reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Właśnie przeczytałam sobie o tym badaniu. Mój robił tylko ogólne badanie nasienia.
W tych ogólnych morfologia wyszła 1%:/ Kazali nam jeszcze zrobić fragmentację, i tam wyszło 50% ok, 50% o nieprawidłowej budowie - przy czym wg tabelek ponad 30% o nieprawidłowej budowie to wysokie ryzyko niepłodności. Plus był taki, że plemników było bardzo dużo więc też większa szansa na trafienie tego udanego, czym się pocieszam:)
 
Zrobiłam dziś tsh, bo mam wizytę u endokrynologa w poniedziałek spadło mi z 4.080 do 1.02. Bez brania zadnych leków
 
Ostatnia edycja:
Zrobiłam dziś tsh, bo mam wizytę u endokrynologa w poniedziałek spadło mi z 4.080 do 1.02
A na jakiej dawce jestes? Ja zaraz po pozytywnym tescie zrobilam badanie TSH i mialam 5,0. Zalecil zwiększenie dawki z 25 na 50... A po 2 tyg znow zbadałam i wynik 5,1🤦 Teraz mi zwiększył do 75 pon-sob. A w niedziele mam brać setkę. Eutyrox
 
Nie mam konkretnej choroby na myśli 🤔 po prostu się zastanawiałam czy te badania wykrywają jakieś choroby przy których nie ma się z dzieckiem kontaktu. Hmm.. chyba nie umiem wyjasnić o co mi chodzi🙄
Po prostu zastanawiam się czy robic te badania, czy jest sens, moje obecne dzieci nie mają wad genetycznych. Niczego się tak nie boje jak tego, że dziecko byloby tak chore, że mialoby "swój swiat" i zero kontaktu z otoczeniem, a na badaniu usg taki problem nie wyjdzie.. ale w sumie teraz tak myślę, że chyba nie potrzebnie zapytałam, dziwnie to zabrzmiało 🙄
Wiem o co chodzi, ale to chyba WES ma taką możliwość, ale to koszt6-8 tys , kiedys dawno czytałam, i też nie wiem teraz czy to test który może być robiony jeszcze w ciązy czy dopiero po urodzeniu. No i wiadomo jak to z badaniami też nie daje nic 100% pewności, bo chyba wady de novo powstają tak szybko jak grzyby po deszczu.
 
A na jakiej dawce jestes? Ja zaraz po pozytywnym tescie zrobilam badanie TSH i mialam 5,0. Zalecil zwiększenie dawki z 25 na 50... A po 2 tyg znow zbadałam i wynik 5,1🤦 Teraz mi zwiększył do 75 pon-sob. A w niedziele mam brać setkę. Eutyrox
Na zadnej dawce, czekam na pierwszą wizytę i temu zrobiłam tsh zeby mieć aktualne, do tego zrobiłam ft3 i ft4
 
A w jakim celu? Temat jest mi obcy, dlatego pytam [emoji6]
Po cc chodzilam, zeby mobilizować blizne, później pokazywała mi cwiczenia, które mogę wykonywać przed rozpoczęciem mocniejszych treningów i co najważniejsze pomogla mi z meeeega dużym nietrzymaniem moczu po porodzie - zawsze mi sie wydawalo, ze dotyczy to tylko kobiet, które urodziły sn, jak bardzo się myliłam [emoji87]
Teraz chce iść juz w ciazy, zeby wlasnie zapobiec m.in późniejszemu nietrzymaniu moczu i przygotować ciało do porodu
 
reklama
A na jakiej dawce jestes? Ja zaraz po pozytywnym tescie zrobilam badanie TSH i mialam 5,0. Zalecil zwiększenie dawki z 25 na 50... A po 2 tyg znow zbadałam i wynik 5,1[emoji1751] Teraz mi zwiększył do 75 pon-sob. A w niedziele mam brać setkę. Eutyrox
Ja bralam po ciazy caly czas dawke 50 i tsh utrzymywało się na poziomie poniżej 1. Jak szlam na wizyte do endokrynologa i zrobilam tsh, moim oczom ukazał się wynik prawie 4. Od razu wiedzialam, że coś jest na rzeczy i mogę być w ciazy, bo ostatni raz rak wysoki wynik mialam jak zaszłam w pierwsza ciaze. Lekarka zmienila mi dawke na 88 i ostatnio spadlo juz do 1.5
 
Do góry