reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Miałam dzisiaj pierwsze badanie usg i bardzo mnie dr zmartwiła... Mam sporego krwiaka pozakosmowkowego, co ponoć grozi poronieniem !!! Miała któraś taki przypadek i wszystko skończyło się dobrze ? Bardzo proszę o jakieś słowa otuchy !!
A jakiej wielkości ten krwiak ? Przepisała Cii leki na podtrzymanie ciąży ? Też mam krwiaka i mi lekarka powiedziała że większość z nich się wchłania do 20 tygodnia. Trzeba się tylko oszczędzać i nie dźwigać.
 
Nie wiem czy umiem zamieścić tu posta-już próbowałam i zniknął...Już po wizycie i znów mętlik w głowie...dla przypomnienia 2 tyg temu lekarka robiąc USG ciąży 6 tyg. napisała w opisie, że ciąża nieprawidłowa gdyż widoczny mały zarodek ale brak pęcherzyka żółtkowego... Dziś poszłam potwierdzić diagnozę - już do innej lekarki i zwrot - zarodek pomimo, że ciąża z OM ma 7+6 na USG ma 8+6, słyszałam serduszko ❤️tyle, że - aby nie było za dobrze lekarka powiedziała że jest krwiak którego wcześniej nie było 😔nazwany krwiak przykosmowkowy, w opisie jest też odwarstwienie kosmówki 13x43mm....mam prośbę - możecie mi coś powiedzieć ad takiego krwiaka- czy rokowania są złe?
 
A jakiej wielkości ten krwiak ? Przepisała Cii leki na podtrzymanie ciąży ? Też mam krwiaka i mi lekarka powiedziała że większość z nich się wchłania do 20 tygodnia. Trzeba się tylko oszczędzać i nie dźwigać.
Nie przepisała, wydawał się duży na usg; jeszcze umówiłam się z innym lekarzem na konsultacje. Oby było tak jak piszesz, a na razie rozważam prace zdalna lub l-4 na jakiś czas. Nie wiem na ile mogę sobie w tym wypadku pozwolić
 
No właśnie ja tez mam stwierdzonego krwiaka i nie za bardzo wiem co to oznacza. Jedna z dziewczyn twierdzi ze większość się wchłania i trzymam się tej myśli. Idę tez do drugiego lekarza na konsultacje
 
Miałam krwiaka w 1 ciąży i w obecnej . Pierwsza mi obumarła. W tej miałam tez plamienia które ustały. Odkąd dowiedziałam się ze mam krwiaka przeleżałam około 2 tygodni w łóżku. Dodatkowo luteina. Byłam ostatnio na usg i krawiak nie odkleja już kosmowki i jest mniejszy. Plamienia ustały ale dalej prowadzę oszczędny tryb życia. Nie powiem bardzo się zdenerwowałam kiedy dowiedziałam się o kolejnym krwiaku w ciąży. Krwiak to nie wyrok ale trzeba na siebie uważać.
 
No właśnie ja tez mam stwierdzonego krwiaka i nie za bardzo wiem co to oznacza. Jedna z dziewczyn twierdzi ze większość się wchłania i trzymam się tej myśli. Idę tez do drugiego lekarza na konsultacje
Moja koleżanka miała krwiaka, co prawda całą ciążę musiała leżeć i kilka razy leżała w szpitalu z powodu krwawień, ale urodziła zdrowe dziecko.
 
reklama
No właśnie ja tez mam stwierdzonego krwiaka i nie za bardzo wiem co to oznacza. Jedna z dziewczyn twierdzi ze większość się wchłania i trzymam się tej myśli. Idę tez do drugiego lekarza na konsultacje
Ja tez mam krwiaki i to dość liczne. Lekarka powiedziała że to bardzo czeste i w większości przypadków wchłania się do 20 tyg. Dostalam zalecenie oszczędnego trybu życia,dużo lezec bo w tej pozycji lepiej się wchłania, wieksza dawka duphaston i dodatkowo luteina, zakaz dźwigania i przemęczania się, wszelkich zblizen i erotycznych uniesień ☺ i stresowania . Dodatkowo zalecenie myślenia pozytywnie 😁Od tego czasu ani razu nie było plamienia ale więcej będę wiedziała po czwartkowej wizycie
 
Do góry