reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Też tylam w obu ciążach 25 plus mimo że nie objadalam się a przez pierwsze miesiące mdłości i wymioty( z tym że wtedy na duphastonie i nam wrażenie że bardziej zbierałam wodę). Po porodzie 10 kilo w dół ale reszta jakoś nie chciała spaść mimo że długo karmię piersią. Ciekawa jestem jak będzie teraz
W razie czego możemy założyć klub zrzucających wagę po porodzie 😉👌 ja napewno będę musiała, mimo że pilnuje się i dużo sobie odmawiam... Żeby wrócić do swojej względnej wagi 72kg to muszę pół roku ciężko się pocić i trenować codziennie a i tak nie uda mi się już nigdy osiągnąć wagi sprzed pierwszej ciąży 67
 
reklama
@monika1998 ja właśnie z powodu dyskopatii miałam CC planowane. Dwóch ortopedów nie wiedząc że byłam u innego, od razu wystawiło mi skierowanie na CC i powiedziało zgodnie że albo CC albo po sn wózek inwalidzki. Mam pięć kręgów na odcinku lędźwiowym. Tejpy w ciąży to mój chleb powszedni
 
@monika1998 ja właśnie z powodu dyskopatii miałam CC planowane. Dwóch ortopedów nie wiedząc że byłam u innego, od razu wystawiło mi skierowanie na CC i powiedziało zgodnie że albo CC albo po sn wózek inwalidzki. Mam pięć kręgów na odcinku lędźwiowym. Tejpy w ciąży to mój chleb powszedni
Muszę w takim razie wyszukać te moje papiery co mi tak się dzieje dokładnie bo wiem że 2 kręgi ale nie pamiętam właśnie dokładnie.
 
Mi tez wyszedł ale poczytałam trochę i ponoć w cytologii to praktycznie każdej kobiecie aktywnej seksualnie wychodzi stan zapalny. Mam wizytę w piątek wiec jeśli lekarz zajmie się tym na poważne to mogę Ci napisać i może uda Ci się przyspieszyć wizytę.
No właśnie tak myślę, że poczekam do wizyty. Raczej nie uda mi się, moja pani ginekolog i tak mnie wcisnęła między pacjentkami. Na same wyniki czekałam 4 tygodnie, bo mój były ginekolog ma odchyły teraz. Ale jak będziesz po wizycie to daj znać ☺️
 
Ja już poinformowałam (8 tc). Trochę mi głupio, że wcześniej w sumie niż rodzinę i przyjaciół (chcę poczekać jeszcze, jak będę pewna na 100%, że jest okej), ale moją firmę wykupił jakiś inwestor i od października tamtego roku mamy info, że możemy przechodzić powoli na umowę o pracę (bo ta spółka ma taką możliwość). Zdecydowałam się w połowie października na to, bo byłam na działalności. Wiadomo jednak jak to w sporych firmach - trochę to trwa, w grudniu dowiedziałam się o ciąży i chcę jak najszybciej to załatwić, aby potem nie mieć problemów z ZUS. A pracować chcę tak długo jak mi się uda bo mnie to nawet obecnie odstresowuje. :)
Apropo...
wczoraj na wizycie lekarka powiedziala,ze kategorycznie nie powinnam pracowac w klinice.Ale nie dala mi jednak zwolnienia lekarskiego ,tylko zaświadczenie , ze jestem w ciąży.
Dostalam to w rejestracji i spytalam jak to bedzie teraz wyglądało,to babka oświadczyła.ze to praca zdecyduje o tym,czy bede pracować (tak jak myślałam).

Powiedzialam dzis w pracy ,poniewaz od poniedzialku mialabym nocki,a to jest wykluczine w ciąży.
Ja mam 5 szefów ,ale niestety glownej szefowej nie było.
Zareagowali naprawdę super.Pogratulowali,wezwali spotkanie,na ktorym oswiadczyli nowinę 🙆‍♀️
Odsuneli mnie od wszystkich niebezpiecznych czynności i zmienili godziny pracy.Nie mam juz nocek,a popoludniowki mam tylko do 20.00.
I to jest super,poniewaz chcialam pracować,ale nie bylam pewna czy da sie to zrobic tak,abym nie miala kontaktu z niebezpieczeństwami.Jednak można..:)

W poniedzialek czeka mnie jeszcze rozmowa z szefowa na temat mojej umowy...💆‍♀️
 
Mam jeszcze do was inne pytanie. Może kontrowersyjne. Prowadzi któraś z was ciążę na NFZ? Jak to jest z tym rejestrem ciąż?

Nie wiem jak z samą rejestracją ciąż. Ja w sumie nie mam ciąży tzn. nie byłam u lekarza na NFZ, prywatnie tylko beta i USG. Nie mam karty ciąży. No ale za mną dwa pobyty na IP, w których jednak o ciąży jest już wspomniane. Co prawda z PISu jeszcze nikt nie dzwonił ... ale dziś moja beta znowu urosła i wynosi 405,4. Problem polega na tym, że po USG na którym lekarz wręcz włożył mi tę głowicę tak, że wyszła mi gardłem - nie ma nic, endo spadło, macica pusta i czysta, jajniki, jajowody też. Ba w jajnikach nowe, świeżutkie pęcherzyki. Brzuch pusty, blizna po cc idealna. 4 lekarzy dzisiaj zastanawiało się co ze mną zrobić ... No bo co otworzyć i szukać nie wiadomo czego nie widomo gdzie? Bez sensu. Zostaje lek o wdzięcznej nazwie metotreksat problem w tym, że średnio chcą mi go podać nie wiedząc czy nie ma gdzieś teoretycznie żywej ciąży. Nie wiem czy to jest wina zmiany prawa bo nie byłam w takiej sytuacji kilka lat temu, no ale widać, że strasznie się wzbraniają przed przyjęciem i podaniem mi tego leku. Nie chce mi się do końca wierzyć, że chodzi tu tylko o moje zdrowie (bo to silny lek) i bardzo długą przerwę w staraniach (po tym leku nie można zajść w ciąże przez min. 6 miesięcy, a najlepiej to 12)

Wiesz, że jeśli organizm dokładnie się nie oczyści to beta będzie rosła?

To był taki śmiech przez łzy, oczywiście że wiem. Byłam w szpitalu - w macicy i wszędzie "na dole" mam idealnie czysto
 
Ja w grudniu miałam 4. 2 w szpitalu i 2 prywatnie. W obecnych czasach usg nie jest w żaden sposób szkodliwe.
Ja to nawet robiłam swego czasu mammografię piersi zrobiłam rano test dla pewności bo byliśmy w trakcie starań. Oczywiście wyników nie miałam i było zapytanie czy jestem w ciąży to powiedziałam że nie wiem i kobieta powiedziała że żebym miała świadomość że mimo że jest bardzo mała dawka promieniowania no to zawsze jakieś ryzyko jest ale że ja wtedy miałam bardzo wysokie podejrzenie guza piersi to stwierdziłam że robię na szczęście potem przyszła Beata i była wynik 0. Tak bym sobie w brodę plułaA czy aby ta mammografia nie wpłynęła na zdrowie malucha
 
reklama
W razie czego możemy założyć klub zrzucających wagę po porodzie 😉👌 ja napewno będę musiała, mimo że pilnuje się i dużo sobie odmawiam... Żeby wrócić do swojej względnej wagi 72kg to muszę pół roku ciężko się pocić i trenować codziennie a i tak nie uda mi się już nigdy osiągnąć wagi sprzed pierwszej ciąży 67
Ja najmniej przed ciążami ważyłam 56, ale moja normalna waga to byli takie 62/66. Teraz niestety 80 plus🙂. Też będę chciała wrócić do 70/75 chociaż. Za bardzo odchudzić się też nie chce bo dobrze mi z krągłościami, ale ze względu na kręgosłup lepiej zrzucić
 
Do góry