reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Mnie sie po pierwszej tak rozeszły, ze caly czas wygladam jakbym byla w ciąży, chodzilam do fizjo uroginekologicznego, ale mialam male zaparcie w tych ćwiczeniach [emoji15] teraz chyba sie wybiore jakos niedlugo, moze uda sie, zeby nie doprowadzic do wiekszego rozejscia..

Dziewczyny, a ma ktoras termin na koniec sierpnia? Bo u mnie pokazuje 26.08 to wszystkie beda rozpakowane juz [emoji23]
Nie wszystkie bo mi termin z om pokazuje na 31.08, także ja będę pewnie jedną z ostatnich
Mnie właściwie od samego początku bolą piersi. Bes stanika ani rusz. Ale muszę sobie kupić jakiś miękki, bo ten z fiszbinami już mnie uwiera. Tylko ja mam duży problem - duży biust. Może są tu posiadaczki dużych biustów przed ciążą i jakie kupowałyście staniki (firmy itp.)?
Ja też mam duży biust 85 I kupuję staniki firm Gorsenia, KrisLine,Ava... ale wiesz co ja w pierwszej ciąży też myślałam że będę miała ogromny biust a tymczasem on zrobił się tylko pełniejszy 😉
Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca totalnie.
U mnie w trakcie sn po cc, lekarz przychodził co chwilę i mówił, że w każdym momencie mogę się wycofać i będzie cc, sala na mnie czeka i on jest w razie czego gotowy do operacji. Cały poród miałam znieczulenie - również na partych, nie czułam żadnego bólu. Cały czas żartowałam z mężem i personelem. Każdy poród powinien być dla kobiety pięknym i bezbolesnym przeżyciem
Jak byłam w pierwszej ciąży i zapytałam gina o znieczulenie przy porodzie to się tylko zaśmiał...niby jest taka możliwość tylko nie można skorzystać. Smutne to jest że w tym wieku kobiety się tak traktuje
 
reklama
Jest w internecie artykuł PTD (na które się powołuje ta grupa z FB) ale tam też w jednym miejscu piszą o 90 a w drugim 92. :D

Cukrzyca ciążowa bez strachu. Ale zeby sie zapisac wypełnia się formularz. Ja sie do niej dodałam juz przed ciążą, wiec trochę nasciemnialam w formularzu, zeby mnie przyjęli 😛
Trzeba wpisać "PTD cukrzyca 2021" i będzie pdf do ściągnięcia. Można poczytać.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220101_202416.jpg
    Screenshot_20220101_202416.jpg
    88,7 KB · Wyświetleń: 32
Ja z cukrem mam z kolei inny problem, bo szybko mi spada i trzeci pomiar zawsze był niższy niż pierwszy. Idealna dieta dla mnie to ta o niskim IG (faktycznie czuję się wtedy lepiej), więc mam nadzieję, że uda mi zmienić nawyki żywieniowe.
 
Przybijam 👋 to też moja pierwsza ciąża.
Myślę, że jak masz się denerwować to warto pójść do ginekologa. Ja też się zastanawiam, jak ja przetrwam 4 tygodnie następne. XD
A co do objawów to też mam różnie. Tzn. ja i tak dość łagodnie przechodzę, teraz ostatnie 3 dni trochę gorzej jem przez lekkie mdłości (ale bez wymiotów), ale piersi bolały tylko lekko, a teraz w ogóle. U mnie bardziej zaparcia są problemem i muszę jeść błonnik/owoce, bo inaczej ciężko.
Będzie dobrze, wierzę w to!
Ojej, łączę się w bólu i doskonale rozumiem bo moja ciąża zaczęła się zaparciami. To było straszne - ból jelit no i sam fakt zaparć i niemożność zażycia żadnego leku - totalna bezsilność i złe samopoczucie doprowadzało mnie do szału. I sobie tłumaczyłam: ze wszystkich dolegliwości ciążowych akurat TA :p Ale gdy pojawił się wstręt na zapachy (od trzech tygodni nie wchodzę do kuchni bo nie jestem w stanie znieść żadnego zapachu - nawet ekologicznego płynu do sprzątania o zapachu lawendy 🙈🙈🙈🙈) oraz ciągle mdłości i problemy z jedzeniem stwierdzam, że na początku nie było aż tak źle 😂
A jeżeli chodzi o błonnik polecam poranne owsianki :) Dobrze wchodzą jako śniadanie i można sobie zrobić taki smak jaki się lubi.
A 4 następne tygodnie szybko zlecą - zobaczysz 💐💐
 
No ogółem muszę się wziąć za lepszy jadłospis... bo na razie to wzorem do naśladowania to nie jestem...
A lubię kaszę i zupy i chyba na razie od tego zacznę... Owsianka to też dobry pomysł! Któraś z Was ma jakąś stronę z dobrymi przepisami typowo dla nas?
 
Ostatnio pisałam że przeszedł mi ból piersi okazało się że tylko na jeden dzień, bo teraz ból duży i " spuchłam" z rozmiaru B na D😳
 
Ostatnio pisałam że przeszedł mi ból piersi okazało się że tylko na jeden dzień, bo teraz ból duży i " spuchłam" z rozmiaru B na D😳
Jeju, straszny przeskok 😳 a który to tydzień?
Ja w ogóle mam rozmiar A... I jestem ciekawa na ile urosną w ogóle... I czy tak zostanie na dłuższą metę. ;)
 
reklama
Do góry