reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Zauważyłam jedna rzecz u siebie, jak już wcześniej pisałam, mam podejrzenie cukrzycy ciążowej, wyszedł mi za wysoki cukier +moja waga+ historia rodzinna. Od poniedziałku stosowałam zalecenia dla słodkich mam i cukier był na poziomie 80-81, wtedy też nie miałam mdłości. Wczoraj miałam mega ochotę na hotdoga z Orlenu z sosem meksykańskim 😂 więc w drodze powrotnej z pracy pozwoliłam sobie na niego, jak wróciłam do domu to zjadłam jeszcze 4 ptasie mleczka, wszystko to w godzinach 17:30-19 więc poźnawo, dziś przy mierzeniu cukru wynik 91 czyli ciut ale ponad normę (wiedziałam, że skoczy po moich "szaleństwach") ale co ciekawe wróciły też mdłości. I tak się zastanawiam czy właśnie stosowanie zaleceń dla cukrzycy ciążowej może pozwolić złagodzić te straszne mdłości, na które większość cierpi.
Czy któraś ze słodkich mam zauważyła coś podobnego u siebie?
Cukier glukometrem 91 to dobrze na czczo. Powinien być do 92. U mnie wczoraj 9na glukometr że 94 a w labie 99... A stosuje dietę od początku. Jak tylko zobaczyłam 2 kreski. Żadnych odstępstw. Ostatni posiłek koło 23. Tzn mała kanapka. Ale mdłości i tak są.
 
reklama
Cukier glukometrem 91 to dobrze na czczo. Powinien być do 92. U mnie wczoraj 9na glukometr że 94 a w labie 99... A stosuje dietę od początku. Jak tylko zobaczyłam 2 kreski. Żadnych odstępstw. Ostatni posiłek koło 23. Tzn mała kanapka. Ale mdłości i tak są.
W normach, które dostałam od swojego diabetologa razem z glukometrem mam normę podaną na czczo 70-90 :)
Nie mam jeszcze stwierdzonej cukrzycy, dopiero po zrobieniu krzywej zobaczymy co dalej będziemy działać w temacie :)
Wiesz może te mdłości to zbieg okoliczności u mnie, tak chciałam zapytać i się rozeznać jak u innych to wygląda ;p
 
Cukier glukometrem 91 to dobrze na czczo. Powinien być do 92. U mnie wczoraj 9na glukometr że 94 a w labie 99... A stosuje dietę od początku. Jak tylko zobaczyłam 2 kreski. Żadnych odstępstw. Ostatni posiłek koło 23. Tzn mała kanapka. Ale mdłości i tak są.
A tak z ciekawości to jaka jest granica cukru w normie w laboratorium? Jak byłam w poprzedniej ciąży to było do 99, w obu ciazach miałam cukrzycę więc pewnie teraz też będzie ale mam nadzieję że nie teraz od razu tylko trochę później się objawi :( a badania z krwi będę dopiero za tydzień robiła...
 
A tak z ciekawości to jaka jest granica cukru w normie w laboratorium? Jak byłam w poprzedniej ciąży to było do 99, w obu ciazach miałam cukrzycę więc pewnie teraz też będzie ale mam nadzieję że nie teraz od razu tylko trochę później się objawi :( a badania z krwi będę dopiero za tydzień robiła...
Bardzo uciążliwa jest taka cukrzyca w ciąży? Miałaś jakieś objawy czy po prostu wyszło z badan?
 
Dzień dobry dziewczyny, miłego dnia dla Was ☺️

Szczerze to też jak w ubiegłym tygodniu męczyły mnie straszne mdłości to płakałam z bezsilności. Tylko zimny okład na czoło i spanie i tak w kółko... Kupiłam w końcu te krople z imbirem, Anaketon - któraś z Was mi poleciła ale niestety nie pamiętam dokładnie nicku 🙈 I po tych kroplach przyznam szczerze jest znacząca poprawa. Chwilami jeszcze jest mi nie dobrze, ale jak po obudzeniu wezmę te kropelki to mogę zacząć normalnie funkcjonować... Są bezpieczne, na bazie imbiru i rumianku.

Teraz natomiast męczę się kolejny dzień z zaparciem i chyba nigdy tak bardzo nie marzyłam o udanej wizycie w toalecie 😅🙁
 
Bardzo uciążliwa jest taka cukrzyca w ciąży? Miałaś jakieś objawy czy po prostu wyszło z badan?
To że strony ptgin
Screenshot_20210108-092749.png
 
Bardzo uciążliwa jest taka cukrzyca w ciąży? Miałaś jakieś objawy czy po prostu wyszło z badan?
Wyszło z krzywej, jeśli chodzi o objawy to jak zjadłam za dużo pieczywa, czy jakaś słodycz, albo loda latem to czułam okropny jakby niesmak, tak, że czułam że to dla mnie za dużo, ja dostosowalam sobie dietę tak żeby cukier był ok, i po posiłkach był, jadłam na obiad zazwyczaj więcej mięsa, pol ziemniaka i dużo surówki z kapusty pekinskiej bo kapusty i ogórków można jeść do woli :) trochę miałam problem z cukrem na czczo, czasem było ok a czasem za wysoko nie umiałam tego wyregulowac ale ciąże ładnie donosilam zdrowe dzieci, cieszyła się z tej cukrzycy bo przez to że byłam na tej diecie to w obu ciazach przytyłam tylko po 10 kg i to zostawiłam w szpitalu, a moja siostra która w tym samym czasie była w pierwszej ciąży co ja nie ograniczała cukru i tak przytyłam chyba między 20-30 to zostało jej do dziś, więc jakieś plusy tego są :)
 
Czesc. Mogę do was dołączyć? Nie obiecuję że będę tu często ale pewnie będę miała miliony pytań:)

W poniedziałek beta 18230. Wiec wczoraj USG. Pęcherzyk jest, zalążek serduszka pulsuje więc jest dobrze :)
Nie mam żadnych objawów oprócz tego że ciągle bym spala, odpoczywała i nie mam siły na nic. Mam 32 lata w kwietniu i to moja pierwsza ciąża :) wyczekana wywalczona przez dwa lata. A udalo się na drugim stymulowanym cyklu w invimedzie :) mój lekarz z kliniki jest cudotwórca ;)

Wstępny termin z wczoraj to 27.08.
A i jestem 6+2
 
Wyszło z krzywej, jeśli chodzi o objawy to jak zjadłam za dużo pieczywa, czy jakaś słodycz, albo loda latem to czułam okropny jakby niesmak, tak, że czułam że to dla mnie za dużo, ja dostosowalam sobie dietę tak żeby cukier był ok, i po posiłkach był, jadłam na obiad zazwyczaj więcej mięsa, pol ziemniaka i dużo surówki z kapusty pekinskiej bo kapusty i ogórków można jeść do woli :) trochę miałam problem z cukrem na czczo, czasem było ok a czasem za wysoko nie umiałam tego wyregulowac ale ciąże ładnie donosilam zdrowe dzieci, cieszyła się z tej cukrzycy bo przez to że byłam na tej diecie to w obu ciazach przytyłam tylko po 10 kg i to zostawiłam w szpitalu, a moja siostra która w tym samym czasie była w pierwszej ciąży co ja nie ograniczała cukru i tak przytyłam chyba między 20-30 to zostało jej do dziś, więc jakieś plusy tego są :)
To mnie pocieszylas :) niby jeszcze nie mam stwierdzonej, ale nigdy nic niewiadomo co będzie później ;)
 
reklama
Czesc. Mogę do was dołączyć? Nie obiecuję że będę tu często ale pewnie będę miała miliony pytań:)

W poniedziałek beta 18230. Wiec wczoraj USG. Pęcherzyk jest, zalążek serduszka pulsuje więc jest dobrze :)
Nie mam żadnych objawów oprócz tego że ciągle bym spala, odpoczywała i nie mam siły na nic. Mam 32 lata w kwietniu i to moja pierwsza ciąża :) wyczekana wywalczona przez dwa lata. A udalo się na drugim stymulowanym cyklu w invimedzie :) mój lekarz z kliniki jest cudotwórca ;)

Wstępny termin z wczoraj to 27.08.
A i jestem 6+2
Gratulacje!
No grupa potrafi nieźle się rozkręcić z wpisami 😃 nie mogę doczekać się zamkniętego wątku, żeby ogarnąć ile nas jest tu tak dokładnie ;)
 
Do góry