyna.musisz popatrzeć czy jest spokojna czy śpi dobrze.Moja Emi nie lubiła jeżdzić na spacery bo była najzwyczajniej głodna :)
 
Tuśka nie martw się ja ma w domu tez "kabanosika". Franek ma 3 m-ce i wazy 6600 i mierzy 66cm. Tylko my długaso-chudasy jestesmy od urodzenia 3250 i 57 cm ;D Mówili mi, że chyba łozysko słabo go odżywiało bo taki chudzielec ale teraz okazuje sie ,że to geny bo niby mało nie waży ale nic po nim nie widać bo rosnie w górę jak szalony. Ma zresztą po kim - bo tatusiek też długasek.
 
reklama
JJ- Ty uwazasz ze na 3 miesiace 6600 to malo ??? ja uwazam ze topiekny wynik - bo jak by nie patrzc to ylko o 600gram moja ewa jest ciezsza a o 4 miesiace starsza ... wiec sama widzisz :-[
 
Do góry