reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Tylko kwota ze zwolnienia i macierzyńskiego się nie liczy, wiec wtedy kwota zarobków jest ważna tylko wtedy jeśli chodzimy do pracy.
Myśle, ze PIT 2 opłaca się tylko w sytuacji jeśli nie planujemy zwolnień lub macierzyńskiego bo inaczej przy rozliczeniu rocznym trzeba będzie zwrócić te ulgę :/
Nie ulga z tytułu pit-2 to ta sma ulga co stara w kwocie 560 w skali roku, teraz 5100,- z uwagi na podniesioną kwotę wolną od przychodów do 30 000,-(niezależnie od źródła dochodu) a ona się należy każdemu. Ulga dla klasy średniej to już inna bajka
 
reklama
Ja kompletnie się na tym nie znam, ale złożyłam PIT 2 i wniosek o nienaliczanie ulgi. Dostaję kilkaset zł więcej na rodzicielskim.
I dobrze, z ulgą z Pit2 nie trzeba się martwić, najwyżej nie dostaniesz zwrotu, ale to żadna różnica bo dostajesz je teraz. A z tą ulgą dla klasy średniej to będzie jazda za rok kolejna. I koleja afera, że księgowe źle naliczyły podatki
 
Ja mam dobre samopoczucie, ale żelazo w I tr nie powinno się podawać, bo jest teratogenne i o tym mówili mi wszyscy ginekolodzy. W poprzedniej ferrytyny nie badałam, ale miałam żelazo lekko poniżej normy, i wtedy lekarka od razu mówiła, żebym tylko nie brała żadnych suplementów, Teraz mam żelazo w normie, tylko ta ferrytyna. I moja obecna też absolutnie zakazała brać i czytać w necie :), i zacząć dopiero od 15tc
Ja miałam bardzo niską ( 7 a minmum było 12!!) więc raczej nie miałam innej opcji, na szczęście z dzidziusiem na razie wszystko gra.

"Co istotne, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby przyjmowanie preparatów żelaza rozpoczynać dopiero po 8 tygodnu ciąży, jest to podyktowane możliwym niekorzystnym działaniem nadmiernej ilości tego pierwiastka3. Wskazują na to doniesienia o teratogennym działaniu żelaza na etapie embrionalnym ciąży tj. 3-8 tydzień ciąży4. W tym okresie płód jest najbardziej podatny na działanie czynników zaburzających prawidłowe procesy podziałów komórkowych4."

Na szczęście wszystko jest pod kontrolą lekarza :)
 
Dziewczyny, czy na sor położniczym mnie przyjmą w dzień? Nie mogę się dodzwonić do swojego lekarza, a bardzo boli mnie brzuch, doszły jakieś skurcze i kłucie w pochwie

IP jest czynne całą dobę, ogólnie muszą Cię przyjąć natomiast nie wiesz co Ci zalecą i co zrobią bo to zależy od lekarza na izbie. Musi pamiętać też, że stopień pierwszeństwa zależy od tego co komu jest. Ja teraz jestem stałą bywalczynią IP i jestem tam zawsze koło 7 i wychodzę około 13.

PS. Tak nadal jestem w "sierpniowej" ciąży 🤡
 
IP jest czynne całą dobę, ogólnie muszą Cię przyjąć natomiast nie wiesz co Ci zalecą i co zrobią bo to zależy od lekarza na izbie. Musi pamiętać też, że stopień pierwszeństwa zależy od tego co komu jest. Ja teraz jestem stałą bywalczynią IP i jestem tam zawsze koło 7 i wychodzę około 13.

PS. Tak nadal jestem w "sierpniowej" ciąży 🤡
Jak wyglada aktualnie sytuacja u Ciebie?
 
IP jest czynne całą dobę, ogólnie muszą Cię przyjąć natomiast nie wiesz co Ci zalecą i co zrobią bo to zależy od lekarza na izbie. Musi pamiętać też, że stopień pierwszeństwa zależy od tego co komu jest. Ja teraz jestem stałą bywalczynią IP i jestem tam zawsze koło 7 i wychodzę około 13.

PS. Tak nadal jestem w "sierpniowej" ciąży [emoji1782]
Myslalam wczoraj o Tobie.. co z Twoja beta? Co mówią lekarze?
 
reklama
IP jest czynne całą dobę, ogólnie muszą Cię przyjąć natomiast nie wiesz co Ci zalecą i co zrobią bo to zależy od lekarza na izbie. Musi pamiętać też, że stopień pierwszeństwa zależy od tego co komu jest. Ja teraz jestem stałą bywalczynią IP i jestem tam zawsze koło 7 i wychodzę około 13.

PS. Tak nadal jestem w "sierpniowej" ciąży 🤡
No właśnie Ola co tam u Ciebie jak beta spadła już?
 
Do góry