reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

A przy jakim tsh dostałaś ten euthyrox?
Czy brałaś już wcześniej coś na tarczyce?
To jest dłuższa historia.. ponad 3 lata temu ważyłam 90kg, robiłam cuda, żeby schudnąć, koleżanka mnie namówiła na wizytę u gin kontrolną poszłam i lekarka wysłała mnie na badanie TSH i się okazało, że mam blisko 4.. wtedy poszłam do endo i dostałam eutyrox też 25 i w ciągu 2 miesięcy zrzuciłam 15kg, a później jeszcze zeszło 10.. ale, że podejście tej endo mi się nie podobał, bo później przychodziłam i tylko wypisywała mi leki bez żadnego USG.. kolejny endo stwierdził, że nie mam nic z tarczycą i pierwszy taki przypadek, żeby ktoś tak szybko schudł po tym eutyroxie (a co zjadłam to miałam biegunkę i tak po każdym posiłku tak przez 2-3 tygodnie). Kazała mi odstawić leki, TSH się utrzymywało na poziom 1, ale co roku badałam i się podnosiło do 1,5, później 2, maksymalnie 2,5, ale miesiąc przed ciążą spadło znowu do 1,95... nie mówiąc, że znowu mi 5 kg przybyło, czuje, że metabolizm trochę przystopował, a ćwiczenia i dieta znowu nie pomagały, wybierałam się znowu do endo, ale już nie zdążyłam... mam nadzieję, że teraz już obejdzie się bez biegunek,... no i lekarz nie słysząc tej historii mówił, że niekonieczny jest ten eutyrox, ale później powiedział, że dla pewności woli, żebym go brała...

Nie napisałam ważniejszego, teraz TSH 2,74..
 
reklama
Dziewczyny @Natasza27 @gorla , może to faktycznie wina sprzętu, ciąża jest wcześniejsza i jeszcze będzie dobrze.. Trzymajcie się i dużo siły dla Was.. [emoji8][emoji8]
Sprzęt raczej dobry bo to prywatny lekarz, najlepiej oceniany u nas w mieście. Pęcherzyk duży około 18-21 mm, więc przy takim już pewnie mialyscie zarodki. Nie mam już sily dziś [emoji853]
 
To jest dłuższa historia.. ponad 3 lata temu ważyłam 90kg, robiłam cuda, żeby schudnąć, koleżanka mnie namówiła na wizytę u gin kontrolną poszłam i lekarka wysłała mnie na badanie TSH i się okazało, że mam blisko 4.. wtedy poszłam do endo i dostałam eutyrox też 25 i w ciągu 2 miesięcy zrzuciłam 15kg, a później jeszcze zeszło 10.. ale, że podejście tej endo mi się nie podobał, bo później przychodziłam i tylko wypisywała mi leki bez żadnego USG.. kolejny endo stwierdził, że nie mam nic z tarczycą i pierwszy taki przypadek, żeby ktoś tak szybko schudł po tym eutyroxie (a co zjadłam to miałam biegunkę i tak po każdym posiłku tak przez 2-3 tygodnie). Kazała mi odstawić leki, TSH się utrzymywało na poziom 1, ale co roku badałam i się podnosiło do 1,5, później 2, maksymalnie 2,5, ale miesiąc przed ciążą spadło znowu do 1,95... nie mówiąc, że znowu mi 5 kg przybyło, czuje, że metabolizm trochę przystopował, a ćwiczenia i dieta znowu nie pomagały, wybierałam się znowu do endo, ale już nie zdążyłam... mam nadzieję, że teraz już obejdzie się bez biegunek,... no i lekarz nie słysząc tej historii mówił, że niekonieczny jest ten eutyrox, ale później powiedział, że dla pewności woli, żebym go brała...

Nie napisałam ważniejszego, teraz TSH 2,74..
To faktycznie długa zawiła historia. Ja zawsze mialam tsh w granicach 2-2,5. Nawtna początku w 5 tygodniu mislam 2,2 ale ginekolog i tak zapisał euthyrox 25. Powiedział ze i tak pozniej bedzie roslo, dlatego warto zbić trochę.
Ja niestety nie mam doświadczenia w tym temacie, więc zaufałam lekarzowi.🤷‍♀️
 
To faktycznie długa zawiła historia. Ja zawsze mialam tsh w granicach 2-2,5. Nawtna początku w 5 tygodniu mislam 2,2 ale ginekolog i tak zapisał euthyrox 25. Powiedział ze i tak pozniej bedzie roslo, dlatego warto zbić trochę.
Ja niestety nie mam doświadczenia w tym temacie, więc zaufałam lekarzowi.🤷‍♀️
Dla zdrowia Dzidzi chyba lepiej to obniżyć.. jeszcze skoro lekarz mówi, że urośnie i w sumie kilku dziewczynom TSH już podskoczyło...
 
U mnie też już po wizycie, wg OM 6+0, wg USG 5+2, nie ma jeszcze zarodka, więc na serduszko trzeba jeszcze poczekać. Jest pęcherzyk i ciałko żółte, na ten moment jest ok, kazał przyjść za tydzień na kontrolę i że może będzie już serduszko i przepisał Duphaston. Troszkę się uspokoiłam na ten czas, oczywiście zero stresu i się oszczędzać 🙂
Identycznie miałam ja, a dziś już było serduszko :)
 
Dziewczyny , dziś jakiś zły dzień jest ! Zrobiłam badanie moczu bo coś mi nie pasowalo tak na własną rękę i wyszły mi liczne bakterie w moczu ! Nie wiem od jak dawna to mam. Oczywiście jutro lekarza już nie załatwię bo pewnie wszyscy mają wolne , jestem załamana. Jeszcze te piersi mnie mniej bolą. Mam źle przeczucia ...

Ja wczoraj też odebralam wynik bardzo liczne bakterie w moczu plus azotyny. Dzisiaj rano zanioslam próbkę na posiew. Zobaczymy co tam wyjdzie... U mnie prawdopodobne że źle pobrała m bo trochę pocieklo po udach i do pojemnika dopiero a po drugie wczoraj się nie podmylam przed bo nie wiedziałam że trzeba...
 
TSH wyszło mi 4,9 strasznie się przestraszylam dostałam euthyrox 50. Przed ciąża miałam coś około 2,5 do 2,8. Ciekawe czy to nie za mała dawka. Za jakieś 2 tygodnie powtorze badanie i ft4
 
U mnie też już po wizycie, wg OM 6+0, wg USG 5+2, nie ma jeszcze zarodka, więc na serduszko trzeba jeszcze poczekać. Jest pęcherzyk i ciałko żółte, na ten moment jest ok, kazał przyjść za tydzień na kontrolę i że może będzie już serduszko i przepisał Duphaston. Troszkę się uspokoiłam na ten czas, oczywiście zero stresu i się oszczędzać 🙂
U mnie 5+4 a reszta podobnie. Za 2 tygodnie wizyta.
 
reklama
Dziewczyny , dziś jakiś zły dzień jest ! Zrobiłam badanie moczu bo coś mi nie pasowalo tak na własną rękę i wyszły mi liczne bakterie w moczu ! Nie wiem od jak dawna to mam. Oczywiście jutro lekarza już nie załatwię bo pewnie wszyscy mają wolne , jestem załamana. Jeszcze te piersi mnie mniej bolą. Mam źle przeczucia ...
Żurawinę sok kup 100%, herbatki żurawinowe i będzie dobrze..
 
Do góry