reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Dzięki :) szczerze to nawet nie wiem o co pytać bo mało wiem 😅ale zapytam czy położna wybiera się wcześniej samemu czy lekarz proponuje jakąś ? W jakim tc można już mieć kontakt z położna ?
U nas w szpitalu była szkoła rodzenia i gabinet położnych. Ginekolog mi się zapytał (to było jakoś po badaniu gdzie się piło glukozę) czy już mam bo jak nie to tam jest gabinet i mogę podejście. Podeszłam na rozmowę a potem było już z górki. Przed porodem byłam na kilku spotkaniach z położną, później po porodzie ona była u mnie trzy razy. Sprawdzić mój stan, stan dziecka, zobaczyć jak karmię piersią jak wygląda opieka. Doradzała przy pępowinie. karmieniu, a nawet poluzowała szwy bo niestety moja druga córka była duża i musieli mnie naciąć. Podobno jest jeszcze opcja pielęgniarki która przychodzi tylko do dziecka ale ja z tego nie korzystałam.
Położna wybiera się między 21 a 26 TC. Więc jak po 21 tc ginekolog cię sam nie skieruje zapytaj go.
 
Ostatnia edycja:
Nie zazdroszcze… ja to sie nie moge doczekac na wizyte, zeby zobaczyc jak mała skacze i szaleje 🙊🙊🙈 i w ogole dopoki nie czuje ruchów, to dopiero jak widze ją na monitorze, to jestem spokojna, bo widze ze wszystko jest ok :)

Mam tak samo, czekam na USG. Póki nie czuję ruchów każdą zmianę analizuję. A po USG jestem spokojna. Płacę i latam co dwa tygodnie, może gdy będę czuć ruchy, to uda mi się wytrzymać 4 tygodnie.
 
reklama
Jak się czujecie? Ja ogólnie dobrze, chociaż jakieś przeziębienie mi się przyplatalo i mam trochę kataru i głowa mnie boli.
Kiedy macie USG połówkowe? W którym tyg ciąży?
 
Do góry