reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Moj endokrynolog twierdzi,że euthyrox należy brać na czczo-minimum 2 godziny przed posiłkiem i innymi lekami. Dzięki zachowaniu tak długiego czasu wiele pacjentek ma teraz niższe dawki i lepsze wyniki. I chyba u mnie się sprawdza.
W takim układzie to chyba tylko wchodzi w grę brać go na noc.
 
reklama
Z tym TSH to ostatnio w ogóle mam zagwozdkę 🤔🤔

Od początku ciąży biorę 50 mg Euthyroxu i 30.12.2020 robiłam badanie TSH ze skierowania od gina w przyszpitalnym labo i wynik 3.65 !!!!

Wyniki odebrałam dopiero 5 stycznia i trochę spanikowana od razu pojechałam (byłam na czczo) zrobić badania prywatnie w diagnostyce. Wynik TSH 2,24 !!! Te same jednostki, żadnych zmian w lekach nie było.

Który wynik jest prawdziwy? Nagle przez 6 dni TSH samo spadło o prawie 1,5 jednostki?? W takie bajki nie uwierzę :no2::no2:
 
A krew pobierałaś oby dwa razy o tej samej porze? nie miałaś jakiś silnych stresów dzień przed badaniem?
tsh bardzo potrafi się wahać od różnych czynników, kilka razy w ciągu doby występuje jego wyrzut, a jeśli badałaś w dwóch różnych laboratoriach to różnice mogą być
Z tym TSH to ostatnio w ogóle mam zagwozdkę [emoji848][emoji848]

Od początku ciąży biorę 50 mg Euthyroxu i 30.12.2020 robiłam badanie TSH ze skierowania od gina w przyszpitalnym labo i wynik 3.65 !!!!

Wyniki odebrałam dopiero 5 stycznia i trochę spanikowana od razu pojechałam (byłam na czczo) zrobić badania prywatnie w diagnostyce. Wynik TSH 2,24 !!! Te same jednostki, żadnych zmian w lekach nie było.

Który wynik jest prawdziwy? Nagle przez 6 dni TSH samo spadło o prawie 1,5 jednostki?? W takie bajki nie uwierzę :no2::no2:
 
A krew pobierałaś oby dwa razy o tej samej porze? nie miałaś jakiś silnych stresów dzień przed badaniem?
tsh bardzo potrafi się wahać od różnych czynników, kilka razy w ciągu doby występuje jego wyrzut, a jeśli badałaś w dwóch różnych laboratoriach to różnice mogą być
Nie sądziłam, że różnice mogą być aż takie duże. Dziesiątki jednostek to ok, ale aż tyle 🤔
Na szczęście ft3, ft4 są w normie, więc aż tak się tym nie martwię :) Powtórzę badanie za tydzień lub dwa i zobaczymy co tym razem będzie.
 
U mnie w 5tyg plus iles dni nie było widać serduszka. Sam pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Za tydzień już było serduszko. Serduszko chyba widać dopiero po 6tyg. Tzn mam na myśli termin z USG bo on jest niby ważniejszy w obliczeniach ;) i może się różnić nawet do 2 tyg z terminem z miesiączki
to zależy, u mnie było widać w każdej ciąży mniej więcej w 5+3, ale u wielu osób pojawia sie pozniej
 
Dzień dobry 😀 jak wam mija niedzielny poranek? ;)
Chodzi za mną myśl o położnej środowiskowej. Macie już wybrana ? Bo nie wiem w którym tygodniu trzeba już do wybranej zadzwonić i się "zapisać"
 
reklama
Do góry