reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

A tak z innej beczki całkowicie, do mam które mają karty dużej rodziny. Ja mam ją od 14mscy i nigdy jej nie użyłam bo nie wiedziałam za bardzo gdzie a Ostatnio zupełnie przypadkowo usłyszałam w smyku że karta daje -15% zniżki na każde ubranie. A jak zaczęłam dziś gadać z dentystką na wizycie z córką to mi powiedziała że też ma i korzysta na Orlenie i ma -0,09gr na każdym litrze paliwa. Korzystacie z takich rzeczy? Może coś podpowiecie? Człowiek uczy się całe życie kurza twarz a teraz przy zakupach dla maleństwa może się przydać ta wiedza😉

W Lidlu też czasem są jakieś na nią promocje
 
reklama
Ja mialam przepisana luteine przez moją lekarkę, z powodu bólów podbrzusza - 1x200. W sumie od dłuższego czasu mnie nie bolalo, dzisiaj lekarz na nfz zapytał, czy mam jakieś plamienia, bóle, powiedzialam zgodnie z prawdą, że nie, wiec powiedzial, ze nie ma potrzeby brania leków. Nie wzielam rano luteiny i pierwszy raz od dawna znowu boli mnie podbrzusze [emoji2372] i nie wiem czy to kwestia przypadku, czy faktycznie tego, że jej dzisiaj nie przyjelam
No chyba nie przypadek. Właśnie jak spóźnię się z dawką to też czuję podbrzusze. Raz drugi myślałam że przypadek. Luteinę dostałam bo raz że po 2 poronieniach, i 2 ogólnie trochę niski progesteron. A 3 to chyba dają tak dla zasady. Na początku miałam plamienia ale miałam dupka potem się uspokoiło. Zresztą na usg było widać że krwiaki się robiły,
 
No chyba nie przypadek. Właśnie jak spóźnię się z dawką to też czuję podbrzusze. Raz drugi myślałam że przypadek. Luteinę dostałam bo raz że po 2 poronieniach, i 2 ogólnie trochę niski progesteron. A 3 to chyba dają tak dla zasady. Na początku miałam plamienia ale miałam dupka potem się uspokoiło. Zresztą na usg było widać że krwiaki się robiły,
U mnie podobnie. Luteinę biorę 2 razy dziennie. W sobotę wieczorem spóźniłam się 3h z tabletką, w nocy brzuch pobolewał a nad ranem obudzily mnie całkiem mocne skurcze i pojawiło się też delikatne plamienie.
 
Też biorę luteinę 2x dziennie od czasu plamien i boję się odstawić tak jak wy. Za dwa dni skończy mi się paczka i dziś dzwoniłam po receptę na nową. Niecierpie jej brać ale boje się odstawić i co powie lekarz na wizycie 19sty. Jak byłam piątego to kazał dalej brać
 
A tak z innej beczki całkowicie, do mam które mają karty dużej rodziny. Ja mam ją od 14mscy i nigdy jej nie użyłam bo nie wiedziałam za bardzo gdzie a Ostatnio zupełnie przypadkowo usłyszałam w smyku że karta daje -15% zniżki na każde ubranie. A jak zaczęłam dziś gadać z dentystką na wizycie z córką to mi powiedziała że też ma i korzysta na Orlenie i ma -0,09gr na każdym litrze paliwa. Korzystacie z takich rzeczy? Może coś podpowiecie? Człowiek uczy się całe życie kurza twarz a teraz przy zakupach dla maleństwa może się przydać ta wiedza😉
Ja nie mam bo nie mam dzieci ale masz pełno takich promocji. Korzystanie z lokalnych usług, kino teatr, Rossmann Lidl , w Warszawie jest pełno usług kulturalnych dla rodzin z kdr
 
Dziewczyny jak wasi lekarze podchodzą do luteiny. Mi lekarka kazała odstawić w 12 tygodniu i to od razu. Biorę 4*1 200. Boje się nagle odstawić czy będzie łożysko już prawidłowo rozwinięte. Ewentualnie dupka jak długo bierzecie?
Luteinę nie powinno się nagle odstawiać. W pierwszej ciąży spróbowałam odstawić ok 12tc i robiłam to powoli Ok 2 tyg. Teraz pewnie będzie podobnie. Długość schodzenia zależy od przyjmowanej dawki.
 
Zjadłam dopiero co ostatni posiłek a ja dalej głodna, ja prdl co robicie? Kuźwa mi doszły już 3 kg choć nie jadam dużo więcej tylko co 2 godziny i naprawdę niewielkie posiłki, ale teraz to coraz częściej mnie skręca z głodu i w końcu nie wytrzymam i zacznę żreć. Nie mogę za dużo przytyć bo mam już nadwagę i to nie moje widzimisię tylko lekarza ale też wiem że będzie mi ciężko jak dowale sobie może 20 kg
 
Luteinę nie powinno się nagle odstawiać. W pierwszej ciąży spróbowałam odstawić ok 12tc i robiłam to powoli Ok 2 tyg. Teraz pewnie będzie podobnie. Długość schodzenia zależy od przyjmowanej dawki.
Ja właśnie tak podchodzę mam zapas 😁 i mogę sobie pozwolić na to nawet bez zgody lekarza.
Do tego wyszło mi że mam nisko ferrytyna i od 15tc mam zacząć sobie suplementowac żelazo
 
reklama
Zjadłam dopiero co ostatni posiłek a ja dalej głodna, ja prdl co robicie? Kuźwa mi doszły już 3 kg choć nie jadam dużo więcej tylko co 2 godziny i naprawdę niewielkie posiłki, ale teraz to coraz częściej mnie skręca z głodu i w końcu nie wytrzymam i zacznę żreć. Nie mogę za dużo przytyć bo mam już nadwagę i to nie moje widzimisię tylko lekarza ale też wiem że będzie mi ciężko jak dowale sobie może 20 kg
Też jestem non stop głodna. Dziś zjadłam o 12 i pojechałam z córką do ortodonty, a w drodze powrotnej o 15 byłam tak głodna jakbym nie jadła od dwóch dni. Burczenie było słychać z daleka 😵 Szok. Jak wychodzę z domu to zawsze biorę do torebki banana czy jabłko na wszelki wypadek.a z głodem wieczorem po kolacji to prubóje walczyć takimi rzeczami jak ogórki świeże pokrojone w plastry, pomidorki koktajlowe, pomarańcze lub inne owoce/warzywa które można rozdrobnić i przekąszać. Wjeżdżają przetwory w słoikach a nawet słonecznik byle tylko zająć ręce i nie myśleć o jedzeniu a już nie daj Boże słodyczach 😵 Też boje się przytyć bo mam tendencje ale jak zajmę ręce takimi przekąskami to jakoś daje radę
 
Do góry