reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dziewczyny jak się ogarnąć przy pierwszym dziecku co jest nam potrzebne a co zbędne?
Mam koleżankę tuż przed porodem i połowy rzeczy nie rozumiem czy są niezbędne :D może mi troszkę wytłumaczycie czy poniższe rzeczy są waszym zdaniem must have :)
-rożek dla niemowlaka- koleżanka nie kupuje, ale mi się wydaje, że łatwiej w tym nosić takiego malucha, bo jest troszkę usztywniony.
-śpiworki dla dziecka, podobno dziecko tak ściśnięte lepiej śpi.
- kokon/gniazdko- żeby dziecko nie uderzyło się w szczebelki czy położone na łóżku nie spadło.
- laktator dla mamy- hmm kiedy zakupić? przecież w sumie nie wiemy czy będziemy miały pokarm czy i kiedy będziemy karmić butelką nawet własnym mlekiem
Hej, my rożka używaliśmy. Mieliśmy dwa na zmianę ale mój synek jest z listopada więc było chłodno to w rożku było mu cieplutko. Poza tym lepiej nosić. Śpiworek się nie sprawdził za to otulacz ściskający dzieciaczka był super. Bardzo spokojnie spał taki otulony. Kokonu nie maialm, teraz chciałabym kupić a laktator? Czasami przydaje się już w szpitalu
 
reklama
A ja powiem na swoim przykładzie na temat krwiaka. Ale pamiętaj że każda ciąża,jest inna. Ja niestety poroniłam przez krwiaka ale u mnie był gigantyczny. Obejmował 3/4 jaja płodowego.
Zbyt późno poszłam na pierwszą wizytę, bo dopiero w 8 tc. Może gdybym poszła prędzej to by było inaczej. Odpoczywaj dużo jeżeli masz taką możliwość to wcale z tyłkiem nie wstawaj.
 
Witam przyszłe mamusie, z wypowiedzi waszych wynika, ze większość z was odpoczywa w domu. Czy macie już zwolnienia lekarskie czy po prostu nie pracujecie lub pracujecie zdalnie? Ja ciagle w pracy i tak się zastanawiam czy przy epidemii powinnam się bać ?
Ja też pracuje i chciałabym pracować do końca marca jeśli wszystko będzie dorbze . Pracodawca jeszcze nie wie ;/ i się trochę obawiam
 
Nie przepisała, wydawał się duży na usg; jeszcze umówiłam się z innym lekarzem na konsultacje. Oby było tak jak piszesz, a na razie rozważam prace zdalna lub l-4 na jakiś czas. Nie wiem na ile mogę sobie w tym wypadku pozwolić
Ja w przypadku mojego krwiaka dostałam od razu l4, zakaz pracy (praca siedzącą przed komputerem) dostałam Duphaston oraz luteinę. Powiem szczerze że dziwię się że nie masz zwolnienia.
 
U mnie też krwiak, ale malutki i lekarz twierdzi, że się wchłonie. Podobno to się dość czesto przytrafia. Dostalam duphaston i luteine. Też pracuję nawet nie bylo mowy o zwolnieniu.
W pracy siedzę i nic nie dzwigam
Popołudnia zazwyczaj leżakuję.
Trzeba myśleć pozytywnie.
W nastepny poniedziałek zobaczę jak się sytuacja rozwinie.
 
Obecnie prawie 1,5 roku. Ja nie mam miłych wspomnień z porodu ale to raczej nie ma związku z porą roku 😉 Jeżeli chodzi o czas po porodzie, to fajnie, nie trzeba ciepło ubierać wystarczy bodziak i można chodzić na długie spacery 🙂
Tez mam sierpniowe dziecko, ale w kwietniu było lepiej, bo cała wiosna i lato było przed nami :)
 
reklama
A u mnie syn z lipca więc też letni ;) jedynie mi go trochę szkoda jak chodzi o urodziny ze szkolnymi kolegami i koleżankami. Bo to jednak wakacje. Ludzie wyjeżdżają, inne plany mają. W roku szkolnym jakoś łatwiej znaleźć czas na takie imprezy.
 
Do góry