reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na bóle głowy? Trzeci dzień mnie już męczy, a dziś ledwo wytrzymuję. Jak wzięłam apap, to po długim czasie przeszło, ale tylko na chwilę. Mam ochotę zapaść się pod ziemię [emoji17]
spróbuj amolem posmarować czoło/skronie i spacer . też miewam bole głowy :( doskonale CIę rozumiem

za prenatalne z papa 3 lata temu coś ok 350 zł. teraz jestem 35 + więc mam bezpłatne :)
 
reklama
Tylko to badanie określa czy infekcja była w ciągu ostatnich 20 tygodni czy wcześniej.
Ja w czerwcu robiłam toxoplazmozę IgG i IgM i już wtedy były duże przeciwciała, więc podejrzewam, że najprawdopodobniej przeszłam to w dzieciństwie, tymbardziej, że "chowałam się" u dziadków z mnóstwem zwierząt gospodarskich i jedząc warzywa i owoce prosto "z krzaka" nie zawsze super umyte ;)
A to nie jest powiedziane. Ja całe życie do teraz na wsi. I toxo nie przechodziłam. A tego wyniku byłam pewna , że będę miała przeciwciała.
 
Tylko to badanie określa czy infekcja była w ciągu ostatnich 20 tygodni czy wcześniej.
Ja w czerwcu robiłam toxoplazmozę IgG i IgM i już wtedy były duże przeciwciała, więc podejrzewam, że najprawdopodobniej przeszłam to w dzieciństwie, tymbardziej, że "chowałam się" u dziadków z mnóstwem zwierząt gospodarskich i jedząc warzywa i owoce prosto "z krzaka" nie zawsze super umyte ;)
No tak, to ma chyba pomóc ocenić czy jest potrzeba faszerowania się antybiotykiem.. bardzo bym tego nie chciała.
 
podobno musi się zakończyć miesiąc w którym dostałaś premie, aby się wliczała. U mojego męża tez są takie premie w marcu i jak braliśmy dokumenty do kredytu w tym samym miesiącu to jeszcze ta premia nie była liczona. W księgowości mu powiedzieli, że dopiero w następnym miesiącu mogą naliczyć.

Jeśli chodzi o wyprawkę:

Śpiworek - u mnie się nie spr, nie lubiłam trzymać w tym dziecka, nie czułam się pewnie.

Kokon - zamiast kokonu można tez ponoć użyć poduszki ciążowej. I ja tak np zabezpieczałam brzeg łóżka jak mała leżała na łóżku.

Śpiworek - bardzo dobry zakup. Podobno nie powinno przykrywać się małego dziecka żadnymi luźnymi kocykami/pieluszkami na noc.

Otulacz - miałam jednak córka wolała być spowita pieluszka zwykła.

Laktator - ja uważam, ze dobrze mieć od razu. Już dwie dziewczyny ratowałam swoim laktatorem zaraz po porodzie, zeby rozkręciły swoją laktację. Zawsze jest ryzyko, ze przy stresie z brakiem laktacji będzie trzeba jeszcze na szybko szukać czegoś.. ewentualnie słyszałam o takim rozwiązaniu, zeby sobie jakis upatrzeć przed razem z miejscem, gdzie można kupić i ewentualnie na szybko wysłać męża. Uważam jednak, ze nie ma potrzeby od razu inwestować w cos drogiego.. taki przydaje się przy kpi. Mi przy normalnym zostawieniu dziecka z tata wystarczył taki za 200zl i teraz tez zamierzam go kupić ;)

Co do wyprawki letniej - ja rodziłam pierwsza córkę w czerwcu. Czapeczki w ogóle nie były potrzebne. W szpitalu kaftanik na długi rękaw + polspiochy lub sam pajacyk. W domu na dwór zakładałam już tylko Body na krótki rękaw, ale wtedy było ponad 30st.. cos co bardzo polecam w okresie letnim to pieluchy bambusowe - chłodzą dziecko w taki upał :)

Dzisiaj jedna z nas (niestety nie pamietam) nicku miała mieć decydująca wizytę o 11.. jak poszła? Daj znać, od południa czekam na wieści od Ciebie.
 
Jakoś miałabym opór żeby ubrać dziecko w szpitalne ubranka, szczególnie teraz w pandemii, ale ja mam lekkiego bzika na punkcie ubrań i materiałów. Musiałam się niezle naszukać żeby znaleźć ubranka naprawdę dobre jakościowo i miłe dla skory dziecka.

dziewczyny, ile płaciliście za pierwszy komplet badań? Rok temu tez wyszło sporo, ale wydaje mi się, ze nie aż tyle. Dzisiaj zapłaciłam 580 za krew i mocz.
Co robiłaś za badania ?
 
Pieniądze za L4, zwłaszcza gdy ktoś ma niestałe dochody i jest liczona średnia liczy się od miesiąca poprzedzającego pójście na zwolnienie. Pytałam o to samo cioci która w zusie pracuje ale nie ma związku z takimi sprawami i powiedziała mi się że jej tak samo się wydaje, bo miałam identyczną sytuację, więc jeśli zdrowie pozwala ja na twoim miejscu bym poczekała 🙂 Ale chyba też trochę zależy jak kadry to przedstawią i do którego mca podciągną rozliczenie(kompletnie się nie znam na takich rzeczach) Ja nie miałam wyjścia i lekarz odrazu mnie wysłał na L4 bez dyskusji, a zabrakło mi dosłownie paru dni do premii. ALE tak naprawdę przekonam się jak dostanę pierwszy przelew za pełny miesiąc zwolnienia.
A czy pieniądze z nadgodzin jakie się dostawało za ostatnie 12 miesięcy też będą się wliczać do kwoty zasiłku?
 
reklama
Do góry