reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Mnie kazali odstawić Acard w 36. tc.
Miałam nadzieję, ze po ciąży przynajmniej skończy się ten stres związany z ważeniem. A tu znowu to samo, bo nie wiadomo, czy przybiera na karmieniu piersią.
Dobrze, ze nic nie wiedziałam o noworodkach przed ciąża, bo nie wiem, czy bym się odważyła. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio spałam. Mam nadzieję, ze z czasem jest lepiej :p
 
reklama
W temacie clexane lekarz mi mowil (pracuje w szpitalu, robi operacje) ze clexane nie jest az takie zle.
Kobiety biora do konca i maja cesarki. Ze acard gorszy. Ja acard w 34 tc chyba odstawilam a clexane 0,6 biore do samego konca.
Co lekarz to inna opinia 🙈 mój karze odstawić kilka dni przed porodem najlepiej.
 
Mnie kazali odstawić Acard w 36. tc.
Miałam nadzieję, ze po ciąży przynajmniej skończy się ten stres związany z ważeniem. A tu znowu to samo, bo nie wiadomo, czy przybiera na karmieniu piersią.
Dobrze, ze nic nie wiedziałam o noworodkach przed ciąża, bo nie wiem, czy bym się odważyła. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio spałam. Mam nadzieję, ze z czasem jest lepiej :p
Jasne, że jest lepiej 😊 na razie obydwoje musicie przyzwyczaić się to nowej sytuacji 😊
 
Dobrze, ze nic nie wiedziałam o noworodkach przed ciąża, bo nie wiem, czy bym się odważyła. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio spałam. Mam nadzieję, ze z czasem jest lepiej :p

Szkoda że nie da się spać na zapas hehehe. Mam nadzieję że w końcu da ci pospać. Spróbuj się przespać daj szkraba tatusiowi na 30 minut. Regeneracja jest bardzo ważna.

Ja przy pierwszej miałam luksus. Dziecko zegarkowe jadła co 3/4 h. Za to druga to Cycowa wisiałaby cały dzień i noc. Dlatego żeby móc spać spałam z nią przy piersi gdy roczna księżniczka miała drzemkę. Powodzenia

P.s Tatuś w ciągłej delegacji nie było komu dac małej na te 30 minut. Znajoma miała podobna sytuację jak ja i gotowała z dzieckiem w chuście. Ja nie potrafiłam, więc czasem bywało głośno przy gotowaniu obiadku. Hehe
 
Witam wszystkie mamusie ja też sierpniowa
Mój termin 15.08. Według USG
Według Omg 14.08
U mnie to będzie 4 poród
Chodz już ledwo pamiętam jak to jest ostatni miał miejsce 5 lat temu 😄
Chodz tylko raz doczekałam porodu samoistnego 15 lat temu przy 2 ciąży 9 dni przed terminem według usg a 3 dni według omg
Tak 2 ciążę pierwsza i ostatnia wywoływane
Pierwsza tydzień po terminie ...17 lat temu 🙈
Druga 3 dni po terminie i to ze względu na małą ilość wód według szpitala jak przybyłam w terminie na ktg chodz i tak nic nie zapowiadało rychłego porodu 😪
I obawiam się że teraz też przenoszę kolejną ciążę i znów będę robić za królika doświadczalnego dla lekarzy ☹😭
W 2 i 3 ciąży pamietam że na trzy tygodnie przed porodem a raczej wyczytałam ze starych kart ciąży to chociaż szyjkę miałam 1/1/0 miękka i rozpulchniona skurcze przepowiadające 3 tygodnie przed a teraz po wizycie w czwartek na 16 dni przed nic szyjka twarda zamknięta dluga na 2 cm żadnych skurczów
Wogule to nie czuję się jak w ciąży gdyby nie brzuch i żylaki które wyszły mi w pachwinach na nogach i zaczynam się irytować tym 😤
A mój doktorek wniebo wzięty że toż to jestem fenomen 3 porody sn
2 poronienia w tym 1 z zabiegiem łyżeczkowania w 11tc
A moja szyjka mocna jak u pierworódki
I to oznacza że dzidzi jeszcze posiedzi o tydzień może 2 dłużej a jak nie wywołamy
rzeczywiście powód do radości
Zwariuję jak będę musiał jeszcze 4 tygodnie łazić😭😭😭😭😭
Stosuje już od 36tc olej z wiesiołka
Herbata z liści malin 2× dziennie i dupa
Myślałam że przy czwartym to już obędzie się bez wywoływania a chyba jednak nie 😢
 
Najlepsze jest to że mąż bardzo pomaga i obydwoje śpimy max. 2-3 h.
Synek ciągle zasypia na piersi, wiec siedzę z nim z godzinę - trochę ssie, trochę go wybudzam. Później odciągam laktatorem i mąż karmi go z butelki plus czas na odbicie. Tak to się rozciąga w czasie, że już mamy zaraz godzinę kolejnego karmienia. I tak w kółko. Mam nadzieję, że jutro uda się spotkać z doradca laktacyjnym. Może powinnam go jakoś inaczej dostawiać. Kupujemy też wagę i będziemy kontrolować.
 
A i dzięki za rady co do karmienia, bo może nie jest łatwo, ale rzeczywiście jak go dostawiam do skutku, splaszczam brodawke i odkrywam nosek to mam wrażenie, że jednak jest jakaś poprawa w ciągu tych dni i ssie trochę wiecej. Zamówiłam też nakładki zobaczymy jak się sprawdzą ;)
 
Najlepsze jest to że mąż bardzo pomaga i obydwoje śpimy max. 2-3 h.
Synek ciągle zasypia na piersi, wiec siedzę z nim z godzinę - trochę ssie, trochę go wybudzam. Później odciągam laktatorem i mąż karmi go z butelki plus czas na odbicie. Tak to się rozciąga w czasie, że już mamy zaraz godzinę kolejnego karmienia. I tak w kółko. Mam nadzieję, że jutro uda się spotkać z doradca laktacyjnym. Może powinnam go jakoś inaczej dostawiać. Kupujemy też wagę i będziemy kontrolować.

Z pierwszą córką tak się stresowałam że nie przybiera, biegałam co dwa trzy tygodnie na ważenie do przychodni. Ale zawsze było coś na plus. W końcu przestałam. Wiem co czujesz. Będzie ok. Jak zakupisz pochwal się wagą.

P.s dziś młody mnie tak skopał, że boli mnie cały brzuch.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny te blisko terminu, czy tez odczuwacie ból w pośladkach promieniujący np do biodra?
Od wczoraj ledwo chodzę i nie mogę wejść normalnie po schodach :((
 
reklama
Do góry