reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

O a propos sutkow 🤔 gdzieś nie pamiętam gdzie pojawiał się rada żeby ok 2 tyg przed porodem smarować sutki lanoliną żeby lepiej znosiły karmienie i gryzienie w pierwszych karmieniach. Czy któraś z Was to kiedyś praktykowała? Jest sens?
Też o tym słyszałam. Ale nie miałam jeszcze kontaktu z żadna mamą która to stosowała i mogła by potwierdzić. Więc się podpinam.

Moja położna mówiła że jak powstaną rany na sutkach lub zaczną boleć bo dziecko za płytko chwyci to żeby posmarować po karmieniu swoim mlekiem.
 
reklama
Ja już mam spakowaną torbę. Jutro o 8 mam być w szpitalu. Teraz siedzę i drażnię sobie sutki, może coś ruszy 🤔
Torbę mam zamiar spakować we wtorek lub środę czekam jeszcze na moją koszulkę nocna z funkcją karmienie do szpitala.

Ty jutro szpital a ja ostatnie USG. Młody mi spać nie daje tak się rozpycha jakby chciał wyjść zaraz obok lub poniżej pępka.
Czekamy na wieści jak już cię przyjmą.
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny!
Długo byłam nieaktywna ale chce wam dać znać jak potoczyły się sprawy u mnie.

W 34 tc dowiedziałam się że mam mało wód płodowych (AFI 5, w porywach 7, a najgorszy wynik to 3). Do tego mała nie przybierała na wadze i miała zaniżony obwód brzuszka (diagnoza - hipotrofia).
Wylądowałam w szpitalu, gdzie monitorowali jej stan : ktg, przepływy, AFI itp.
Finalnie podjęli CC w 35+5.
Julka urodziła się z wagą 2330g. Wszystkie pozostałe parametry i jej stan - super.
Aktualnie jesteśmy już w domku. Poznajemy się i uczymy się siebie. To nasz maleńki a zarazem największy cud.

Ja oo cc pozbierałam się w miarę szybko, przeszłam już nawał pokarmu. I powiem Wam, że schizy które miałam w ciąży to nic w porównaniu z tymi które teraz mam 😂🙈🤪

Trzymam mocno kciuki za każdą i życzę Wam i dzieciaczkom zdrówka i pięknych chwil.
Gratulacje! Też myślałam, że już bardziej niż w ciąży nie mogę się stresować, a jednak się udaje ;)
 
Czekamy na wieści jak już cię przyjmą.
Jestem na ginekologii, lekarze zniesmaczeni, że tyle dziś pacjentek 🤣 a ja na cięcie zakwalifikowana, ale już jakiś problem bo za dużo roboty będą mieli 😋 czekam na ich decyzje. Dam znać niedługo co będzie dalej 🙃 chciałabym mieć to już dziś za sobą
 
Czekam na informacje 😊
Jak się okazało zaczęłam już wczoraj rodzić, tzn skurcze itd ale nawet tego nie odczuwam. Teraz jestem gotowa do porodu, ale jak już lekarz zlecił CC to przy tym zostają. Fajnie bo nie będzie cesarka na zimno i szybciej może zacznę karmić. Do godziny będę mieć CC :)
 
Jestem na ginekologii, lekarze zniesmaczeni, że tyle dziś pacjentek 🤣 a ja na cięcie zakwalifikowana, ale już jakiś problem bo za dużo roboty będą mieli 😋 czekam na ich decyzje. Dam znać niedługo co będzie dalej 🙃 chciałabym mieć to już dziś za
36 t 6 d mały ma 3200 lekarka powiedziała że będzie duży. Oby wyskoczył w terminie lub trochę przed to może nie przekroczy 4 kg. Wszystko z nim ok. Kanał jest zamknięty.
Ojej faktycznie duży chłopak ;) mój w 40 tc 3300
 
reklama
Do góry