reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

O matulu, myślałam, że tylko ja mam przerażenie [emoji85] Totalnie nie mam doświadczenia przy takich maluszkach. Zawsze miałam zasadę, że nie dotykam dzieciątek przed 6 miesiącem życia, bo to przecież strach, żeby krzywdy nie zrobić [emoji86]
Wiem jednak, że jak nasze pociechy przyjdą na świat, to wszystko się zmieni i będziemy takie szczęśliwe, że mamy je tak blisko [emoji16]


Dobrego i spokojnego dnia dla Was Dziewczyny [emoji3526]
Haha też miałam taką zasadę, a jak urodzimy własne to już nie będzie wyjścia 🙈
 
reklama
Dzisiaj zaczęłam 8 tydzien, wiec może jeszcze wszystko przede mną[emoji28]
To idziemy łeb w łeb, ja w niedzielę zaczynam 8 tydzień ☺ ale tak mi wolno czas leci, chyba ze względu na te siedzenie w domu, że jak widzę dziewczyny, które piszą już o prenatalnych i są w 11 czy 12 tygodniu to mam wrażenie, że ja mam jeszcze do tego całą wieczność 😅
 
To idziemy łeb w łeb, ja w niedzielę zaczynam 8 tydzień ☺ ale tak mi wolno czas leci, chyba ze względu na te siedzenie w domu, że jak widzę dziewczyny, które piszą już o prenatalnych i są w 11 czy 12 tygodniu to mam wrażenie, że ja mam jeszcze do tego całą wieczność 😅
Dziewczyny, z ciekawości bo nigdy nie wiem jak to liczycie? - zaczynacie 8 tydzień wówczas gdy jest np 8+1, 8+2 itd. Czy to już jest dla Was 9 tydzień bo on już leci a 8 się w sumie skończył? 🤔
 
Odnośnie ubranek, to mnie cały czas zastanawia aspekt rampersów z krótkimi nogawkami. Może doświadczone mamy się wypowiedzą czy one są praktyczne?

feetje-girls-rampersy-paski-green-a235686.jpg
Wydaje mi się, że rodząc w sierpniu to raczej taki must have 🙂 ja raczej kupię ogólnie to przeraża mnie tzw zagotowywanie dzieciaczków, ja to tak nazywam. My z mężem jesteśmy zimno lubni często nawet o tej porze śpimy przy rozszczelnionym oknie i dużo wietrzymy. Wiem, że takie maleństwo nie ma swojej własnej termoregulacji jednak wydaje mi się, że tak jak kiedyś w domu robiło się ukrop dla maleństwa to minęły. Czy się mylę i mnie sprostujecie, że źle myślę?
 
Dziewczyny, z ciekawości bo nigdy nie wiem jak to liczycie? - zaczynacie 8 tydzień wówczas gdy jest np 8+1, 8+2 itd. Czy to już jest dla Was 9 tydzień bo on już leci a 8 się w sumie skończył? 🤔
Ja się sugeruję aplikacją i jak mi wybije jutro 8 tydzień to jest po prostu 8, w poniedziałek będzie 8+1 i tak aż do 8+6 i wtedy kolejny tydzień, 9. Ja mam dwie aplikacje i jedna podaje właśnie, że jestem 7+6 a druga już pokazuje że to jest 8 tydzień. Ja liczę skończone tygodnie i moja ginekolog tak samo czyli jak 7+6 to 7, a nie 8.
 
Dziewczyny, z ciekawości bo nigdy nie wiem jak to liczycie? - zaczynacie 8 tydzień wówczas gdy jest np 8+1, 8+2 itd. Czy to już jest dla Was 9 tydzień bo on już leci a 8 się w sumie skończył? 🤔
Ja mówię, że to 8 tydz od 8t0d do 8t6d, takimi terminami operuje ginekolog i tego sie trzymam, chociaż dla mnie to 9 tydz 😂 bo to trochę chore teraz zobaczyłam jak to liczyła aplikacja i pierwszy dzień ciąży to był 0t1d to jak wtedy byłam w zerowym tygodniu? Bo bez sensu dla mnie tydzień trwa tak jak pisałam wcześniej. Sama nie do końca to ogarniam szczególnie, że położna i lekarz operowali innymi tygodniami więc to już w ogóle 😂😂😂
 
Ja się sugeruję aplikacją i jak mi wybije jutro 8 tydzień to jest po prostu 8, w poniedziałek będzie 8+1 i tak aż do 8+6 i wtedy kolejny tydzień, 9. Ja mam dwie aplikacje i jedna podaje właśnie, że jestem 7+6 a druga już pokazuje że to jest 8 tydzień. Ja liczę skończone tygodnie i moja ginekolog tak samo czyli jak 7+6 to 7, a nie 8.
Tak, te aplikacje właśnie różnie mówią, a lekarz tak jak piszesz że jak jest 8+3 to nadal jest to 8. Ale ja lubię patrzeć na aplikację, która mówi mi że wtedy już trwa 9 tydzień, zawsze to trochę do przodu 😁
 
Dziewczyny z TP na początku sierpnia powoli będziemy kończyć pierwszy trymestr! Jak u was samopoczucie? Minęły nudności? Ja odpukać jestem tą przyszłą mamą, która nie poznała co to wymioty i mdłości w pierwszym trymestrze :) czytałam, ze w I trymestrze przyszła mama może przybrać na wadze ok 1-5kg. Jak jest u was? U mnie waga minimalnie niższa niż przed zajściem w ciąże. Cały pierwszy trymestr byłam aktywna fizycznie- jeżdżę głównie rowerem stacjonarnym. :) wieczorami jednak brzuszek już troszkę widać :) pozdrawiam!
 
Muszę powiedzieć, że mnie te wszystkie ubranka przerażają, tzn przeraża mnie wizja ubierania w nie noworodka. To moja pierwsza ciążą i ciągle się zastanawiam, jak to się robi, żeby nie uszkodzić dziecka. Oglądałam nawet jakieś filmy instruktażowe, ale średnio do mnie przemawiają 😄 starsze niemowlę to już inaczej, ale noworodek... BTW, pozdrawiam o 4 w nocy z kolejnej już pobudki w tę cudowną, prawie bezsenną noc 🙄
Jak już się dzidziuś urodzi to tak często będziesz przebierala bo np uleje że raz dwa dojdziesz do wprawy :) dziecko ubiera się łatwiej niż lalkę, bo lalka ma sztywne ręce i nogi :)
 
reklama
Do góry