reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

No nie jem przynajmniej 30 minut po eutyroxie ale wiąże sie to z nasilonymi porannymi mdłościami. Potem ssanie w żołądku, oj łatwo nie jest.🤭
 
reklama
No nie jem przynajmniej 30 minut po eutyroxie ale wiąże sie to z nasilonymi porannymi mdłościami. Potem ssanie w żołądku, oj łatwo nie jest.🤭
Wiem, bo mam obecnie to samo, ale trezva wytrzymać. W poniedziałek idę badać TSH, ciekawe czy się ruszyło po 2 tygodniach..
 
Jeśli chodzicie w nocy siku, możecie wziąć eurytrox w nocy. A jeśli nie chodzicie, to będziecie chodzić 😂

Trzy miesiące temu miałam TSH prawie 6. Dwa miesiące później poniżej 4. Ile teraz, dowiem się w przyszłym tygodniu. W poprzedniej ciąży, w 20 tygodniu, TSH skończyło mi do prawie 6. Nie miało to wpływu na nic. Ani zajście w ciążę, ani donoszenie jej, ani na zdrowie dziecka.
 
I co najmniej 30 minut nic nie jeść...
Moj endokrynolog twierdzi,że euthyrox należy brać na czczo-minimum 2 godziny przed posiłkiem i innymi lekami. Dzięki zachowaniu tak długiego czasu wiele pacjentek ma teraz niższe dawki i lepsze wyniki. I chyba u mnie się sprawdza.
 
Ja jestem 6+4 i żadnych mdłości. Jedynie czasami mnie zmuli.
Piersi bolą ale lekko.
Za to spanie mam niezłe :D w sumie jakbym mogła spalabym non stop hehe. I straszne mam zadyszki, bardzo się mecze.
 
Ostatnia edycja:
Moj endokrynolog twierdzi,że euthyrox należy brać na czczo-minimum 2 godziny przed posiłkiem i innymi lekami. Dzięki zachowaniu tak długiego czasu wiele pacjentek ma teraz niższe dawki i lepsze wyniki. I chyba u mnie się sprawdza.
U mnie 2 lekarzy i obu mówiło min. 30 minut najlepiej 1h. 2h nie ma szans bo bym poleciała, zaczyna mi się słabo robić i muszę coś zjeść. No chyba że mój wcześnie wstaje do pracy to biorę szybciej i idę dalej spać, ale nie zawsze tak się udaje.
 
reklama
A jakie miałaś tsh wcześniej. Leczysz się dluzej na tarczyce, czy dopiero w ciąży?

A jaki miałaś poprzedni wynik i ile bierzesz tyroksyny?
Przed ciąża miałam 3,8, bo przed staraniami zrobiłam badania wstępne.
Następnie zaczęłam barć eutyrox 25 ale po 4 tygodniach nic się nie ruszylo. Więc zaczęłam jeść 50 i tak po kolejnych 4 tygodniach spadło do 1,77. Wynik był dzien lub 2 przed pozytywnym testem. Później zaczęłam brac 25/50 i TSH uroslo po 2 tygodniach do 3, 2. W poniedziałek będzie 2 tygodnie jak biorę znów 50. I endo mówiła że na razie zostaje przy 50. Chociaż jeszcze może mi się dawka zwiększyć. Mam badać co miesiąc tsh i będziemy dostosowywać dawkę. Ft4 i ft3 mam wzorowe. Będę robić teraz antygeny jeszcze.
Ogólnie endo powiedziała, że gdyby nie planowanie ciąży to tabletek nie musiałabym brać bo byłam w normie. Więc zobaczymy co będzie po ciąży. Jeżeli antygeny wyjdą w normie to po ciąży odstawiam leki.
 
Do góry