reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć dziewczyny :)

Będę Was nadrabiać zaraz. Od wczoraj czuję się trochę lepiej, a to za sprawą niepozornych tabletek prevomit :eek: niby nie są rewelacyjne, ale jest całkiem duża poprawa - dalej mam mega mdłości, ale nie takie jak wcześniej. Mogłam nawet iść do pracy. Przegryzam jabłko, cytrynowe landrynki i staram się to jakoś przetrwać. Nie napalam się jednak na cudowny efekt tych tabletek, czytałam dziś, że apogeum rzygaczkowe jest ok 10 tygodnia ciąży - nie wiem jak to wytrzymam.


Tez planuje, ale nie wiem w ktorym momencie? Czekac do konca pierwszego trymestru czy to nie ma znaczenia?

Ja miałam rozejście kresy w każdej ciąży, w ostatniej ciąży już takie mega - mogę włożyć dwa palce między mięśnie brzucha. Są na to ćwiczenia w ciaży, dodatkowo miałam taśmy od ok 20 tygodnia. Nie wiem jak teraz, ale nie zainteresowałam się tym po porodzie i widzę, że jest bez zmian :cool2: więc też wybieram się na wizytę do fizjo - wtedy, kiedy będę miała pewność, że nie zwymiotuję w gabinecie.
 
reklama
Nie mam konkretnej choroby na myśli 🤔 po prostu się zastanawiałam czy te badania wykrywają jakieś choroby przy których nie ma się z dzieckiem kontaktu. Hmm.. chyba nie umiem wyjasnić o co mi chodzi🙄
Po prostu zastanawiam się czy robic te badania, czy jest sens, moje obecne dzieci nie mają wad genetycznych. Niczego się tak nie boje jak tego, że dziecko byloby tak chore, że mialoby "swój swiat" i zero kontaktu z otoczeniem, a na badaniu usg taki problem nie wyjdzie.. ale w sumie teraz tak myślę, że chyba nie potrzebnie zapytałam, dziwnie to zabrzmiało 🙄
Coś takiego często się zdarza na skutek komplikacji okołoporodowych i niedotlenienia. Sama w dosyć bliskiej rodzinie mam taki przypadek, gdzie chłopiec stał się przysłowiową „roślinką”. Jeśli mówisz natomiast o autyzmie to nie jest to choroba a zaburzenie rozwojowe
 
Aaa, myślałam że bierzesz cos i Ci tak ladnie spadło. ft3 i ft4 mam w normie
Właśnie nie, jestem sama w szoku ze tak spadło w ciągu praktycznie dwóch tygodni. Moje ft3-3.03 a tf4-1.51. Juz zaczęłam się martwić tym tsh ze coś złego się zadziało, ale czytałam ze tsh lubi skakać w 1 trymestrze
 
Po cc chodzilam, zeby mobilizować blizne, później pokazywała mi cwiczenia, które mogę wykonywać przed rozpoczęciem mocniejszych treningów i co najważniejsze pomogla mi z meeeega dużym nietrzymaniem moczu po porodzie - zawsze mi sie wydawalo, ze dotyczy to tylko kobiet, które urodziły sn, jak bardzo się myliłam [emoji87]
Teraz chce iść juz w ciazy, zeby wlasnie zapobiec m.in późniejszemu nietrzymaniu moczu i przygotować ciało do porodu
Hm nawet nie wiedziałam, ze fizjoterapeuta pomaga na takie problemy; dobrze wiedzieć w razie czego 🙂
 
Dziewczyny potrzebne dobre słowo... Byłam dziś na wizycie. Pierwszej. Niby 6+1. Gin mówi że widać pęcherzyk 8mm ale puki co nic w nim nie ma i kazał przyjść 5stycznia... Kazał mi nadal brać luteinę 2x dziennie i czekać. Jak zapytałam wprost czy wygląda to na puste jajo to powiedział że trochę tak, ale na tym etapie trzeba jeszcze czekać... Miałam już prawie identyczna sytuacje i nie skończyła się szczęśliwie 😭
Czy jest tu ktoś kto w tak "późnej" ciąży nie miał serduszka a potem się pojawiło? Serio jest szansa?
 

Załączniki

  • IMG_20211230_100330~2.jpg
    IMG_20211230_100330~2.jpg
    506,8 KB · Wyświetleń: 56
Probuje przeczytac caly watek od poczatku zeby tematow nie powielac ale poki co nie dotarlam nawet do strony 100:o.
Czy ktoras z was planuje lub moze juz korzysta z porad fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Jeszcze nie korzystam ale czytałam uz na ten temat i chyba skorzystam, na pewno też będę chciała korzystać jak najwcześniej ze szkoły rodzenia i tam mają też właśnie spotkanie z fizjoterapeutą uroginekologicznym, pewnie jako dodatek do całości. Pisali że wskazane wizyty ok 20 tc dalej się nie zagłębiałam
 
reklama
Do góry