reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

A tak z innej beczki całkowicie, do mam które mają karty dużej rodziny. Ja mam ją od 14mscy i nigdy jej nie użyłam bo nie wiedziałam za bardzo gdzie a Ostatnio zupełnie przypadkowo usłyszałam w smyku że karta daje -15% zniżki na każde ubranie. A jak zaczęłam dziś gadać z dentystką na wizycie z córką to mi powiedziała że też ma i korzysta na Orlenie i ma -0,09gr na każdym litrze paliwa. Korzystacie z takich rzeczy? Może coś podpowiecie? Człowiek uczy się całe życie kurza twarz a teraz przy zakupach dla maleństwa może się przydać ta wiedza😉
Chyba w Carrefourze masz tez zniżkę
 
reklama
A tak z innej beczki całkowicie, do mam które mają karty dużej rodziny. Ja mam ją od 14mscy i nigdy jej nie użyłam bo nie wiedziałam za bardzo gdzie a Ostatnio zupełnie przypadkowo usłyszałam w smyku że karta daje -15% zniżki na każde ubranie. A jak zaczęłam dziś gadać z dentystką na wizycie z córką to mi powiedziała że też ma i korzysta na Orlenie i ma -0,09gr na każdym litrze paliwa. Korzystacie z takich rzeczy? Może coś podpowiecie? Człowiek uczy się całe życie kurza twarz a teraz przy zakupach dla maleństwa może się przydać ta wiedza😉
Aaa jeszcze przypomniało mi się, ze jechałam nad morze i miałam zniżkę na pendolino. Cena wyszła bardzo korzystna
 
Zjadłam dopiero co ostatni posiłek a ja dalej głodna, ja prdl co robicie? Kuźwa mi doszły już 3 kg choć nie jadam dużo więcej tylko co 2 godziny i naprawdę niewielkie posiłki, ale teraz to coraz częściej mnie skręca z głodu i w końcu nie wytrzymam i zacznę żreć. Nie mogę za dużo przytyć bo mam już nadwagę i to nie moje widzimisię tylko lekarza ale też wiem że będzie mi ciężko jak dowale sobie może 20 kg

Mój dietetyk każe jeść 3 główne posiłki dziennie. Na początku jadłam co 3 godziny (bo właśnie tak wyczytałam w internecie i wszyscy tak mówią) i cukier był za wysoki, zwłaszcza rano. Do tego krzywa nie była krzywa tylko prosta, a to też nie jest dobrze.
Teraz jem 3-4 zbilansowane posiłki (czasem 4 bo bardzo wcześnie wstaje do pracy) i cukier mam super.
Muszą w każdym posiłku być dobre węglowodany, białko i tłuszcze. Do tego kolacja późno. Ja jem teraz około 20. Ale mówiła mi dietetyk, że jak rano cukier będzie za wysoki to powinnam nawet o 22 dodatkową kolację jeść.
U mnie się sprawdza. Ja mierze cukier rano, przed każdym posiłkiem, godzinę po i 2 godziny po.
Cukier odstawiłam całkowicie, ale na Boże Narodzenie zjadłam ciasto i cukier też mi nie skoczył.
Ja nie mam apetytu, bo mam mdłości i raczej zmuszam się do jedzenia, ale pewnie w dalszych tygodniach ciąży się to zmieni [emoji3526]
Na wadze chyba troszkę mniej niż przed ciąża, ale nie powiem ci dokładnie, bo tylko u lekarza mnie ważyli.
Może spróbuj pokombinować z dietą? Może to pomoże [emoji3526]
 
Ja właśnie tak podchodzę mam zapas 😁 i mogę sobie pozwolić na to nawet bez zgody lekarza.
Do tego wyszło mi że mam nisko ferrytyna i od 15tc mam zacząć sobie suplementowac żelazo
Ja zrobiłam ferrytyne już w 5 tygodniu ciąży i lekarz mi odrazu przepisał żelazo. i szczerze mówiąć już po dwóch tygodniach miałam lepsze samopoczucie.... Aktualnie mam już w normie i już odstawiłam do kolejnej kontroli..
 
Dziś mam okropny dzień. Tęsknię za praca, martwię się czy zarodek w ogóle żyje. Bo jak patrzę na siebie to mało co się zmienilam. To jest po prostu straszne 😥😥😥 żyć w takim zawieszeniu.
Nie martw się...

Moj syn tez mi ostatnio powiedzial,ze od 5 lat sie wogole nie zmieniam.. Moje dzieci czekaja z niecierpliwoscia na brzuch,a ja sie cieszę,ze jeszcze nic nie widac :)
 
reklama
Orientujecie się co się bardziej opłaca jeśli jest się klasa średnia w związku z nowym ładem jeśli czeka nas zwolnienie/macierzyński? Można złożyć pit2 lub rezygnacje z pomniejszenia składki. Zastanawiam się czy nie złożyć rezygnacji bo kwota ze zwolnień i macierzyńskiego się nie liczy.
 
Do góry