reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja planuje robić Nifty pro, bo jest to wersja z ubezpieczeniem. W razie fałszywie negatywnego wyniku wypłacają odszkodowanie i w razie fałszywie pozytywnego pokrywają koszty amniopunkcji. Do tego badają płód na okoliczność ponad 90 chorób i wyznaczają płeć dziecka na 99%. Dla mnie brzmi to sensownie i do tego można poznać płeć. Kiedy chcesz zrobić ten test? Ja rozmawiałam z konsultantka i teoretycznie im później tym lepiej ale ważne żeby był ukończony 10 tydzień.
Właśnie też mnie przekonuje to ubezpieczenie. I wydaje mi się, że oni oferują najwięcej - w sensie ilosci wykrywanych chorób. Ja jestem dopiero 6t2d, więc mam jeszcze trochę czasu- ale myślałam, żeby zrobić jakoś w okolicy 11 tygodnia. O ile wszystko będzie ok, bo na ostatnim usg jeszcze nie było nic widać bo to był 4t, w czwartek idę znowu do luxmedu. A w połowie stycznia mam wizytę prywatną i jak wtedy będzie wszystko ok to będę chciała powoli zdecydować się na kiedy badania :) Ale myśle że właśnie w okolicach 11tc. A Ty kiedy planujesz?

Dziewczyny :) wracam z mojej wizyty i z OM wychodzi 5w6d a pęcherzyk wychodzi ze 5w3d... ale bije serduszko wiec lekarz mówi ze jest ok! 3 dni do tylu może być. Termin skorygowany mam na 24 sierpnia ale będzie cesarka wiec jakoś 16? :) trzymam kciuki za wasze fasolki.

U mnie też napewno będzie cesarka, więc też liczę na wcześnieksze rozwiazanie. Z drugim synem też miałam planowane cc i miałam tp na 26.10 a cesarke mi zrobili 16.10. Mimo że miałam późną owu i serce było jakoś blizej 7tc, ale później jakoś wszystko się skorygowało.

Hej dziewczyny, a powiedzcie mi, polecacie jakis gotowy zestaw witamin w pierwszych tygodniach ciąży??

Ja przeanalizowałam na internecie składy preparatów i wybrałam ten który wydaje mi się odpowiedni. Ja stosuje Duphavit pregna bo tam jest tez żelazo i ja np powinnam je suplementować bo ostatnią ciąże skończyłam z ogromną anemią i teraz też balansuję na granicy niedoboru. Nie jem mięsa i wydaje mi sie że to przez to. W pierwszej ciaży jeszcze jadłam wszystko i zawsze miałam wyniki idealne- jeśli chodzi o żelazo.
 
reklama
To się nie denerwuj. W poprzedniej ciąży mdłości i wymioty po 12 tc mnie nawiedziły....
Ja też się trochę denerwuje przez brak mdłości bo mam takie lekkie, ale mi szybko przychodzi. A w dwóch poprzednich miałam straszne. Ale nie pamietam od którego tc sie zaczęły ;p I pamiętam, że wtedy dałabym wszystko żeby się skończyły :D ;p

A mnie wczoraj przestały boleć piersi 🙁 zawsze z rana mocno bolały, a teraz już prawie wcale... Wizyta jutro po południu i pierwszy raz zaczęłam się martwić 😔

Mnie np w ogóle nie bolą piersi. Wczoraj wieczorem pierwszy raz poczułam że delikatnie bolą. Ale dzisiaj znowu nic :) Ale mnie np w żadnej ciąży tak piersi nie przeszkadzały.
 
Dziewczyny, objawy przychodzą i odchodzą, zmieniają się, każda kobieta i ciąża jest inna. Ja też nie mam mdłości, nie wymiotuję, piersi nie bolą, ale jak dotknę to jest masakra. Mi obecnie tylko zmęczenie dokucza.
 
Ja też się trochę denerwuje przez brak mdłości bo mam takie lekkie, ale mi szybko przychodzi. A w dwóch poprzednich miałam straszne. Ale nie pamietam od którego tc sie zaczęły ;p I pamiętam, że wtedy dałabym wszystko żeby się skończyły :D ;p



Mnie np w ogóle nie bolą piersi. Wczoraj wieczorem pierwszy raz poczułam że delikatnie bolą. Ale dzisiaj znowu nic :) Ale mnie np w żadnej ciąży tak piersi nie przeszkadzały.
Gdyby wogóle mnie nie bolały pewnie bym się tym nie przejmowała, a jak coś było a nie ma to człowiek odrazu się boi że zanik zwiastuje coś złego 🙁
 
U mnie poranne mdłości wróciły, pisałam wcześniej że przez dwa, trzy dni nie miałam tych porannych mdłości, teraz już wiem że było to spowodowane tym, że jadłam późno kolację i po prostu rano nie byłam głodna więc i mdłości nie było. Teraz od dwóch dni, po świątecznym przejedzeniu nie jem kolacji na samą noc to i mdłości poranne wróciły 😳
Ja kolejną wizytę mam dopiero 8.01 i już nie mogę się doczekać 🥰
 
Ja tez dołączam do osób, które będą miały cc. Ostatnia miałam zgodnie z zalecaniami czyli w skończonym 39, tu nie mam pojęcia - wszystko będzie zalezalo od stanu blizny. Plusem cc jest jednak to, ze nie ma możliwości przenoszenia ciąży :)
 
Ja tez dołączam do osób, które będą miały cc. Ostatnia miałam zgodnie z zalecaniami czyli w skończonym 39, tu nie mam pojęcia - wszystko będzie zalezalo od stanu blizny. Plusem cc jest jednak to, ze nie ma możliwości przenoszenia ciąży :)
Tak samo jak przy cukrzycy😂 przynajmniej u mnie. Nie było bata przenosić.
 
reklama
O jakie dobre wiadomości z samego rana😆 Teraz tylko cierpliwie czekać na nastepną wizytę.
A mam pytanie skąd ta decyzja o cesarce już na tym etapie?
Dziękuje za mile słowa ❤️
a cesarka dlatego, ze dwójkę dzieci już urodziłam w ten sposób i trzecie tez musi być cesarka :( nie dane mi było naturalnie...
 
Do góry