reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Można szczotkować ciało na sucho w ciąży? Bo czytałam gdzieś, że nie. Właśnie też zaczęłam parę miesięcy temu się szczotkować i nawilżać i przeczytałam, że nie wolno i przestałam 😂
Ja czytalam, ze moze nie powinno sie zaczynac w ciazy, ale jesli sie to wczesniej regularnie robilo to mozna :D Zdecydowanie robie to na brzuchu delikatniej niz do tej pory. Na razie bedę kontynuować :)
 
reklama
Można szczotkować ciało na sucho w ciąży? Bo czytałam gdzieś, że nie. Właśnie też zaczęłam parę miesięcy temu się szczotkować i nawilżać i przeczytałam, że nie wolno i przestałam 😂
Mnie też się właśnie obiło o uszy, że w ciąży lepiej się nie szczotkować 😁 Ale może są jakieś nowsze informacje na ten temat, nie jestem mocno w tym zakorzeniona, więc nie wiem
 
Ja byłam na wizycie prywatnie, kolejna też, a za jakiś czas przejdę do tego samego lekarza ale na NFZ niestety on nie pracuje w żadnym szpitalu ale prowadził dwie poprzednie ciąże i nie miałam zastrzezen
 
Ja to wgl z cukrem miałam taka sytuację, że zrobiłam i wynik wyszedł mi 94, powtórzyłam za równo tydzień jeszcze raz i było 80. Ginekolog zlecił mi jeszcze raz to badanie i dopiero będę je robić po raz 3 razem z resztą badań, ale zastanawiam się skąd taka różnica w przeciągu tygodnia, tutaj ponad normę, a tutaj super w normie
Ja poszłam po imieninach. Miałam 93 i już wpadłam pod opiekę poradni niestety. Potem byłam na diecie ale miałam takie spadki cukrów, że za czelam jesc normalnie ale oczywiście mierzyłam. Miescilam się w normie.
 
Hej, dziewvzyny smarujecie czymś brzuszki i piersi? Jakieś balsamy na rozstępy? pamiętam że w pierwszej ciąży zaczynałam od palmersa ale tak mnie drażni jego zapach że nie zdzierze
Wiele kobitek narzekało na ten zapach masła kakaowego w tym balsamie, ale chyba coś się zmieniło, bo jak ostatnio kupiłam to jest bez zapachu, przynajmniej ja go nie czuję. Możesz podejść do jakiegoś Rossmanna i sprawdzić ten zapach.
 
A tak z innej beczki zapytam, macie jakieś zwierzęta w domu? Ja mam kota i zastanawiam się właśnie jak przyjmie małego Babelka 😁
My mamy pieska , już 4 lata. Lilka wychowywała się z moją siostrzenicą , uwielbia dzieci i chyba problemu nie będzie. Oczywiście wszystko okaże się po narodzinach , czy nie będzie zazdrosna , aczkolwiek wątpię. Natomiast już mówiłam mężowi , że jak już będę w szpitalu i urodzę to ma dać Lili ( pies ) powąchać ubranka dziecka by oswoiła się z nowym zapachem.
 
A tak z innej beczki zapytam, macie jakieś zwierzęta w domu? Ja mam kota i zastanawiam się właśnie jak przyjmie małego Babelka 😁
Też jestem posiadaczka kotki, która wchodzi gdzie chce robi co chce, od jakiegoś czasu zamykamy pokoje, żeby zmniejszyć jej pole manewru i wiem, że jak maleństwo się urodzi to będzie mocno pod kontrolą nie zostawię ich samych. Powiedz mi ją z zabawami i sprzątaniem? Staram się żeby moja mnie nie gryzła i nie drapała a kuwetę przerzuciłam na męża, który robi to pierwszy raz w życiu i jest zabawnie bo brzydzi się bardzo 😁
 
reklama
Mnie też się właśnie obiło o uszy, że w ciąży lepiej się nie szczotkować [emoji16] Ale może są jakieś nowsze informacje na ten temat, nie jestem mocno w tym zakorzeniona, więc nie wiem
Można tylko w III trymestrze powinno się zrezygnować całkowicie ze szczotkowania brzucha.
Pozostałe partie cały czas i jak najbardziej [emoji5]
 
Do góry