reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć dziewczyny napiszę Wam jak moja noc... u mnie brzuch napięty bardzo w nocy nie mogłam spać bo czułam jak sie spina, do tego trzy razy bylam w WC, takie przelewania w brzuchu, trzaski dziwne odglosy🤭 zasnęłam po gidz. 1 na trzy godziny , potem od nowa myślenie i po nospie trochę ulżyło ale nadal skurcze takie jak w okres może trochę słabsze. Po 8 godz wzięłam drugą nospe i póki co jest lepiej.i nie wiem czy jechać na IP czy poczekać jak osłabnie działanie nospy będę wiedziała czy napięcie i skurcze wracają ? Szczerze nie wiem... Może za bardzo panikuję ale proszę nie oceniajcie po stracie jestem czujna . Jestem nieszczepiona nie wiem jak podchodzą do tego czy odeslą mnie na test czy zrobią na IP. Oj mam sporo tych myśli dzisiaj
Hej, podobnie się czułam w środę i miałam takie dylematy. Ostatecznie poszłam na wizytę do randomowego lekarza, który stwierdził, że nie widzi nic niepokojącego, kazał dużo leżeć i brać nospę. Teraz już lepiej się czuję. Mam nadzieję, że u Ciebie też nie wyjdzie nic niepokojącego 😊 ale dla spokoju przejedź się na IP.
 
reklama
@Słoneczko świeci hmmm może źle się wyraziłam.
Miałam na myśli że same mutacje nie mają nic wspólnego z krzepliwością, bo mutacje nie świadczą o żadnej chorobie. Nawet jeśli je masz, nie jest powiedziane, że zachorujesz. MTHFR może, ale nie musi wywoływać problemów z przyswajaniem kwasu foliowego. Są tylko czynnikiem ryzyka.
Jeśli je mamy, konsekwencją może być wysoka homocysteina i jej konsekwencją dopiero choroby, które wymieniłas. Może, ale nie musi i w większości przypadków ludzie żyją i nie wiedza o mthfr i nie mają żadnych problemów.
I niestety, zalecenia WHO mówią o 5 mg kwasu foliowego. Tak też mówił mój hematolog. Taką receptę dostałam [emoji3526] oczywiście biorę metyle [emoji3526] ale niestety takie są zalecenia.
Dlatego zbadałam poziom kwasu i innych witamin, zrobiłam panel krzepliwości i dopiero wtedy masz pełny obraz. I, gdybym nie miała podwyższonego poziomu kwasu, pewnie nadal bralabym te 5 mg. Dlatego też przeszłam na metylowany.
Ja wiem, że tu na forum bardzo poważnie podchodzi się do mthfr i wcale tego nie neguje [emoji3526] warto trzymać rękę na pulsie [emoji3526]
 
Ja biorę progesteron w postaci luteiny. Plamiłam 5dni a jak wzięłam pierwszą to jak ręką odjął.
Dla mnie to nowość bo przy ciąży straconej mimo brania luteiny plamienia się nasilały aż doszło do krawawien i nic nie było w stanie pomóc
U mnie również po więciu Luteiny na drugi dzień nie było plamień..
 
Cześć Dziewczyny! Chciałam się nieśmiało przywitać. U mnie dopiero dziewiąty tydzień i z drżeniem serca czekam na poniedziałkową wizytę. Ostatni raz w ciąży byłam 10 lat temu i zdążyłam już zapomnieć jak bardzo mnie ten stan fizycznie dobija 😅

Widzę, że szykuje się jakaś prywatna grupa, byłabym wdzięczna za dodanie.
Cześć 😊 Ja to samo, 10 lat minęło od pierwszej ciąży 😁 Też już trochę pozapominałam jak to jest 😉
 
Dzień dobry!
Czy możecie może polecić jakieś ksiązki dotyczące porodu i opieki nad niemowlakiem i czy warto kupować takie książki?
To moja pierwsza ciąża i jak każda chyba w tym czasie mam swoje obawy czy sobie poradzę :)
 
Mnie pierwszy raz zabolał krzyż w dniu spodziewanej @, jak test wyszedł mi pozytywny, i co raz powraca ale myślę że to może coś się rozciąga. Co raz mówię o tym dla ginekologa, żeby mieć spokojną głowę ☺️ a co do tsh ja startowałam z 4.080 wizyta u endokrynologa i wyniki przed wizytą już tsh spadło bez żadnych leków ☺️ jestem jedynie pod obserwacja endokrynologa co miesiąc z wynikami jeżdżę 😊
Ja się lecze od pierwszej ciąży. Po ciąży brałam pół 75 letroxu i wyniki na początku tej ciąży były ok. Dziś znowu byłam na kontroli i zobaczymy czy trzeba zwiększyć dawkę.
 
@Słoneczko świeci hmmm może źle się wyraziłam.
Miałam na myśli że same mutacje nie mają nic wspólnego z krzepliwością, bo mutacje nie świadczą o żadnej chorobie. Nawet jeśli je masz, nie jest powiedziane, że zachorujesz. MTHFR może, ale nie musi wywoływać problemów z przyswajaniem kwasu foliowego. Są tylko czynnikiem ryzyka.
Jeśli je mamy, konsekwencją może być wysoka homocysteina i jej konsekwencją dopiero choroby, które wymieniłas. Może, ale nie musi i w większości przypadków ludzie żyją i nie wiedza o mthfr i nie mają żadnych problemów.
I niestety, zalecenia WHO mówią o 5 mg kwasu foliowego. Tak też mówił mój hematolog. Taką receptę dostałam [emoji3526] oczywiście biorę metyle [emoji3526] ale niestety takie są zalecenia.
Dlatego zbadałam poziom kwasu i innych witamin, zrobiłam panel krzepliwości i dopiero wtedy masz pełny obraz. I, gdybym nie miała podwyższonego poziomu kwasu, pewnie nadal bralabym te 5 mg. Dlatego też przeszłam na metylowany.
Ja wiem, że tu na forum bardzo poważnie podchodzi się do mthfr i wcale tego nie neguje [emoji3526] warto trzymać rękę na pulsie [emoji3526]
Mutacje genetyczne zwiększają prawdopodobieństwo chorób, dlatego często branie leków jest profilaktyka
 
Dzień dobry!
Czy możecie może polecić jakieś ksiązki dotyczące porodu i opieki nad niemowlakiem i czy warto kupować takie książki?
To moja pierwsza ciąża i jak każda chyba w tym czasie mam swoje obawy czy sobie poradzę :)
Ja mam książkę „Twoja ciąża tydzień po tygodniu”. Myśle, ze jest dobrym źródłem wiedzy
 
reklama
Cześć Dziewczyny! Chciałam się nieśmiało przywitać. U mnie dopiero dziewiąty tydzień i z drżeniem serca czekam na poniedziałkową wizytę. Ostatni raz w ciąży byłam 10 lat temu i zdążyłam już zapomnieć jak bardzo mnie ten stan fizycznie dobija 😅

Widzę, że szykuje się jakaś prywatna grupa, byłabym wdzięczna za dodanie.
Kochana u mnie 8tc z haczykiem, poprzednia ciąża prawie 11 lat temu, więc w pełni rozumiem 😅
 
Do góry